WALLe - mocna tylna lampa rowerowa

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
mlody911
Posty: 71
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 23:46
Lokalizacja: Mielec

Post autor: mlody911 »

Ja swoją mam jakieś 10 miesięcy i bardzo często używam - nawet codziennie po 1-2 godziny.
Już napisy trochę się powycierały, ale odpukać nic nie odpada i nic złego się nie dzieje. Delikatnie otwieram dopasowanym plastikiem i jest OK.
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: Pykacz . »

Moja lampka przeszła test lepiej niż ja po kolizji z samochodem .Jechałem chodnikiem i kierowca samochodu jadąc równolegle ze mną skręcił przede mną zajeżdżając mi drogę . Uderzyłem w jego prawy bok (przód) fikając przez maskę razem z rowerem lądując ze 3m dalej . Lampka tylna w bdb stanie nawet nie draśnięta (została w uchwycie). Co ciekawe latarka przednia tania Ultrafire w tanim gumowo-plastikowym uchwycie za 7zł też bez problemu się w nim utrzymała i to bez zadrapań.
Ja niestety z tego wyszedłem w znacznie gorszym stanie . Dwie operacje kolana w tym jedna w zasadzie to była rekonstrukcja (dolna część kolana rozpadła się na 8 kawałków .
Lampkę zdecydowanie polecam .
wikiman
Posty: 47
Rejestracja: środa 11 sie 2010, 15:09
Lokalizacja: Wawa

Post autor: wikiman »

Brawo dla lampki.
A ten :evil: dostał chociaż mandat?! Coś mu odwaliło czy zasnął/pijany?
Ostatnio zmieniony środa 23 paź 2013, 22:14 przez wikiman, łącznie zmieniany 1 raz.
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: Pykacz . »

wikiman pisze:Brawo dla lampki.
A ten :evil: dostał chociaż mandat?! Coś mu odwaliło czy zasnął/pijany?
Tego nie wiem bo najpierw mnie wieźli do szpitala a potem do drugiego . Prokurator (bo byłem w szpitalu 2 tyg) skutecznie wybił mu dziwne pomysły z głowy. Tym bardziej że wszystko ładnie było widać na monitoringu.
Co do lampki to się sprawdziła. I nie wiem co się musi stać by się rozleciała. Mała ale byk . :mrgreen:
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Witojcie :)

Moje przednie oświetlenie już do mnie leci przez pół świata zacząłem się zastanawiać nad tylnym.
Może też je odbajerzyć ? :) Trafiłem na ten wątek co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że wall-e fajny jest.
Pojawił się jednak w tym wątku odnośnik do DX i polecanej lampki po cenie bardzo kuszącej, jednak ta lampka jest już wyprzedana.

DX

Powiem szczerze przedarłem się przez kilka stron tego wątku przez całość nie dałem rady ale polecalibyście jeszcze coś z DX lub fasttech'a?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dodam może od siebie że ja znalazłem takie propozycje:

pierwsza


druga

walle dla ubogich?

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dopiero teraz zauważyłem informacje o zdarzeniu drogowym Pykacza.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i / lub ewentualnie na rower.
Trzymaj się
Ciemniak
Posty: 9
Rejestracja: sobota 01 maja 2010, 02:03
Lokalizacja: z czarnej dziury

Post autor: Ciemniak »

Ta lampka "Walle dla ubogich" z ostatniego linka ma tę zaletę że wkłada się ogniwa nie mając szans na dotykanie diod. Z opisu nie wynika czy ma diody 0,5 W. Ja mam taką lampkę i ostatnio oderwałem diodę 0,5 W wkładając ogniwa, (dużo wcześniej padł włącznik, potem spadła i uszkodziły się zatrzaski, dekielek mocowałem na gumki). Gdybym nie uszkodził diody nadal bym jeździł z dekielkiem na gumce.

PS. Pykacz, przyłączam się do życzeń szybkiego powrotu do zdrowia jednak z mojego doświadczenia wynika że skutki uszkodzenia kolana możesz długo odczuwać. Ja miałem tylko (!) mocno stłuczone i robioną punkcję a trochę mnie bolało przez kilkanaście miesięcy. Oprócz wyroku za spowodowanie wypadku sprawca powinien zapłacić Ci odszkodowanie, moim skromnym zdaniem.
Awatar użytkownika
hornit
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 10 lis 2013, 21:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: hornit »

Mam od kilku dni i nic się nie dzieje, jestem zadowolony
Hornit,WALLe BPM-2SL LED MACTRONIC
EDC X1
Awatar użytkownika
michal2001lach
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal2001lach »

Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem takiej lampki. :mrgreen: Jeszcze nie testowałem na rowerze ale aż strach na nią patrzeć. :twisted:
Jest super! ;)
Pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
hornit
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 10 lis 2013, 21:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: hornit »

Z odpowiedni 8 metrów i dalej nie jest "groźna" dla jadącego za rowerem nawet w ciemności jak to się wydaje, potwierdzam jest mocna i oślepia że oczy strzelają ale tylko na 3-5 m
Hornit,WALLe BPM-2SL LED MACTRONIC
EDC X1
nogger
Posty: 19
Rejestracja: środa 13 kwie 2011, 15:10
Lokalizacja: łódź

Post autor: nogger »

Czy w tej lampce jest jakiś normalny tryb przerywany czy tylko to oczojebne strobo?
Awatar użytkownika
hornit
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 10 lis 2013, 21:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: hornit »

Są trzy tryby: ciągły, migający- diody razem i migający diody naprzemiennie. Osobiście używam tego trzeciego trybu
Hornit,WALLe BPM-2SL LED MACTRONIC
EDC X1
mlody911
Posty: 71
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 23:46
Lokalizacja: Mielec

Post autor: mlody911 »

U mnie też wyłącznie trzeci tryb w użyciu. Najmniejsze zużycie baterii, a największa widoczność przez kierowców.
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: Pykacz . »

I u mnie 3 tryb tylko w użyciu (przynajmniej do 30 Września tak było) . :mrgreen:
Cobra
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 17 gru 2013, 12:11
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Cobra »

Witam, jestem tu nowy dlatego nie będę zakładał nowego tematu, gdyż myślę ,że ten podpasuje też ;) skoro mowa tu m. in. o tylnej Walle, otóż ja mam pytanie odnośnie niej oraz trzech innych modelach :

http://velo.com.pl/akcesoria/lampy/author/duplex o tej nic nie znalazłem
http://rowertour.com/smart-rl-321r-2-x- ... tylna.html
oraz
http://www.ebay.co.uk/itm/Smart-Lunar-R ... 58a594d2c3

Która będzie najlepsza? Ktoś posiada model SMARTA? Ta z Ebaya ma o wiele więcej trybów świecenia bo aż 5
: http://www.youtube.com/watch?v=2ih6pcZ8qpY
czy walle oraz ten smart 321r dostępny w Polsce również może świecić tak mocno jak ten lunar R2 (lub walle VS SMART też mają różne tryby świecenia, która lepsza)?
(smart lunar r2 http://www.youtube.com/watch?v=RIvw8gEFr-E tutaj pokazane jak daleko to widać;p
cena lunara jest o wiele większa,ale te 5 trybów, wg mnie bardzo ciekawe,szkoda,że u nas nie można jej dostać , w każdym bądź razie proszę o opinie, jeżeli ktoś miał styczność z tymi dostępnymi w Polsce modelami, bo wątpię żeby ktoś miał z Lunarem r2(ale na mnie robi duże wrażenie) pozdrawiam ciepło
Awatar użytkownika
hackman
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 17:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: hackman »

Widziałem tego smarta rl na masie i raził tak samo jak walle.
Tyle, że inny tryb mrugający.
  • Convoy S2 / S2+ / M1 / C8 @ XML2
  • Olight i2 + Li-ion 14500
ODPOWIEDZ