Cree MT-G2

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

Mam radiator z Athlona o miedzianym podłożu. Do tego wentylatorek sterowany tyrystorem i tranzystorem i otwory wentylacyjne. W miejsce po aku żelowym 6V 4Ah(20HR) wchodzi 14 ogniw 18650 :D
Jeśli wymontowałbym tą wkładkę w środku i podpiłował plastyk na klapce zamykającej, to wejdzie jeszcze kilka sztuk.
Jakie zasilanie będzie wydajniejsze 3S, czy 4S?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

3S - mniejsza różnica napieć między Vf diody a V zasilania.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Myślę że lepszym wyjściem w tej latarce będzie xenon niż led, który znając życie skupi się fatalnie.
ILPT
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

simon-u pisze:Mam radiator z Athlona o miedzianym podłożu. Do tego wentylatorek sterowany tyrystorem i tranzystorem i otwory wentylacyjne
:mrgreen: No, chyba, że chłodzenie aktywne :)

Ja miałem MT-G2 przymocowaną do dużego radiatora od Pentium 4 (chyba) i taki prowizoryczny zestaw powiesiłem pół metra od sufitu, blaszki radiatora pionowo, dioda skierowana w bok. W diodę 4,5A (~30W) po jakimś niedługim czasie bez nadzoru radiator był nie do utrzymania w rękach... zmniejszyłem tryb... ;) Postawiony zestaw blisko wywiewu z zasilacza (wentylatora) już chłodził się OK.

Powodzenia

BTW. mógłbym zrobić jakieś zdjęcia pomiary z MT-G2 prowizorycznie skupioną reflektorem od Maglite'a, ale kiedy będę miał na to chwile to nie wiem. Nie mam też latarki o dużym zasięgu, żeby coś sensownie porównać. Wszystko co mam, jest przez tę prowizorkę miażdżone światłem :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
simon-u
Posty: 173
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 11:21
Lokalizacja: Klb

Post autor: simon-u »

ODPOWIEDZ