Wysłane/ Do Wysłania

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Wysłane/ Do Wysłania

Post autor: Borsuczy »

Witajcie, długo się głowiłem nad tym co to znaczy jak wysłana prywatna wiadomość znajduje się w folderze "Do Wysłania". Różne wizje miałem... Że w czyśćcu siedzi i jest sprawdzana pod kątem wulgaryzmów, czy obraźliwych treści, albo że coś źle wpisałem, nazwę użytkownika, czy coś. Potem taka niepewność, poszło nie poszło, wysyłać ponownie, czy nie. Kilka dni temu przypadkiem wpadłem na to, że Do Wysłania znaczy nieprzeczytane.
Może by tak pod napisem Do Wysłania napisać "(nieprzeczytane)", a pod Wysłane "(przeczytane)", tak dla jasności.
Ostatnio zmieniony czwartek 27 lut 2014, 01:08 przez Borsuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Było nie tak dawno.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

Wiele razy pojawia się to wyjaśnienie na forum. Bardzo dużo osób ma wątpliwości czy wiadomość została wysłana.

Takie tłumaczenie znajduje się po prostu w silniku forum - phpBB od Przema. To samo można zaobserwować na innych forach opartych o ten silnik. Wiadomo, że technicznie da się to zmienić, ale chyba użytkownicy już się przyzwyczaili do tych zwrotów "Do wysłania" i "Wysłane". Powinno być według mnie "Wysłane" i "Dostarczone", ale to w sumie drobiazg jest. Nie takie kwiatki się w tłumaczeniach spotykało. :wink:
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

A ja uważam że to dobra rzecz, bo można coś poprawić jak się gdzieś rąbnęło w tekście.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

Funkcjonalność jest fajna, tylko tytuły nieco mylące. :wink:
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Skoro było nie raz wałkowane, to chyba znak, że jest to niejasne i wypadałoby to zmienić. Dsk, dobry pomysł z tym Wysłane i Dostarczone.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Borsuczy pisze:Skoro było nie raz wałkowane, to chyba znak, że jest to niejasne i wypadałoby to zmienić. Dsk, dobry pomysł z tym Wysłane i Dostarczone.
To porównaj sobie odsetek użytkowników chcących to zmienić z tymi, którym to pasuje.
Od jakiegoś czasu jestem świadkiem zmian na pewnym portalu, "nowości" wymuszone przez niektórych użytkowników, najczęściej okazują się klapą...
"Do wysłania" jest jak najbardziej logiczna nazwą dla folderu, dla wiadomości, które są fizycznie na Twoim koncie, i może je do woli edytować, czyli nie zostały wysłane.
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Pyra pisze:Witam
To porównaj sobie odsetek użytkowników chcących to zmienić z tymi, którym to pasuje.
Od jakiegoś czasu jestem świadkiem zmian na pewnym portalu, "nowości" wymuszone przez niektórych użytkowników, najczęściej okazują się klapą...
"Do wysłania" jest jak najbardziej logiczna nazwą dla folderu, dla wiadomości, które są fizycznie na Twoim koncie, i może je do woli edytować, czyli nie zostały wysłane.
Pozdrawiam
No cóż, obecna opcja pasuje dla większości użytkowników, która z czasem dowiedziała się o co w tym chodzi i do tego przywykła. Nie tyle nie pasuje, co myląca jest dla nowych użytkowników, których jest coraz więcej.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

"Czekające na odbiór" albo "Czekające na odczytanie przez adresata" byłoby jaśniejsze IMHO.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
hackman
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 17:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: hackman »

"Do wysłania" ładnie sugeruje, że ową wiadomość można jeszcze wyedytować. Imo tak jest idealnie (nigdy nie miałem z tym żadnych problemów).
  • Convoy S2 / S2+ / M1 / C8 @ XML2
  • Olight i2 + Li-ion 14500
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Zgadzam się z powyższym postem, nie ma co mieszać niepotrzebnie w silniku forum tym bardziej że nigdy z tym nie było problemu, priorytetem raczej jest się teraz przenieść na inny hosting żeby takich błędów nie było i można było z powrotem uruchomić forumową szukajke.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Rysiu. pisze:priorytetem raczej jest się teraz przenieść na inny hosting żeby takich błędów nie było i można było z powrotem uruchomić forumową szukajke.
Podpisuję się pod tym "obiema ręcami", bo czekanie czasem do nawet 8 sek. zanim napisany czy edytowany post wskoczy to wieczność. BTW, kiedyś człowiek miał neta na godziny wykupionego w TP i tranfer 4,5kB/s, a szczęśliwy jak dziecko na odpuście :mrgreen:
PieCyk
Posty: 68
Rejestracja: sobota 22 lut 2014, 22:10
Lokalizacja: Przemków

Post autor: PieCyk »

Do wysłania to te które nie doszły na konto adresata, czyli adresat nie jest zalogowany lub nie odświeżył strony. Wysłane to te, które po odświeżeniu lub zalogowaniu są na koncie adresata.
ODPOWIEDZ