Galwanizernia (i nie tylko) w Trójmieście lub okolicach.

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Galwanizernia (i nie tylko) w Trójmieście lub okolicach.

Post autor: Pikom »

Hej :-)

Po zakupieniu różnych towarów z DX'a stwierdzam, że najbardziej denerwuje mnie schodząca po dwóch dniach noszenia w kieszeni farbka / lakier z kantów modułów latarki. Strach pomysleć, co bedzie jak wybiorę się w teren.... Postanowiłem poszukac mozliwości poprawienia jakości powłok zewnetrznych na już kupionych latarkach w okolicy zamieszkania.

Przeglądałem to co dostepne w sieci na temat galwanizerni w Trójmieście i okolicach i jest kiepsko. Dwie znalezione firmy nie oferują "twardego" anodowania. Jedna z firm robi tylko "estetyczne" anodowanie na czarno które, jak powiedziała pani z działu produkcyjnego "zejdzie Panu pod paznokciem...". Druga firma robi coś, czego nie potrafili dokładnie określić, ale brzmiało to mniej więcej tak: "Panie, anoda jest twarda, no... jak.... no..., jest twarda."

Do tego w obu przypadkach nie ma możliwości załatwienia u nich oczyszczania elementów przed anodowaniem ze starych powłok lakierniczych.

I tu pytanie - zna ktoś odpowiednia galwanizernię? Albo choćby warsztat, gdzie da sie zamówić piaskowanie ale nie surową krzemionką (z tego co wiem byłoby to niewskazane dla późniejszego anodowania) tylko szklanymi "kulkami" ?

No i pytanie do fachowców - jak zabezpieczyć wewnętrzne gwinty czy inne części które muszą być nieanodowane żeby zachować przepływ prądu?

Jakiekolwiek tropy...??

Będę wdzięczny za podpowiedzi :)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

ja bym się usmiechał do DNF, z tego co jaskółki(czytaj: latarki które mam w domu a wyszły z rak Maestra Midiego) donoszą to wiadrami nosi latarki Midiego do anodowania :mrgreen:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Heh, no zdazalo mi sie cos zaniesc do anodowania:)
Moim zdaniem nigdzie nie przyjma Ci dwoch czy trzech latarek na anodowanie, a do tego zeby Ci jeszcze oczyscili.
Piaskowac mozesz u szklarza za grosze. U mnie bierze ok 30zl/m2.
Znam ten problem co nie potrafia okreslic na jaki rodzaj anoduja. Gdy dzwonilem po firmach w Bydgoszczy, to sie pytam jaki to jest typ anodowania a facet mi mowi, ze bardzo wytrzymaly bo anodowane w ten sposob sa drabiny. Jakos malo mi to mowi, ale mniejsza o to.
Ja latarki oddawalem do Wojskowych Zakladow Lotniczych w Bydgoszczy. Troche bylo problemow z przepustakmi itp. Powiem Ci, ze prywatnego klienta co ma krotkie serie do anodownaia traktuja jak piate kolo u wozu. Raz, ze z anodowania na anodowanie powloka, a przynajmniej barwienie bylo co raz gorsze, dwa-na koncu stwierdzili, ze juz nie beda mi zabezpieczac gwintow bo to za duzo roboty, a trzy to raz upaliliu gwint i nic o tym mi nie powiedzieli...nastepnym razem jak bylem, to wszystko sprawdzilem i glowica byla upalona(stopiona) i tym razem sie nie dalem i toczyli nowa na wlasny koszt:P
Cena anodowania twardego o grubosci 50um z barwieniem na czarno wynosi 10.50/dm2.
Powiem Wam tez, ze nie kazdy rodzaj Al przyjmuja na galwanizernie. Jak oddawalem PA6 to krecili nosem...
To tyle z mojej strony :wink:
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

Ahoj,

no to w ramach przywitania się na Forum podpowiem starą lokalizację. Gdańsk, rejon ulic Uczniowskiej i Suchej (taki zjazd w bok przed wjazdem na wiadukt w ciągu Uczniowskiej, jadąc w stronę Hallera). Nie pamiętam nazwy firmy i nie wiem, czy nadal istnieje, ale laaaata temu nosiłem tam radiatory i płyty czołowe amplitunerów do anodowania i robili dobrze i solidnie. Rozeznaj, może jeszcze działają.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Dzięki za info - postaram sie podjechać i sprawdzić w najblizszym czasie.
Pozdr.
Pikom
ODPOWIEDZ