Błąd SSL oraz wersja forum do druku

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Błąd SSL oraz wersja forum do druku

Post autor: Manekinen »

Od jakiegoś już czasu taki oto błąd wywala w chrome, przy klikaniu w niektóre wyniki:

Obrazek

Zapewne to nic takiego, ale kogoś może nastraszyć.

Przykładowo: https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... -printview

Czwarty link od góry "Ładowarka do pakietów Li-ion".

Po drugie, może by tak zablokować indeksowanie przez wyszukiwarki wersję forum do druku - nie da się tego przeglądać, a powtarza się w wynikach i to dosyć częściej niż wersja zwykła. Dodanie wpisu do robots.txt powinno załatwić sprawę.

Pozdrawiam
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Co do certu to rozwiązania są dwa - albo wyłączyć stronę po ssl albo zanabyć prawidłowy certyfikat.

O printview już wspominano tu http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=12902 ... ale przeszło bez echa. Można też googla w konia robić i jak się próbuje dobrać do wersji printview to redirectnąć go to zwykłej wersji viewtopic ;> (indeksera google rozpoznać po useragencie)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

silnik forum ma wyłączony ssl, a czemu google twierdzi że ma to nie wiem.
A jak sprawić, by nie było w wynikach printview?
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

To nie kwestia silnika tylko tego, że serwer hostingowy udostępnia forum także przez SSL. Nie da się w home ustawiać takich rzeczy? Alternatywa to wymuszenie przekierowywania htaccessem gdy połączenie przychodzi po SSLu na bez SSLowe (error nadal będzie jak ktoś z palca wejdzie ale google przestanie indeksować po sslu).

Co do printview to może robots.txt z zawartością:
User-agent: *
Disallow: printview.php
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

arekm, dzięki :-)
Z home rozmawia mi się ciężko i wciąż zastanawiam się nad przeniesieniem forum gdzie indziej, choćby po to by móc włączyć forumową szukajkę. Z robotsami spróbuję pokombinować w wolniejszym czasie :)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Calineczka, zmień hosting na uti.pl lub nazwa.pl. Z home.pl miałem swego czasu mnóstwo problemów - zwłaszcza z ich serwerami DB (hosting dużego forum, bazy ponad 500MB). Pożegnałem gości i wszelkie przypadłości jak ręką odjął.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Całkiem porządny hosting ma linuxpl.com. Wszystko co trzeba dostępne od reki, zawsze ktoś na czacie do pomocy.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

A ja nie narzekam na OVH. Z nazwa.pl i home.pl bym nie kombinował, drogo, i jakoś kojarzą się tylko z "darmowymi" domenami.
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

ja polecam hetzner.de - korzystam u nich z dedyków i są znakomici
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dziękuję Panowie za sugestie. Z pewnością skorzystam! Przyjdzie czas i na przenosiny. A propos home absolutnie darmowy nie jest i to właśnie wkurza...
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Arku, jeśli chodzi a tą blokadę printview.php poczytaj jeszcze o metatagu noindex. Choć to rozwiązanie będzie wymagało modyfikacji pliku forum odpowiedzialnego za generowanie strony prinview.php. A w ustawieniach forum nie ma opcji żeby ustawić to indeksowanie? W phpbb3 zdaje się że było coś takiego.

A tak jeszcze zapytam, czemu jako główną stronę swiatelka.pl nie wyświetlać by portalu? Dział newsy czy co tam ustawić jako newsy w środkowej kolumnie, do każdego tematu dodawać obrazek i już taka główna strona wyglądałaby dużo ciekawiej dla odwiedzających :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Manekinen dzięki za sugesite :-). W odpowiedzi na prawie wszystkie pytania w kwestiach technicznych-sam nie wszystko potrafię, nie zawsze mam czas i ochotę się doszkalać. A wszystko to potrzebuje mniej lub więcej czasu...
Najbliższe "zabawy" ze stroną techniczną jakie planuję to przenosiny forum na lepszy serwer i włączenie naszej szukajki....
ODPOWIEDZ