Zasilanie latarki XINTD X3 CREE XM-L2

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
beksacz
Posty: 30
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 23:44
Lokalizacja: Silesia

Zasilanie latarki XINTD X3 CREE XM-L2

Post autor: beksacz »

Panie i Panowie,

Zakupiłem latarkę XINTD X3 CREE XM-L2 3/5Modes 2Groups 1600lm.
Dysponuję obecnie tylko akumulatorami Li-ion o oznaczeniu 18650B a one nie pasują bez przejściówki do zastosowania do powyższej latarki:(.
I pytania:
1. Czy na rynku są dostępne przejściówki do zastosowania w tym celu?
2. Czy zakup akumulatora 26650 rozwiązałby ten problem bez stosowania przejściówki?
3. Jak wycisnąć bez przeróbek z tej latarki maksymalne lumeny i maksymalną siłę świecenia?

Do zestawu producent dołączył koszyczek na zastsowanie baterii AA ale po ich włożeniu latarka świec moim zdaniem "słabo".

Z góry dziękuję za pomoc w temacie życząc miłego weekendu wszystkim:),
beksacz
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

W zestawie z tą latarką przychodzi tuba redukcyjna dla 18650, czyżbyś nie dostał takiej?
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
beksacz
Posty: 30
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 23:44
Lokalizacja: Silesia

Post autor: beksacz »

maciex93 pisze:W zestawie z tą latarką przychodzi tuba redukcyjna dla 18650, czyżbyś nie dostał takiej?
Nie. Nie otrzymałem od chińczyka tuby redukcyjnej dla 18650:(. Dostałem tylko koszyczek na trzy baterie AA...
Nie będę teraz tego reklamował i znowu czekał "pół roku" na przesyłkę z tubą.

Jakie widzicie rozwiązania i jeśli mógłbym dodatkowo poprosić o odpowiedzi na wcześniejsze moje pytania?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

beksacz pisze:Czy na rynku są dostępne przejściówki do zastosowania w tym celu?
Tak. W chinskich sklepach na pewno znajdziesz, czy w polskich, nie wiem.
Można samemu zawsze zrobić, z kawałka rurki albo czegoś podobnego, a do chinczyka i tak napisać że się nie dostało tuby to i za "pół roku" może się dostanie ;)
beksacz pisze:Czy zakup akumulatora 26650 rozwiązałby ten problem bez stosowania przejściówki?

Raczej tak, przy czym do Xintd'a przy korzystaniu z 26650 trzeba na nie założyć oring żeby się nie telepało. http://img.banggood.com/images/upload/2 ... 8230i1.jpg
beksacz pisze: Jak wycisnąć bez przeróbek z tej latarki maksymalne lumeny i maksymalną siłę świecenia?
Bez żadnych przeróbek nie da się.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
lobudek
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 12:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: lobudek »

Daj dotoczyć tubę z poliamidu. Popytaj, może ktoś uprzejmy z forum pomierzy Ci oryginalną tubę do XintD i jeśli nie masz znajomego z tokarką to zgłoś się do mnie . Za symboliczną kwotę wytoczę Ci taką tubę i wyślę listem priorytetowym w przyszłym tygodniu.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

To się powinno nadać i mniej roboty niż z toczeniem: 15 wkładek za ~10 zł i 14 cięć: http://irmet-sklep.otwarte24.pl/58,Rura ... ena-za-1mb (link przykładowy)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
lobudek
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 12:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: lobudek »

Taką tubę to moment można wytoczyć, szczególnie z plastiku. A będzie elegancko i estetycznie jak w oryginale.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

lobudek pisze:Taką tubę to moment można wytoczyć, szczególnie z plastiku. A będzie elegancko i estetycznie jak w oryginale.
http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... -converter#
Jedno ze zdjęć mi na rurę wygląda:

Obrazek

Będę się upierał: cięcie rury jest prostsze niż toczenie. Ba, nawet cięcie tej samej rury nożem na tokarce wydaje się prostsze niż wytoczenie otworu fi 18mm o długości 65mm. Ile kosztuje metr poliamidowego wałka fi 26?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
lobudek
Posty: 122
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 12:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: lobudek »

Nie upieram się, że wytoczenie jest prostsze i tańsze od ucięcia kawałka rurki, jednak nie wiadomo czy kolega dostanie odpowiedniej średnicy rurkę z otworem 18mm.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

A może po prostu wydać 5 zł i kupić przejściówkę z FT?

Odpowiedzi na pytania:
1. http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... -converter#
2. Tak. Wydłużył by się też czasy pracy (uwaga, w grę wchodzą tylko aku niezabezpieczone).
3. Stosując aku Li-Ion takie jak 18650 czy 26650 (to drugie zapewni maksymalną jasność przez dłuższy czas).
Ostatnio zmieniony niedziela 30 mar 2014, 21:01 przez phantom, łącznie zmieniany 1 raz.
beksacz
Posty: 30
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 23:44
Lokalizacja: Silesia

Post autor: beksacz »

Wszystkim pięknie dziękuję:)!
Problem wydaje się rozwiązany.
ODPOWIEDZ