Podziel się swoim smutkiem

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Tak właśnie pomyślałem.
Ja u siebie przymocowałem przewody mocno do radiatora bo pomyślałem że tak się to może skończyć jak u Ciebie.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Długo i z licznymi komplikacjami modowałem Small Sun ZY-T08. Niedawno skończyłem i wszystko fajnie, ale latarka po uderzeniu gaśnie i migocze. Taki banał, a ja nie mogę namierzyć gdzie dokładnie leży problem, magia jakaś. No aż się wszystkiego odechciewa. :evil:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Tomeqp. A masz połączenie ogniw szeregowe czy równoległe? Pewno szeregowe. Sprawdź (jak już Ci się zachce, bo trochę odpoczynku pomaga), jak działa, gdy zasilanie podepniesz bezpośrednio. Jak nie styki baterii, to włącznik do sprawdzenia, a potem to już sam nie wiem. Powodzenia!
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Marmez Ogniwa równolegle, z wystającym plusem. Włącznik wymieniałem, jedynie płytka włącznika trzyma się na jednej śrubie, bo druga ma zerwany gwint, ale mimo tego styk i docisk wydaje się poprawny. Sprężynki wymienione na grubsze, płytka stykowa z oryginalnego drivera. Coś mi podpowiada, że problem jest bezpośrednio za głowicą, tam gdzie plusy ogniw dotykają do płytki, a głowica i wkręcana piguła oraz płytka stykowa do minusa tuby. Jak zasilam bezpośrednio płytkę to problemu nie widać. Nie bardzo wyobrażam sobie pozycję w której ogniwa nie dotykają do styku, zwłaszcza że są dwa równolegle. Oczywiście lutowania wszystkie poprawne, więc cokolwiek za płytką stykową wykluczam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Ech i w najmniej spodziewanym momencie wyszło moje szczęście do zabawek :(
Dostałem dziś przesyłkę z FandyFire UV-S5 i muszę ją odesłać bo nie odpala :(
Normalnie się pociąć idzie :(
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Może zadam banalne pytanie, nie obrażaj się ;) czy użyłeś ogniwa z odstającym biegunem + ?
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

maciex93 pisze:Może zadam banalne pytanie, nie obrażaj się ;) czy użyłeś ogniwa z odstającym biegunem + ?
Nie mam powodu się obrażać :)
Ogniwa mam bez odstającego plusa. Ale latarka jest po modach Darka i styk na pewno jest dobry.
Tak jak pisałem wyżej. Moje szczęście do zabawek się objawiło :(
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Spoko ;) myślałem że masz standardową wersję, a tam po włożeniu płaskich ogniw można mieć ciemność ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Niestety w Ikea nadal mnie nie polubili , nie dostałem dalszych godzin.
Musiałem się dać zmongolizować i poszedłem do pracy tymczasowej na magazynie zupek chińskich w łęgowie gdzie moja dniówka wynosić będzie 60zł. Masakra. Popracuję na tym magazynie do końca miesiąca, potem zobaczymy co będzie dalej
Midilight 3x XM-L(gorgonzola)/JetBeam M1X/ Midilight 5x R5(puszkin)/ Biedrono mag 2D XM-L/ SF Skyline I/ MacTronic Black Eye/ JetBeam Jet III R5(zgubiona)/ Lumintop P2C/ Nitecore EX11/ Zebralight H31/ Xeno Tiger E03/ Eagletac D25LC2mini/ cdn.
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

No mi odebrano stały dodatek, tak bez powodu, 600zł mniej :/ A na warsztacie nie ma nic praktycznie ostatnio do naprawy. Cienko widzę wypłatę 31 tego miesiąca. Na szczęście trochę sprzętu przynieśli mi do naprawy znajomi, trochę grosza wpadnie bez prowizji ;)
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

Już wiem jak to było z pogromem na mojej uczelni: Sytuacja jest taka, że profesor zostawił 39 z 47 osób na roku na Wrzesień po czym we Wrześniu jakimś trafem zdała tylko jedna osoba. Reszta wraz ze mną chcąc nie chcąc musiała ubiegać się o warunek i prosić uczelnie czy za lekko ponad 300zł od osoby może powtarzać ten sam przedmiot.
A profesor po tamtym roku odszedł z uczelni i już nie wykłada :)
Zabawił się na sam koniec... :neutral:
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Elektryczna apokalipsa... W domu na początku tygodnia padł ploter, a dziś równocześnie komputer i ksero. Aż trudno uwierzyć, jeszcze trudniej wyjaśnić, chociaż mam już teorię jak to było. Ciekawe ile wyniosą naprawy. :evil:
Pozdrawiam
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Jeśli to Cię pocieszy, to po lipcowej burzy pomimo odłączonych od sieci urządzeń, padł komputer, ruter, wzmacniacz antenowy z rozgałęźnikiem, zmywarka, telewizor i parę drobiazgów. Telewizor nowy (ale z uszkodzonym jeszcze walczę). Całkowity koszt (telewizor i części), to 3500 zł.
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Maruda pisze:Jeśli to Cię pocieszy, to po lipcowej burzy pomimo odłączonych od sieci urządzeń, padł komputer, ruter, wzmacniacz antenowy z rozgałęźnikiem, zmywarka, telewizor i parę drobiazgów(...)
Przepraszam, jestem laikiem w dziedzinie elektryki i elektroniki, ale czy i jak to jest możliwe? Pytam, bo i ja w czasie burzy odłączam wtyczki z sieci, i do tej pory sądziłem, że to wystarczy. Ale skoro może to nie wystarczyć, to chciałbym wiedzieć jak ewentualnie chronić swój sprzęt.
Pozdrawiam.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Przy przepływie takiej masy energii jaką niesie piorun czyli napięcia setek MV i pewnie dziesiątek kA, napięcie wystarczające do zniszczenia układu może się po prostu wyindukować na obwodach urządzenia.

Pamiętam jak kiedyś startowałem w konkursie fizycznym w LO z projektem Generatora Marx'a. Wyładowania po 15cm wystarczyły by czasowo wyłączał się projektor :mrgreen:
Zablokowany