Kolimator do SSC P7

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
marekb2
Posty: 1
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 21:04
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Kolimator do SSC P7

Post autor: marekb2 »

Witam wszystkich forumowiczów, jest to mój 3-ci post na forum, poprzednie ze względu na brak wymaganej formy wylądowały w koszu, mam nadzieję iż ten spełnia wymogi formalne :) :(.
Po kilku tygodniach czytania nie tylko tego forum zakupiłem diode P7 oraz driver od Ediego.
I mam pytanie jaką i gdzie zakupić do niej soczewkę ?
Może być w Polsce lub Chinach itd.
Przeszukałem zasoby Allegro i nic tam aktualnie nie ma.

Dzięki za informację.
Marek
================
Ostatnio zmieniony wtorek 25 lis 2008, 19:04 przez marekb2, łącznie zmieniany 1 raz.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witamy.
Tylko po co ta ironia? Troche pokory...
Soczewka? Dedykowanych pod P7 chyba nie ma jedynie pod Acriche, ale to jest raczej lipa. Na DX mozesz kupic relektory OP pod P7. Koszt ok 6$
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Wydaje mi się, że gdzies na forum była o tym wzmianka. Mam tu na myśli nie soczewki, a kolimatory...czy Ty też myślałeś o kolimatorach? Znasz różnicę?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Ja? No coz...brak snu daje mi sie we znaki:)
Pewno, ze do Acriche sa kolimatory, a nie soczewki.
Pozdrawiam
DNF
czajam

Post autor: czajam »

Ale ja nie wiem na czym polega roznica miedzy kolimatorem a soczewka. Myslalem ze to 1 przedmiot a 2 nazwy. Mozecie mnie oswiecic? :D:D
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

KOLIMATOR
SOCZEWKA

Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

soyter ma po ok 10 zl netto lustra do p7, dwa katy chyba 10 i 30 stopni czy jakos tak.
zbieram sie zeby zamowic, ale poki co rozwiercilem potrojne lustro do q5 i wsadzilem 3xp7 :)
Pozdrawiam,
Michał
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

I jak efekt? Na CPF widzialem jak wsadzaja 3xP7 w IMS 20 albo IMS27.
Masz namiary na te lustra do P7?
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

Efekt niezly, chociaz w srodku widac ciemniejszy punkt, nie jest ideal z tych 3 diod, ale poki co potrzbne mi bylo mocne siwatlo, niekoniecznie idealnie okragle:) jak zamoiwie lustra to bede sie dalej bawic:)
jak napisalem, soyter je sprzedaje - wymiary znajdziesz na stronie khatoda, sa tylko dwa modele roznia sie katem i srednica. niestety bardziej skupione lustro to wieksza srednica, wiec w moim przypadku 3 waskie mi sie nie zmieszcza;/ wymiary musisz sprawdzic na... juz znalazlem:D 23 i 27mm.
http://www.khatod.com/k52_parabole.htm oba wymiary maja w soyterze po ok 10 zl netto jak pytalem.
Pozdrawiam,
Michał
ODPOWIEDZ