Proszę o pomoc w wyborze power banku.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Proszę o pomoc w wyborze power banku.

Post autor: profaner »

Witam


Potrzebuję power banku jako awaryjnej ładowarki głównie telefonu (Samsung S Advance).
Głównie chodzi mi o zastosowania rowerowe - tzn gdy GPS zużyje za dużo baterii chciałbym ją sobie podładować. Ostatnio zdarzyło mi się zgubić - i jechałem na czuja, dodatkowo straciłem część zapisanego śladu no i nie było to wcale przyjemne.

Nie mam żadnych doświadczeń z tego typu sprzętami nie wiem jakie powinienem im stawiać wymagania i jakie kryteria przyjąć przy zakupie tzn np ile ogniw itd.
Rozumiem że skoro telefon będzie podłączony do banku to będzie działał jak na ładowarce więc sam czas ładowania nie ma dla mnie aż takiego znaczenie skoro telefonu będzie można używać.

Skoro jestem niedoświadczony dlatego piszę z prośbą o pomoc w wyborze power banku który spełni moje oczekiwania.

Ile ogniw, jaki model, na co zwrócić uwagę itd.

Oto moje Fast techowe typy (był bym wdzięczny również za podpowiedź czy będą działały z moim phonem bo jak poczytałem forum to to aż tak oczywiste nie jest) :



2 ogniwowy ENB



3 ogniwowy ENB

To takie rozwiązania które wśród forowiczów są dosyć popularne.

Znalazłem jeszcze takie coś:

Bank

To właściwie tyle.

Podsumowując nie potrafię sprecyzować swoich wymagań odnośnie sprzętu, chciałbym aby się nadawał do zastosowań rowerowych, aby była to również ładowarka ogniw i właściwie tyle, acha no i żeby cena była możliwie niska.

Szczerze powiem że bardzo liczę na waszą pomoc - przeglądałem forum ale właściwie to mi się obraz zaciemnił zamiast rozjaśnić :-)

Pozdrawiam


_______________________________________________________________________

Może jeszcze jedną rzecz podkreślę. Na forum spotkałem się z opinią że bank z linku ten 3 *18650 ma problemy z ładowaniem niektórych smartfonów podczas gdy ten 2 *1850 daje sobei bez problemu radę. Jeśli ktoś ma doświadczenia w tym temacie proszę o opinię. Czy to kwestia połączenia pinów danych?

W weekend majowy chciałem wyruszyć w dłuższą wycieczkę rowerową, jedynym czynnikiem który mi na to nie pozwala to właśnie brak power banku. Niestety wycieczkę będę musiał odłożyć bo power bank nie przyleci do mnie z ChRL do 01.05 no ale cóż zrobić :(
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Nie wiem jak bardzo świadomie używasz tela, ale ja zacząłbym od ściemnienia wyświetlacza i wyłączenia kupy akurat w tym momencie niepotrzebnych aplikacji.
żony S3mini może działać dzień, a jak syn się nie dotyka to i 3 dni. ja u siebie co rano robię przegląd menagera aplikacji.

A powerbanka bierz na 3 akku, zawsze więcej to lepiej, teraz jest nowsza wersja, a zawsze możesz zewrzeć piny danych, wtedy elektronika ładowania interpretuje to jako ładowarkę i pobiera sobie więcej mA.

Ja mam osobiście jakiś najtańszy na 2 akku , LG l9, S3mini, iCośtam 5s ładują się bez problemu.
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

No telefonu chyba dosyć świadomie używam - szczególnie jak jadę gdzieś w trasę WiFi i inne bajery wyłączone. Ściemnianie ustawione na 15s (to najniższa u mnie wartość). Ostatnio spotkała mnie tylko bardzo nieprzyjemna niespodzianka z brakiem prądu.
Co do pinów danych tak myślałem i czytałem na forum że je się po prostu zwiera.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Ostatnio jak jechałem to też się okazało że tel padnięty. Po 1.5 h na powerbanku z gps, ale bez wyświetlacza tel wyświetlił 86% baterii .
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

Powiedzmy ze jestem właśnie w trakcie testu ile telefon by wytrzymał z włączonym gps i odpowiednią aplikacją oraz z okazjonalnym odbieraniem telefonów i smsów i wychodzi mi że nie dłużej niż 7 godzin. Niestety nie jestem zbyt szybki a planuje przejechać 200 km - muszę na to zakładać od 9-10 h o ile zrobię jakieś przerwy potrzebowałbym więc telefonu na ok 12 godzin działania co wydaje mi się być totalnie poza zasięgiem bez power banku.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Odradzam Ci model 3 ENB. U mnie nie chciał ładować kilku samsungów.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

A może sprawdzony Ml-102 + dobre ogniwo 18650? Moim zdaniem lepiej kupić mały powerbank i wozić akumulatorki w razie potrzeby.

http://www.fasttech.com/product/1137904 ... er-version
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Podłączę się i chyba pomogę podjąć decyzję. Który powerbank ma największą sprawność? Kiedyś czytałem o sprawności rzędu chyba 85-90 %, któryś aktualnie sprzedawany ma podobną? Chodzi o to, że teraz miałem powerbank na 4 ogniwa ale ze sprawnością około 40-50 %. Taki 90 % równie dobrze mógłby być na dwa ogniwa-pojemność oddawana co prawna trochę mniejsza, ale ładuje się znacznie szybciej, jest mniejszy i lżejszy. Ah no i obowiązkowo ładowanie z mikrousb. ENB mi pasują ale podobno mają małą sprawność.
Awatar użytkownika
profaner
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 03 paź 2013, 09:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: profaner »

no jedyne co wiem to to że nie będę miał power banku na 1 maja no i wiem jeszcze to że teraz to już w ogóle nie wiem co wybrać :)

Może to maleństwo co poleca pegasus_sis (nick rowerowy?)
Andrewko
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 11:32
Lokalizacja: Dormagen

Post autor: Andrewko »

Witajcie. To może i ja się dołączę do dyskusji.

Ostatnio zakupiłem XIAOMI 5V 2A 10400mAh Power Bank for Smartphone

Wykonanie ok, posiada 4 ogniwa Samsunga lub LG.

Tutaj filmik z testu:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=daKPjv_LaWU
Kupiłem go na Pandawill z wysylka TNT i doszła bez opłat po 8 dniach. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony niedziela 27 kwie 2014, 14:16 przez Andrewko, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

3-4 ogniwa to już duży ciężar. Gdzieś na forum był opis tego Renuve.

Co do eNB, to dobre budżetowe banki. Wada, to to, że szybko się rysują.
Reniferu
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 19:42
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: Reniferu »

również szukam power banku do swojego Note'a - obecnie robię jednodniowe wycieczki i mi starcza baterii ale szykuje się kilka dłuższych wypadów czy wymieniony ENB na 3 ogniwa to dobre rozwiązanie do telefonu z baterią 2500 mAh. i czy kupić samego czy z ogniwami np:
http://www.fasttech.com/products/1421/10002784/1381300 czy wybrać inne lub kupić od "woytazo" lub z allegro. I czy ktoś tak orientacyjnie wie czy ze 2 razy by się telefon naładował np od 10% ->100%. Wagą nie zbyt się przejmuję więc może być nawet zestaw z 4 ogniwami - więc może lepiej: http://kaidomain.com/product/details.S021331
Ostatnio zmieniony niedziela 27 kwie 2014, 20:36 przez Reniferu, łącznie zmieniany 1 raz.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

http://www.dx.com/p/universal-convenien ... zFgv86PraQ

Ja mam coś takiego,włożyłem do środka SANYO 2400, naładowały mojego LG L9 od 10% 2,5 raza (bat. 2100mAh)
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Heja

Mam taki PB z ENB na 3 ogniwa, jak na razie ładuje wszystko co mu podam. I daje rade jako ładowarka do ogniw.
Nie będę Ci polecał innych bo nie znam ;)
Proponuję Ci napisać w sklepiku, że chcesz kupić takowy (lub inny)- może ktoś ma akurat i mu nie trzeba akurat, to będziesz go miał pojutrze.

B
malylol
Posty: 31
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 00:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: malylol »

Jak już tradycyjnie polecam ten: http://kaidomain.com/product/details.S021331

O jego zaletach i jednej wadzie już pisałem we wcześniejszych postach dot. Power Banków. Moim zdaniem najlepszy PowerBank jaki do tej pory widziałem.
ODPOWIEDZ