Co może powstać w ~godzinę ;)

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
rzymo
Posty: 112
Rejestracja: sobota 17 lis 2007, 15:05
Lokalizacja: Grudziądz

Co może powstać w ~godzinę ;)

Post autor: rzymo »

Pilnie potrzebowałem lampkę, moje akurat pożyczone, więc szybki przegląd rzeczy znalezionych w pokoju, około godziny czasu (farba i klej schły w czasie jazdy ;) ) i efekt:

ObrazekObrazek

Banalna konstrukcja, czyli kwadraciak. Długość 62mm, jakiś stary driverek, dioda R2 na starze (nie pamiętam jaki tint, w każdym razie światłu bliżej do żółto-zielonego niż sinobiałego) przykręcona do kątownika alu (~5mm grubości), optyka CRS-D, 2 tryby (120mA/850mA) - przełącznik ON-OFF-ON, na górze czerwona dioda sygnalizująca stan aku, od spodu gniazdo DC2.5.
Do tego 2 sztuki 18650 (w pokrowcu, na mostku) - nie pierwszej świeżości, całkowity czas świecenia w wyższym trybie to 3h 11min (po 2h 52min napięcie na ogniwach spadło do 6,6v).
Ostatnio zmieniony czwartek 17 wrz 2009, 21:20 przez rzymo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

No spoko :-) a ja mialbym prosbe czy moglbys pokazac projekt , schemat jak zrobic ta diode sygnalizujaca stan rozladowania akku bo to super sprawa i sam chcialbym to zrobic we wlasnym projekcie :-)
rzymo
Posty: 112
Rejestracja: sobota 17 lis 2007, 15:05
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: rzymo »

bandit pisze:No spoko :-) a ja mialbym prosbe czy moglbys pokazac projekt , schemat jak zrobic ta diode sygnalizujaca stan rozladowania akku bo to super sprawa i sam chcialbym to zrobic we wlasnym projekcie :-)
Załączniki
sygnalizacja aku.jpg
sygnalizacja aku.jpg (22.02 KiB) Przejrzano 5876 razy
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

wielkie dzieki !! juz sie biore do roboty :D
ODPOWIEDZ