HL DRL LED 04 - Jak wyciągnąć lustra?

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
olowaty
Posty: 135
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 21:38
Lokalizacja: Świdnica

HL DRL LED 04 - Jak wyciągnąć lustra?

Post autor: olowaty »

Witam serdecznie po dłuższej nieobecności

Posiadam lampy jak w tytule, lecz spalona jest 1 dioda. Reszta świeci normalnie. Szkło udało się zdjąć bez problemu, ale nie mam pomysłu jak wyciągnąć lustra. Czy ktoś rozbierał już takie cudaki?
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Ref na trzy lub cztery diody zwykle jest przykręcony centralnie śrubą od spodu.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
olowaty
Posty: 135
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 21:38
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: olowaty »

Właśnie zakończyłem rozbiórkę. Ref jest klejony na szczeliwo. Należy najpierw na około wyskrobać klej po obwodzie a następnie użyć noża do warzyw. Wbić pod refa pod jedno z czterech płaskich pól. Później idzie lekko. Co do lutowania ledow to są krzywo. Szczeliny pod nimi że ojej a nawet hej hej. Posiada ktoś może 8 SSC P4 albo luxeonow? Wymienię wszystkie. Chyba że coś innego polecicie. Sterownik daje 320mA.
P.s. Przepraszam za brak polskich znaków.
Ostatnio zmieniony sobota 20 lip 2013, 10:11 przez olowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

olowaty, to są te tanie ledy z allegro co można za 60-80zł zakupić?
Obudowa jest aluminiowa?
olowaty
Posty: 135
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 21:38
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: olowaty »

To są te za 85 zł :wink: Obudowa to aluminiowy odlew ciśnieniowy. Co do budowy, to są identyczne jak te:

Lampy

Te z aukcji mają niby diody Osram, ale sterownik, obudowa, lustra, itp są z tej samej fabryki z chin. Ledy takie same jak moje.

Oto moje w krokach rozbiórki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tak wygląda Samsung:
Obrazek

Na dobrą sprawę ciężko powiedzieć czy są w nich tanie ledy czy samsungi.
Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Uwierzyłeś że to co na foto to samsung ? ;) Toż to no-name, VF średnio 3,6V przy 350 mA.

MCPCB diod klejone na czarny sylikon (w 90%). Polecam do fabrycznego MCPCB przykręcić Q5 na MCPCB 14 mm lub podobne a główne MCPCB albo na klej termo albo przewiercić obudowy i przykręcić, wcześniej oczywiście pozbywając się farby.

Te lampy bez przeróbki to totalny chłam, jedyne warte zainteresowania to MyCar (SIJ) - mam takie i nagrzewają się w góra 2 - 3 minuty, te z obrazka wielokrotnie naprawiałem - nie nagrzewały się w ogóle.
ILPT
olowaty
Posty: 135
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 21:38
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: olowaty »

Dzięki Skaktus za odpowiedź. Jeszcze mi powiedz jak to to PCB wyciągnąć z obudowy? Odkręciłem śrubki ale siedzi jak przyklejone. Pisząc Q5 na MPCB miałeś na myśli Cree czy coś innego?

A co powiecie na LED'y Epistar? Z tego co widzę dość prężnie się rozwijają.
Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

PCB trzeba na własną rękę podważać itd, inaczej tego nie ruszysz. Możesz spróbować podgrzewać, gotować itd.

Epistar to takie nieco lepsze ledy. Zawsze na próbę możesz je wrzucić do lampy, poprawić chłodzenie, porządnie połączyć MCPCB aby ledy miały chłodzenie i powinno być ok. MyCarr też używa noname, nie wiem jaki producent ledów ale świecą genialnie.

PS-Jak zdejmowałeś klosze ? Gotowanie ? Bo te co ja robiłem to musiałem gotować a i tak ciężko poszło.
ILPT
olowaty
Posty: 135
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 21:38
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: olowaty »

Ja miałem trochę lepiej. Poprzedni właściciel namiętnie mył lampy myjką ciśnieniową przez co od środka klosze wyglądały jak zamarznięte. Klosze zeszły po podważeniu nożem jarzyniakiem. Bez grzania, gotowania. Może to przez to mycie.

[ Dodano: 12 Grudzień 2013, 21:39 ]
W końcu przyszły Epistary. Zabrałem się za demontaż ledów. Co ciekawe są tylko przylutowane, a pod nimi znajdują się silikonowe wkładki termoprzewodzące. Diody pójdą na klej i dopiero później lutowanie.

Dla odmiany wybrałem białe ciepłe ledy. W końcu nigdzie nie stoi że DRL mają być białe zimne. :mrgreen:
Obrazek
ODPOWIEDZ