Uszczelnienie ściany pod wanną

....nie pasujące gdzie indziej...
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Przy takiej wielkiej dziurze jest możliwość wpuszczenia od góry "ceramicznej rury kominowej". Są o średnicy 140, 160, 180 i 200 mm. Myślę że wejdzie ta najszersza. Do odprowadzania spalin w zupełności wystarczy. U mnie przewód kominowy 14X14 cm jest w zupełności wystarczający. Tylko to bardzo kosztowna zabawa.
zlp
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 20:22

Post autor: zlp »

Wpuścić wpuści, ale nie wiem, jak to do kupy poskłada. Jeśli już coś wpuścić, to z nierdzewki.
Łazience przydałby się remont?
Jakie są koszty remontu łazienki?
Jakie są koszty wkładu do komina?
Myślę, że odpowiadając sobie na te pytania, będziesz wiedział co masz robić.
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Wpuścić wpuści, ale nie wiem, jak to do kupy poskłada.
To żaden problem. Rury mają wpust i klei się je specjalnym klejem.
pawel4090
Posty: 158
Rejestracja: czwartek 25 lut 2010, 15:26
Lokalizacja: k. Kielc

Post autor: pawel4090 »

Dziękuje panowie za porady, wkład kominowy w przyszłości będzie założony-wpuszczony, Co do wanny, do wyjęcia, mam pomysł aby dostać się do tego cokołu, może całości lub w kawałkach odejdzie.
Pozdrawiam Paweł
zlp
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 20:22

Post autor: zlp »

Maruda pisze:
Wpuścić wpuści, ale nie wiem, jak to do kupy poskłada.
To żaden problem. Rury mają wpust i klei się je specjalnym klejem.
No tak. Kanał jest duży. Oprócz rury zmieści się w nim jeszcze kominiarz z klejem. :mrgreen:


To jest żart, bez obrazy proszę ;-)
Maruda
Posty: 141
Rejestracja: środa 02 lis 2011, 12:32
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Na żartach się znam, więc się nie obrażam.
Bez włażenia do komina robiłem to tak: zrobiłem krzyżak z nacięciami na końcach żeby się rura nie przesunęła, w środku krzyżaka zawiązana lina. Rura ma 33 cm, dlatego łączyłem po 3 sztuki. Dobrze jest to robić wespół w zespół z kolegą. Wpuszczamy za pomocą liny odcinek już sklejony, następny dostawiamy od góry na klej (lina w środku) i opuszczamy. I tak kawałek po kawałku rura sunie w dół.
grzeniu 73
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 30 sty 2014, 19:03
Lokalizacja: Dania

Post autor: grzeniu 73 »

Witam Serdecznie! Mój pierwszy post na forum, fakt że szukam innych informacji, ale trafiłem na ten temat. Maruda, nie sądzę żeby ktokolwiek utrzymał 12 mb rury ceramicznej na sznurku. Przez ten wizjer pod wanną prowizorycznie zaklej to pierwszym lepszym klejem do płytek. Dla wzmocnienia użyj siatki do ociepleń. Komin pracuje stygnąc i rozgrzewając się i bez tej siatki szybko to popęka. Sylikony nie bardzo się do tego nadają, ponieważ tynk już pewnie jest w kiepskiej jakości na kominie i zaraz pęknie obok sylikonu. Tak czy inaczej bez skuwania tynku na całym kominie się nie obejdzie.

Edit Pyra: Proszę o staranną interpunkcję i pisownię, poprawiłem błędy.
Ostatnio zmieniony czwartek 30 sty 2014, 21:12 przez grzeniu 73, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ