ad1. Polerowanie polega na maksymalnym wyrównaniu płaszczyzny podłoża diody i piguły w celu lepszego odprowadzania ciepła. Wyrównanie tych płaszczyzn ma sens polerowanie to tylko ziarnko...
ad2. Tak troszkę się rozpędziłem z tą sprawą w p[przypadku Convoya s2 - chodzi o to aby piguła miała jak największa powierzchnie kontaktu z aluminiowa obudową latarki w celu odprowadzania ciepła.
ad3. włącznik - wymienia sie go w celu zmniejszenia oporu podobnie jak kabelki. w przypadku kultowego convoya zgodnie z tym co koledzy pomierzyli włącznik jest na tyle dobry że nie ma konieczności wymiany - drugi element to inny sposób przełączania lub inny styl pracy.
oringi - nie fabryczne są całkiem dobre - wystarczy je przesmarować smarem np silikonowym, natomiast wymienia sie np na grubsze w celu poprawy szczelności lub na fosforyzujące w rożnych kolorach.
Szybka wymienia się na taka która ma większą przepuszczalność - efekt praktycznie niezauważalny gołym okiem ale mierzalny - kolejne ziarenko.
Jak wiadomo ziarno do ziarnka i uzbiera się miarka

.
W praktyce, w przypadku tej latarki wystarczy wyrównać trochę pigułę i podłoże (skupić się na pigule), nałożyć pastę termoprzewodzacą miedzy te powierzchnie, ewentualnie przesmarować gwinty i wszystko porządnie poskręcać.
W przypadku użytku ze sterownikami dającymi poniżej 2,8 A i XML2 w zasadzie nie trzeba nic robić i tez będzie działać.