FandyFire X2 Cree XM-L U2 - mini recenzja

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Czy w tej latarce zawsze świecą obie diody, czy są jakieś tryby na jedną i obie ???
Hawuz
Posty: 54
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 23:27
Lokalizacja: Jesteś?

Post autor: Hawuz »

Zawsze obie.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Hawuz pisze:Ponawiam pytanie jakie złacze ma solarstorm bo trzeba pakiecik zapasowy kupić.
Elektrycznie to najzwyklejsze gniazdo DC 2,1 x 5,5 mm
http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... rch_scope=

Ale nie będzie skręcania kabelka
Hawuz
Posty: 54
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 23:27
Lokalizacja: Jesteś?

Post autor: Hawuz »

Wtyczka, która jest od strony lampki jest w miarę uniwersalna, i może działać z gniazdem i 2,1 i 2,5 - ale z 2,5 będzie lepszy kontakt i mniejsza szansa na przerywanie na wertepach. Testowo, stacjonarnie działała u mnie z gniazdem 2,1. O tym poinformował tty5150 na pw. Ale muszę dodać, że jak oryginalnie jest 2.1 to dobry kontakt jest i nie ma opcji przerwania, bo testowałem po wielkich kamolcach, jeździe po dziurach przy 40km/h, gniazda nie zakręcam, żeby w razie gleby nie urwało mi lampki
Gluter
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 23 gru 2013, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gluter »

Czy moge zakleić w solarstormie góną część szybki(ale niedotykając jej taśmą)? Do daszka nie jestem przekonany bo i tak trzeba będzie w dół kierować. Czy nie jest to szkodliwe dla diody?
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Daszek jest OK - u siebie zrobiłem z kawałka taśmy naprawczej (szarówka, duckt tape), dwie warstwy nalepione na folię alu i trzyma się to na gumkę (tę większą do mocowania. Tanie, elastyczne i działa - odbija górę światła na dół, pod koło.
Fil
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 16:32
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne

Post autor: Fil »

takie pytanie.. ogólnie fajnie to świeci, tylko tryb strobo miga straaaasznie anemicznie. ogólnie tej funkcji nie używam, ale jak ktoś jadący z naprzeciwka mi robi dyskotekę - a niestety są tacy - to nie lubię być dłużny. żeby uzyskać jakąś uczciwą częstotliwość, to pewnie trzeba wymienić cały driver? jeżeli tak, to na jaki, bo i tak muszę zamówić w końcu koszyki 18650 do pakietu własnej roboty... jak się da to jakoś samemu zmodyfikować, to by było jeszcze lepiej, ale wątpię.
zależy mi na tym, żeby - tak jak dotychczas - można było ten tryb łatwo aktywować dłuższym wciśnięciem guzika. dzięki z góry.

[ElSor] Fil w klawiaturze oba Shift-y przestały funkcjonować ? Proszę popraw błędy w tym poście i wszystkich swoich poprzednich.
Ostatnio zmieniony wtorek 06 maja 2014, 06:42 przez Fil, łącznie zmieniany 2 razy.
yaq
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 02 gru 2013, 10:47
Lokalizacja: Krakow

Post autor: yaq »

Nasza ulubiona lampa rowerowa dotarła już do polskich dystrybutorów (innych niż sprzedawcy na allegro): http://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria ... 39830.html

Tylko cena dośc wysoka - ponad 200pln :(
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Trochę czasu to zajęło. Ciekawe czy też mają buble bez piguł ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Gluter
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 23 gru 2013, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gluter »

Bateria 5600mAh ciekawe czy prawdziwa bo lm, to nawet zaniżyli chyba, że mały prądzik w diody.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

To że w sprzedaży w PL to nic nie znaczy :)
ILPT
Awatar użytkownika
Sid Gotama
Posty: 148
Rejestracja: sobota 05 gru 2009, 15:22
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Sid Gotama »

Witam

Właśnie doszła i do mnie ta lampka, ja również będę wymieniał optykę, jedną szerzej drugą dalej.
Mam do Was jednak pytanie.

Jak napisałem chcę kupić dwie soczewki szeroką i wąską jako punk odniesienia chciałem wziąć wiązkę która jest w nieprzerabianej lampce.
I tu właśnie pytanie, ile stopni może mieć ta wiązka, oczywiści na oko. Czy będzie to 20° czy może 40°

Znając tą wartość będę mógł sobie jako tako wyobrazić jak to będzie świeciło z inną optyką.
Oczywiście bez daszka się nie obejdzie, diody też jakieś takie "zimne".

Edit:

Czy jest możliwość podniesienia nieco prądu (mam 1,7A) na zamontowanym serowniku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

Dzisiaj przyszedł mój X2, a dokładniej Solarstorm - http://www.ebay.com/itm/SKYRAY-SolarSto ... 1c3d545309

Wziąłem tylko lampkę bez akku i ładowarki. Po rozkręceniu:
- aluminiowa piguła na gwincie,
- wszystko ładnie spasowane,
- jak zwykle "miękkie" śrubki,
- szkiełka nie porysowane, ale lekko poszczerbione na krawędzi.
Awatar użytkownika
Sid Gotama
Posty: 148
Rejestracja: sobota 05 gru 2009, 15:22
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Sid Gotama »

tOmki pisze:Dzisiaj przyszedł mój X2, a dokładniej Solarstorm - http://www.ebay.com/itm/SKYRAY-SolarSto ... 1c3d545309

Wziąłem tylko lampkę bez akku i ładowarki. Po rozkręceniu:
- aluminiowa piguła na gwincie,
- wszystko ładnie spasowane,
- jak zwykle "miękkie" śrubki,
- szkiełka nie porysowane, ale lekko poszczerbione na krawędzi.
U mnie za "pigułe" robi... nie ma piguły.
A prądy mierzyłeś, jak masz pigułę to może i coś więcej niż 1,7A dali?
kokos
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 17 lip 2014, 22:44
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kokos »

Witam mam SolarStorm X3

Mam dość proste pytanie :
Jak ją rozkręcić ?
Odkręcić wszystkie imbusy i samo wypadnie ?
No i czym to rozkręcać, mam klucz hex 1.5 ale nadal jest za duży, a hex 1 nie ma nigdzie w sprzedaży ( u mnie ), hex 1 się SS X3 rozkręca?

Tutaj mój ss po zewnętrznych modyfikacjach
https://lh5.googleusercontent.com/-LgzG ... G_0776.JPG
I z daszkiem
https://lh3.googleusercontent.com/-vs8i ... G_0778.JPG
Screal 250 lm + Scream 750 lm + SolarStorm x3
ODPOWIEDZ