HID w skuterze

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Kodi, bardzo ciekawe jest to o czym piszesz:)
Historie z logiem ktore ma byc na pudelki itp juz znam :) czytalem chyba na tym forum, chodzilo o ballasty do xenonow:)
pozdrawiam
DNF
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

DNF pisze:Kodi, bardzo ciekawe jest to o czym piszesz:)
Historie z logiem ktore ma byc na pudelki itp juz znam :) czytalem chyba na tym forum, chodzilo o ballasty do xenonow:)
pozdrawiam
DNF
Dokladnie - to jest ta sama sytuacja. Skurczybyki maja gotowe naklejki, pudelka. Nawet grawerke moga strzelic za niewielka doplata. Po kilku zamowieniach - przestalo mnie to juz wogole dziwic. Zeby bylo smieszniej - co sprytniejsi nawet soft do CNC potrafia sprzedac innej "wytworni" - wiec to co otrzymasz ma IDENTYCZNY ksztalt. Mam kolezanke, ktora skonczyla sinologie i jezdzi co chwila do Chin na jakies rozmowy biznesowe - po prostu szok. Ale to i tak jeszcze nie jest szczyt wszystkiego - maxem bylo to, jak zobaczylem zdjecia fabryki (pod Shenzen) pewnej znanej angielskiej firmy audiofilskiej (reklamowana jako Made in England oczywiscie). Najwyzsza jakosc i precyzja, ktora reklamowala sie owa firma jakos mi dziwnie kontrastowala ze zdjeciem Chinczyka z fajka w zebach, siedzacego w kucki i pilujacego kosz glosnika niskotonowego.

dobra - koniec OT!
tmw
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2008, 14:36
Lokalizacja: PZ

Post autor: tmw »

Gratulacje !

Ciekawe czy w tami jak Arbiter - Piaggio Free po podlaczeniu skuter "da rade" to napedzic.

ps. bylbym wdzieczny gdybys w jakiejs wolnej chwili wyslal mi PW z lopatologicznym opisem: co potrzeba, jak podlaczyc :razz:
Marcin S.
Posty: 435
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 10:11

Post autor: Marcin S. »

No to, Panie i Panowie - klops i klapa :(

Dopiero we Wszystkich Świętych miałem dwa mierniki i Ojca do pomocy, żeby wykonać pomiary.

Po podłączeniu amperomierza pod akumulator wyszło, że nawet po zapłonie i rozpałce HID-a akumulator zasila HID 2,5A prądu. Daje to jakieś 2A z magneto (mierzone za przetwornicą) przy ok. 3500rpm silnika. Siada mocno napięcie z magneta, z 14V do 10V przed Graetzem, 8V (sic!) za Graetzem. Mostek nawet 30A żeśmy dawali (8A się grzał), żeby wyeliminować na nim straty... Pojemność kilkaset uF dołożona za mostkiem też nie pomagała.

Zdaje się, że te 130W to se można... między bajki włożyć. Czterdzieści parę watów na cewce oświetlenia to wszystko.

Także tmw miał rację - żeby sensownie wykorzystać HID, trzeba kombinować światło dzienne.

Do dyspozycji mam gniazdo na W5W - w to się nic sensownego zdaje się nie zmieści? A może jakąś "linijkę" z trzech Cree zmajstrować, co 60*? Długa zima przede mną ;) Nie chciałbym "kalać" sylwetki skutera dokładkami...

A propos podłączenia: machnę schemacik w chwili wolnej, podeślę z opisem.

Pozdrawiam
Marcin S.
Awatar użytkownika
MariuszB.
Posty: 266
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:43
Lokalizacja: Mała mieścina

Post autor: MariuszB. »

Spróbuj Marcin przewinąć cewkę oświetlenia, zastosuj grubszy drut, swego czasu w latach 80`eksperymentowałem z cewkami oświetlenia w motocyklach, pomagało, tyle że do pewnego momentu, później należałoby albo dołożyć następną cewkę, albo kłaniała się wymiana magnesów, możesz również przy okazji przewinąć cewkę która ładuje akumulator (nie wiem jak to jest rozwiązane w nowoczesnych skuterach), zawsze to kilkanaście lub kilkadziesiąt watt więcej.
Pozdrawiam
Mariusz
Jeśli pomogłem Ci w Twoim temacie to kliknij na "pomógł" przy moim poście....... to nic nie kosztuje ...... Wielkie Dzięki :)
Marcin S.
Posty: 435
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 10:11

Post autor: Marcin S. »

Masz rację :) Jak się bawić, to na całego...

Na pocieszenie kupiłem sobie 3 ciepłe Cree i będę dokładał oświetlenie w kuchni ;)

Pozdrawiam
Marcin S.
ODPOWIEDZ