Wideorejestratory z chin - warto?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

Pozdrawiam,
Michał
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

banggood.com [afflink]

wpisz "mobius camera" i dostaniesz cały zestaw kamerek oraz akcesoriów. 5% rabatu z kodem b185f7. Powyżej 25$ dostawa rejestrowaną przesyłką (z trackingiem) gratis.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Dzięki :)
Pozdr.
Pikom
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Czy mobius podłączony przez USB udostępnia pliki i może jednocześnie nagrywać? Mam już kurzący się tablet z USB-OTG, kabelek też mam, a nie ukrywam, że rozmiar mobiusa mnie bardziej przekonuje niż LS300. Ewentualnie co da się robić przez USB w mobiusie? Kartę pamięci można bezkarnie wyciągać? Na banggood dają kabelki w zestawie?
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Można zdjąć z Mobiusa obiektyw szerokokątny, czy on jest zamontowany na stałe? Chodzi mi o wersję mobiusa z tym innym obiektywem
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Nie można. Wymienia się całość - standard vs szerokokątny. Na upartego pewnie byś zdjął... ale raczej popsuł przy okazji.

EDIT:
W sumie mnie oświeciło, że na rcgroups.com kombinowali z wymianą soczewek na customowe więc dać się musi.
Ostatnio zmieniony wtorek 13 maja 2014, 21:25 przez arekm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Jesli chińczyk wrzucił niewiele kleju to pewnie dało by się odkręcić obiektyw, ale bardzo w to wątpię.
ILPT
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale w zestawie jest coś takiego:
1X L Shape Small Hexagon Screwdriver (for changing or refocusing lens when needed)

czyli zakładam, że regulacja jest poprzez kręcenie obiektywem, znaczy się wykręcić się go pewnie też da a śrubka jest jako kontra:)
Oczywiście póki do mnie nie dotrze to czysto teoretyzuje. Co do dłuższego kabelka - przedłużki do obiektywu niż 20cm, bo pytałem o niego to producent napisał, że testują ale jeszcze w sprzedaży nie ma. Nie sprawdzałem, czy ktoś inny nie sprzedaje, ale temat sprzedaję dalej.
Pozdrawiam,
Michał
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

@fxxx: ten jest znany. Poszukiwany jest dłuższy niż 20cm.

EDIT:

Nie ma co szukać - http://www.rcgroups.com/forums/showpost ... count=4391
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Spróbowałem zrobić porównanie dwóch tych samych ujęć z kamer, niestety na laptopie mam tylko Painta. Widać że Mobius lepiej nagrywa w nocy, ale i ruchome obiekty są rozmyte przez dłuższe naświetlanie matrycy.

Obrazek
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Podbij jasność w LS300W o 1 i będzie taki sam efekt :mrgreen:
lucky
Posty: 345
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucky »

Wojto pisze:Widać że Mobius lepiej nagrywa w nocy, ale i ruchome obiekty są rozmyte przez dłuższe naświetlanie matrycy.
Ciężko porównać. Faktycznie nagrania z LS300W sprawiają wrażenie ciemniejszych ale może po części dlatego, że nagrywa szerzej a oświetlona jest tylko część obrazu przez co jest więcej ciemnego obszaru na nagraniu z LS300W.

Poza tym dobrze byłoby porównać przynajmniej kilka klatek. Dodam jeszcze, że o ile pamięć mnie nie myli to WDR był włączony w obu kamerkach. Przy nadarzającej się okazji mogę sprawdzić jak kamerki sobie poradzą w nocy z wyłączonym WDR.

PS Co ciekawe jak nie porównywałem nagrań bezpośrednio to miałem wrażenie, że LS300W nieco lepiej radzi sobie w nocy, póxniej nabrałem co do tego pewnych wątpliwości.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Ls300w ma jaki mniej więcej kąt-jak zwykły Mobius czy jak szerokokątny?

No i kupiłem LS300W, 215 zł od givoe.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Panowie, pytanie. Plan jest taki - zakup do auta radia z wejściem AV-in. Bajer rozchodzi się o to - czy można ustawić tak mobiusa, aby po zapodaniu zasilania, z automatu rozpoczynał nagrywanie + przekazywał obraz po AV i w razie potrzeby przełączenia się na AVin w radiu i sprawdzenia czy nagrywa poprawnie czy to wymaga za każdym razem wprowadzenia kamery w specjalny tryb pracy ?
ILPT
ODPOWIEDZ