Pozłacanie sprężyn, śrubek

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
Kali
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 06 gru 2012, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Pozłacanie sprężyn, śrubek

Post autor: Kali »

Cześć,
od jakiegoś czasu pracuję nad małym projektem. + oraz - akumulatora będą się stykały z mosiężnymi śrubkami. Mosiądz ma to do siebie, że lubi śniedzieć i dlatego pomyślałem o możliwości pozłocenia tych śrubek. Czy ma ktoś już jakieś doświadczenia z pozłacaniem elementów? Jeśli tak to, gdzie mogę wykonać taką usługę dosyć niskim kosztem?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Dawno temu pozłacałem śrubki i nakrętki do Harego na Błotnej, nie wiem czy jeszcze wykonują takie zlecenia. Tylko zaznacz, że ma to być złocone do konkretnego zadania, bo mogą zrobić tylko pozłotę dekoracyjną. Koszt z tego co pamiętam, to był w okolicach 1,5 chromowania na miedzi, więc nie są to kosmiczne sumy.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Kali
Posty: 62
Rejestracja: czwartek 06 gru 2012, 12:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kali »

Faktycznie niedaleko Błotnej jest zakład galwanizacji ale pozłacania nie wykonują. Znalazłem inny zakład na Kolejowej. Śrubkę mosiężną M3 dł. gwintu 10mm wraz z polerowaniem pozłocą za 5zł, śrubkę dociskową (bez łba) M3 5mm gwintu za 2 zł. Pozłacanie grubszą warstwą 24-karatowym złotem. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ