Własny sterownik do latarki

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
yanek_00
Posty: 29
Rejestracja: środa 30 gru 2009, 03:12
Lokalizacja: śląsk

Post autor: yanek_00 »

cob: ja zaproponuję Arduino, do tego dwie przetwornice XL4005 (bądź jedna dla prądu maks 4A, sprawdzone. Ja czasami używam 2x4A, więc mam dwie ;)).
Sterowanie jasnością można zrealizować na kilka sposobów. Mosfet na wyjsciu, cyfrowy potencjometr czy źródło napięciowe podane dla pinu FB XL4005.
Najprościej użyć MOSFETa, chociaż pomyślnie przeszedłem próby z puszczeniem PWM z Arduino przez filtr RC i podaniu go na pin FB (wymaga sporo gimnastyki przy dzielnikach ze względu na wąski zakres napięcia jakim sterujemy przetwornicą).
Rozwiązanie sprawdzone przeze mnie i bardzo sobie chwalę, tu mój projekt: KLIK.

Przewagą przetwornic jest sprawność, na AMC są większe straty, zwłaszcza przy pakietach o sporej wydajności prądowej.

Moja lampa ma już tak rozbudowane menu, że się sam powoli gubię. Arduino daję sporo możliwości. Łącznie z czujnikiem ruchu (automatyczne włączenie-wyłączenie lampy).
Jeżeli jesteś zainteresowany funkcjami mojej lampy, to mogę je opisać.
Obrazek Obrazek
cob
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 25 gru 2012, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: cob »

Bardzo ciekawe są te Twoje projekty. Mam pewne pytania.
1. Piszesz o prądzie 4A. Czy to znaczy, że łączysz diody równolegle?
2. Wspomniałeś o różnych metodach sterowania jasnością. Nie widzę wśród nich wykorzystania pinu EN. Zastanawiam się, czy da się go użyć do tego celu, ale z drugiej strony powstaje taki PWM sterowany przy pomocy zapewne wolniejszego PWM z procesora.
3. Przejrzałem pdf od wspomnianej przetwornicy, ale nie widzę przykładowej aplikacji jako źródło prądowe.
Chętnie dowiem się więcej o Twoich lampkach. Nie ukrywam też, że bardzo chętnie zobaczyłbym schemat, który rozjaśniłby mi wiele kwestii.
yanek_00
Posty: 29
Rejestracja: środa 30 gru 2009, 03:12
Lokalizacja: śląsk

Post autor: yanek_00 »

1. Prąd 4A idzie w jedną diodę. (maks 30 sekund i trzeba się chłodzić. DS18b20 zamontowane na przetwornicach i "diodach" powoli się robią ;))
2. Pin EN nie nadaję się do sterownia jasnością według moich testów. Przy wolnym (<490Hz) PWM coś tam się da, ale migocze i jest niestabilne.
3. Używam ich jako źródło napięciowe. Wiem, tak się nie powinno, zboczeńcom zawsze zostaje założyć bocznik i nic nie stoi na przeszkodzie aby mikro kontroler sterował prądem ;)

Schemat poglądowy.

Obrazek
Obrazek Obrazek
cob
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 25 gru 2012, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: cob »

Te mosfety na wyjściach kluczujesz za pomocą mikrokontrolera i w ten sposób jest regulacja jasności? Widzę też dzielnik na rezystorach pewnie do pomiaru napięcia. Czy nie ma problemu z jego zmianami wynikającymi z dużych prądów pobieranych pulsacyjnie przez przetwornice?
yanek_00
Posty: 29
Rejestracja: środa 30 gru 2009, 03:12
Lokalizacja: śląsk

Post autor: yanek_00 »

Tak, przetwornice są ustawione tak, aby w miarę ciepły LED pobierał 3,8A i po prostu zmniejszając PWM zmniejszam jasność. Przy PWM 80-99% jest drobne przekłamanie w dół, koło 0,1-0,2V. Lecz mi to nie przeszkadza, zawsze można zastosować filtr RC i wyprostować skoki. Albo dać większe kondensatory na wejściu XL4005. I tak rzadko używam wyższego prądu niż 2A na diodę, a jeśli już to idę na maksa.
Obrazek Obrazek
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

jesteś pewien, że nie przekraczasz maksymalnych wartości prądu w impulsie? poza tym jak kontrolować prąd przy zmiennej temperaturze i zmieniającym się napięciu złącza PN?
yanek_00
Posty: 29
Rejestracja: środa 30 gru 2009, 03:12
Lokalizacja: śląsk

Post autor: yanek_00 »

Maksymalnych wartości dla?
Po co kontrolować prąd? Ustawiłem raz na podstawie obserwacji wskazań termometru (palca) i amperomierza, a teraz używam.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

I tracisz cenne lumeny męcząc diodę na wysokich prądach, mimo niskiego PWMa. Myślę, że lepiej było by przerobić zasilacz na prądowy i wtedy kluczować jego wejście FB. Sprawność całości znacznie wzrośnie a i pewność nastaw znacznie większa.
yanek_00
Posty: 29
Rejestracja: środa 30 gru 2009, 03:12
Lokalizacja: śląsk

Post autor: yanek_00 »

Oczywistym jest że można to zrobić lepiej (i drożej), ja tylko przedstawiam moje rozwiązanie które działa z powodzeniem i się sprawdza.
Przy obecnej konfiguracji mam lepszą sprawność niż 8xAMC na pełnej mocy jak i połowie przy takiej samej ilości W na wejściu.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

3.6V*2.8A na wejściu, 3.4*2.8A na diodzie -> sprawność 94%, 873lm na diodzie XM-L T6.

Przy 2.8A uzyskanym z PWMa 4A wyjdzie ok 2.8/4 * ilość lm przy 4A, czyli ok 0,7* 1000lm=700lm.

Obrazek

Przy połowie prądu AMCków (1,4A) będzie 436lm a z Twojego 350lm. Po zastosowaniu drivera prądowego (lub 4 AMCków) byłoby lekko ponad 500lm ;)
yanek_00
Posty: 29
Rejestracja: środa 30 gru 2009, 03:12
Lokalizacja: śląsk

Post autor: yanek_00 »

Zakładając oczywiście idealne źródło prądowe o wydajności 4A.
Prąd znacząco przysiada podczas przewodzenia MOSFETa i zanim XL4005 się obudzi to już jest po ptokach. Zwłaszcza przy niskich wartościach wypełnienia i dodaje, że to jest 32KHz. Papier papierem, życie życiem.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

yanek_00 pisze:Prąd znacząco przysiada podczas przewodzenia MOSFETa
No to masz te 4A czy nie? :mrgreen: Bo rozumiem, że 4A ustawiłeś jak tranzystor przewodził ;)
yanek_00
Posty: 29
Rejestracja: środa 30 gru 2009, 03:12
Lokalizacja: śląsk

Post autor: yanek_00 »

4A jest jak się już diodka rozgrzeje :twisted:
Bardziej chodzi mi o czas reakcji XL4005 który reaguje z opóźnieniem na spadek napięcia gdy mosfet przewodzi. Wrzucę kiedyś oscylogram to będzie wszystko jasne.
Obrazek Obrazek
cob
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 25 gru 2012, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: cob »

ElSor pisze:I tracisz cenne lumeny męcząc diodę na wysokich prądach, mimo niskiego PWMa. Myślę, że lepiej było by przerobić zasilacz na prądowy i wtedy kluczować jego wejście FB. Sprawność całości znacznie wzrośnie a i pewność nastaw znacznie większa.
Czemu kluczować wejście FB? Z dodatkowego kluczowania są chyba same problemy, bo dana jasność diody jest osiągana nieoptymalnie za pomocą prądu pulsującego, a wydajniej byłoby uzyskać prąd ciągły. W takim AX2003 chyba najlepiej byłoby się wpiąć jakimś mosfetem zamiast R2 i w jakiś sposób (pytanie jaki?) płynnie go otwierać/zamykać w określonym przedziale. Inaczej przetwornice chyba tracą sens, bo rzeczywiście ich sprawność spada poniżej stabilzatora liniowego AMC.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
cob pisze:W takim AX2003 chyba najlepiej byłoby się wpiąć jakimś mosfetem zamiast R2 i w jakiś sposób (pytanie jaki?) płynnie go otwierać/zamykać w określonym przedziale. Inaczej przetwornice chyba tracą sens, bo rzeczywiście ich sprawność spada poniżej stabilzatora liniowego AMC.
A po co wyważać otwarte drzwi?
Przetwornica CC z trybami
Oświetlenia akwarium

A wyobraź sobie, co by się stało, gdyby MOSfet dostał zwarcia... tracisz całkowicie kontrolę nad prądem maksymalnym.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ