Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Soft jest bardzo fajny. W zawarta jest w nim spora funkcjonalność, którą można włączać i wyłączać przy pomocy definicji preprocesora (#define). Jest tam zdefiniowana lista 12 trybów, z których można ustalić na etapie kompilacji 1-5 jako podstawowe. Do tego można włączyć opcję trybów rozszerzonych (przez 6-klik), co powoduje możliwość przełączania po wszystkich 12 trybach.

Dodatkowo dostępne są do włączenia lub wyłączenia m. in.:
- sygnalizacja rozładowania ogniwa,
- zmniejszanie jasności przy małym napięciu,
- programowanie trybów (już w latarce, przez użytkownika),
- tryb strobo, 3 rodzaje,
- tryb sos,
- sygnalizator "alpejski" :)
(nie można włączyć wszystkiego, bo się nie zmieści :) )

Ogólnie kod napisany jest w sposób bardzo elegancki i przejrzysty, stanowi wyśmienitą bazę do modyfikacji. Mając coś takiego nie ma sensu pisać softu od zera, męczyć się z obsługą i inicjowaniem PWM, pomiaru napięcia, obsługi klików i temu podobny podstawowych rzeczy, które trzeba mieć w sterowniku. Tutaj już wszystko jest, przetestowane i działa. Polecam szczerzę zabawę z tym programem, bo na jego podstawie można szybko przygotować swoją wymarzoną latarkę, a radość z jej użytkowania jest niesamowita :mrgreen:
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

A mogę zapytać co to jest sygnalizator alpejski?
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

pralat, dziękuję :)
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

ProLight pisze:A mogę zapytać co to jest sygnalizator alpejski?
Sam pierwszy raz się z tym spotkałem, ale działa to tak: 6 błysków z przerwą co 10 sekund, później minuta przerwy.

http://en.wikipedia.org/wiki/Alpine_distress_signal
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Dzięki za wytłumaczenie!

Pozdrawiam.
Główny spammer tego Forum ;)
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Napiszę tutaj bo śmiać mi się chce z samego siebie.
Dzisiaj montowałem układ wykonawczy z zasilaczem do wytrawiarki. Poprzedni układ był źle zaprojektowany ponieważ triak był cały czas załączony i grzałki nie dało się wyłączyć.
Zmontowałem wszystko podłączam i ręce mi opadły grzałka znów załączona cały czas :sad: do tego jakieś dziwne napięcia z zasilacza. Godzinę nad tym siedziałem aż w końcu bingo. Zamiast stabilizatora wlutowany triak a zamiast triaka stabilizator :shock:
Triak przeżył stabilizator nie ale za to jak dzielnie zasilał żarówkę 50W :lol: i nawet dymka z siebie nie puścił :)
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

W ostatnich dniach wydarzyło się kilka dobrych rzeczy:
Mam wstępną informację o możliwości umorzenia zaległego podatku z zagranicy co wzbudziło we mnie dużo pozytywnej energii,
Otrzymam zwrot podatku w polsce z pitu za 2012rok w wysokości 690zł (szok, nie wiedziałem że tyle dostanę, liczyłem na 150zł)
nadpłaciłem kredyt w wysokości 5000zł co zmniejszyło mi ratę z 913 na 807zł , duża zmiana na plus,
no i może uda się dostać wreszcie pracę w zawodzie którego się uczę a mianowicie transport, spedycja, logistyka ale tu nie chcę zapeszać bo nic jeszcze nie jest pewne,

ogólnie się poprawia tylko muszę podgonić z pisaniem pracy mgr. jeszcze nic nie napisałem a do 14 kwietnia mam 1 rozdział oddać ale jeśli się za to zabiorę to w tydzień powinienem 1 rozdział klepnąć he he.
Midilight 3x XM-L(gorgonzola)/JetBeam M1X/ Midilight 5x R5(puszkin)/ Biedrono mag 2D XM-L/ SF Skyline I/ MacTronic Black Eye/ JetBeam Jet III R5(zgubiona)/ Lumintop P2C/ Nitecore EX11/ Zebralight H31/ Xeno Tiger E03/ Eagletac D25LC2mini/ cdn.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

oskar, super, no i jeszcze naprawiłem Ci światełko od Midiego :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Byłem dzisiaj na zakupach ciuchowych dla siebie i dzielnie to wytrzymałem (zwykle puszczają mi nerwy, strasznie nie lubie kupować ubrań). :) No i wziąłem się na moda TF X6, ale póki co nie chce mi skupić skalpa XM-La...
mick1
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 04 sty 2011, 21:40
Lokalizacja: Luboń

Post autor: mick1 »

Znalazłem działkę! Teraz czas na kredyt :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dostałem kilka dni temu Olighta SR90 ... do naprawy. Cieszę się, że miałem przyjemność poznać tego olbrzyma od środka i z zewnątrz a także jego możliwości. Przyznam, że reflektor połączony z diodą SST90 nawet przy 5A bije na łeb mojego HIDa 35W home made (ale to raczej do tematu - podziel się swoim smutkiem), nawet XM-L z tym refem osiąga niesamowite zasięgi (większe niż sama dioda z asferykiem, czy tez L2P z asferykiem na XM-Lu) ale wiązkę bym porównał do promienia laserowego. Oczywiście operacja na otwartym sercu udana - latarka żyje :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Z moim asferykiem (73mm XM-L@3.3A) nie modowana X6 przegrywała zdecydowanie jeżeli idzie o zasięg..
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Tyle, że X6 raczej nie jest zrobiona pod kątem zasięgu a SR90 to typowy thrower do ciężkich zadań ;)
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

ElSor pisze:to typowy thrower do ciężkich zadań ;)
Jak "dziadek" MPP-1 na r2 nadal zabija zasięgiem mimo 250 lumenów
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

ElSor pisze:Tyle, że X6 raczej nie jest zrobiona pod kątem zasięgu a SR90 to typowy thrower do ciężkich zadań ;)
Ano zgodzę się zwłaszcza że po między nimi jest lekka przepaść konstrukcyjna.
Zablokowany