Lampka myśliwego

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fon »

Poważnie to bierze Gregowa lub C8 UPKA , nie znajdziesz nic lepszego w tej cenie. Osobiście bym polecił L2P grega ale C8 też jest dobra co byś nie wybrał będziesz zadowolony.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

bartek199513 pisze:Wiesz mi nie jest potrzebna jakaś drga dobra latarka. Po prostu potrzebuję jakiejś na wypady nocne które nie będą się zdarzały często ;) więc myślę że za ta kwotę jest w miarę ??
Jak chcesz to bierz... Jeśli będziesz miał szczęście to nie padnie zbyt szybko i w najmniej spodziewanym momencie. A jak do tego nie porównasz z porządnym światełkiem to i zadowolony z jakości i ilości światła będziesz. Wolna wola...
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Kupując tanie badziewie będziesz przeklinać przy każdym użyciu, kupując dobry sprzęt przeklniesz jedynie przy zakupie. Moim zdaniem jak nie ma totalnego wskazania finansowego (np latarka na zgubienie) to trzeba brać coś optymalnego, na kilka lat. Z rok temu kupiłem SF L2P do Grega i nie żałuje ani złotówki i ciesze się, że tak jak Ty, przed zakupem przeczytałem to forum.

A jak w las i polowanie to jako drugi sprzęt pomyśl na jakaś czołówką. Zawsze będą wolne ręce przy oprawianiu.
macgap90
Posty: 401
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 12:02
Lokalizacja: Głowno

Post autor: macgap90 »

Nie wiem czy właśnie czołówka nie będzie najlepszym rozwiązaniem, bo przy szukaniu postrzelonej zwierzyny chyba lepiej mieć w rekach broń gotową do strzału zamiast latarki :)
bartek199513
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 09:13
Lokalizacja: Konin

Post autor: bartek199513 »

Dogadalem sie z upkiem ;) Zakupuję od niego Ultrafire C8 na XP-G2 R5 1,75A. Co sądzicie o tym towarze ;)
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

To już brzmi rozsądnie.

Tylko dlaczego XP-G2 a nie XM-L?
bartek199513
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 09:13
Lokalizacja: Konin

Post autor: bartek199513 »

Przyda mi się bardziej zasięg niż większe skupisko światła :)
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

Jak uważasz. Ja tam bym brał na XM-L. C8 ma już spory ref, który i XM-L nieźle skupi.

Tak czy owak dobry wybór.

Ogniwa kup z forumowego sklepiku od woytazo .

Pozdrawiam
bartek199513
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 09:13
Lokalizacja: Konin

Post autor: bartek199513 »

A co sądzicie o takiej latarce wf-502b z diodą XM-L T6 i zmienionym sterownikiem na taki ze stabilizacją prądu.
sterownik Dostarcza on diodzie prąd o wartości 2,2A.
co o tym myslicie ?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Lepsze C8 od upka. 502B to tylko z diodą XR-E lub XP-G.
TDK
Posty: 200
Rejestracja: niedziela 24 maja 2009, 13:31
Lokalizacja: Polska

Post autor: TDK »

C8 jest dość duża. Skoro bierzesz małą diodę XP-G, to wystarczy kupić mniejszą i lżejszą latarkę C2, a zasięg i tak będzie przyzwoity.
piecho23
Posty: 5
Rejestracja: sobota 29 cze 2013, 10:30
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: piecho23 »

Witam serdecznie :smile:
To mój pierwszy post na forum, nie ukrywam że jestem laikiem w temacie i potrzebuje latarki na polowania.
Koszt do 60 - 100zł, może polecicie coś z allegro :) , albo ktoś na forum sprzedaje coś dobrego?
Bardzo proszę o praktyczne porady, nie leżą w kręgu moich zainteresowań.
Z góry wielkie dzięki za porady.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Cześć piecho23,

Nikt bardziej obeznany nie pisze, to coś tam napiszę. W tej cenie to nic specjalnego na polowania nie dostaniesz, bo oczywiście rozumiem, że dla myśliwego jest najważniejszy duży zasięg skupionego światła. Chyba jedna z najtańszych latarek z jako takim zasięgiem to C8 (np taka http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... e-led-flas) ale do tego musisz mieć przynajmniej dwie sztuki ogniw 18650 (np. NCR 3100mAh, albo ekonomiczniej ogniwa ze sklepiku od woytazo już za 3 albo 5zł za sztukę). Jeszcze ładowarka: http://www.fasttech.com/products/1421/1 ... charger-eu

Może ktoś się jeszcze wypowie co do latarki, ale na pewno nic sensownego o naprawdę dużym zasięgu w tej cenie to nie będzie. Tym bardziej na allegro, bo jest tam drożej niż na dalekim wschodzie.

Powodzenia, marmez
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

C8 w tej cenie bedzie idealnym wyborem. Zasięg ma dość spory myśle ze powinna sie sprawdzić.
Everybody lies...
ODPOWIEDZ