co z tym nowym regulaminem?

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc

czy usuwać z forum userów którzy nie chcą NIC pisać?

Czas głosowania minął czwartek 17 sty 2008, 07:56

TAK
5
12%
NIE
36
88%
 
Liczba głosów: 41
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

co z tym nowym regulaminem?

Post autor: Calineczka »

witam.
Po wysłaniu do wszystkich koirespondencji o szykujących się czystkach na forum dostałem dwa maile od niezadowolonych userów.
Podyskutujmy.
Zwrócono mi uwagę, że:
1-po co pisac jak nie ma się nic do powiedzenia?

odpowiem-to po co sie rejestrowac?czytac mozna nie bedac userem

2.na forum sa bzdury, niski poziom etc


Autorze tych zarzutow-to podnies ten poziom za pomoca swiatlosci swojego umyslu. Fajnie by bylo tylko brac i nic nie dawac i zeby na forum byl sam cymes-czysta poezja, zadnych smieci, sami Noblisci...mózgi....ale tu tez sa zwykli ludzie ktorzy maja pytania, zaczynaja, robia bledy
urodziles sie wszystkowiedzacy?

Tak sie sklada, ze to forum powstalo po to, by MIłOśNICY światełek dzielili się tu swobodnie swoja pasja, z naciskiem na DZIELILI. Darmozjadom dziękujemy, jak chcesz tylko ciągnąc-internet jest wielki, idź sobie gdzie indziej. Z założenia TU SOBIE POMAGAMY a to oznacza dzielenie się wiedza a nie udowadnianie sobie wzajemnie braku wiedzy, głuopoty, niedoświadczenia.
Dlatego jednym z warunków współżycia na tym forum jest rozamwianie ze soba w postaci pisania postów.
Nikt nie wymaga żeby to był post na dzień czy tydzień, ale jakieś sensowne słowo od czasu do czasu jest mile widziane.Jako admin widzę, że mamy co najmniej kilka osób NIC nie piszących-i to takie osoby będę usuwał.

Chcesz coś z nami robić, pomimo ze nie jesteśmy idealni-zapraszam...jak Ci nie pasuje-ciao.Internet jest wielki....na pewno jest gdzieś forum wyjadaczy Tobie(bez konkretnego adresata) podobnych....

Uwaga-nie będę nikogo wywalał za wyrażanie swoich opinii, dla mnie każde słowo jest cenne, o ile nie obraża innych i nie krytykuje całości forum i poziomu jego użytkowników.
Proszę o wasze opinie....
Ostatnio zmieniony czwartek 31 sty 2008, 00:08 przez Calineczka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Szczurom mówimy stanowcze NIE!
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Umberto
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 20 gru 2007, 22:55
Lokalizacja: Środkowopomorskie
Kontakt:

Post autor: Umberto »

witam
a ja zadałem pytanie na forum na temat lampki DIY
nie dostałem odpowiedzi na mojego posta a maila ze mnie wyrzuca tez otrzymałem
buduje właśnie swoją lampke do roweru- troche to trwa bo czasu mało (dużo pracy i nauki) a poza tym to elektronikiem nie jestem i idzie mi kilka razy dłużej niż innym użytkownikom tego forum, a poza tym klej długo schnie:), farba tyż i też mnie skasują...
czuje sie jak czekając w celi śmierci....
ja też mam swoją lampke:)
harry
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 11:19
Lokalizacja: B-B

Post autor: harry »

Calineczka pisze:ako admin widzę, że mamy co najmniej kilka osób NIC nie piszących-i to takie osoby będę usuwał.
Jako admin tak wlasnie zrób, usuń osoby NIC nie piszace.

Rację masz, mozna czytac nie bedac zarejestrowanym. Choc osobiscie nie spotkalem sie jeszcze z takim fenomenem jak usuwanie niepiszacych userow.

Pisze - jak mam problem, dla towarzystwa i robienia off topow mam swoje zamkneite fora.

Zrobicie jak zechcecie i ja sie wcale nie obraze jak znikne ;)

pozdrawiam
rowerowo

P.S.
Moja lapmpeczka tez na razie lezy odłogiem, ale przynajmniej zmodowałem dzieki Wam moją Myo.
Ostatnio zmieniony czwartek 10 sty 2008, 00:46 przez harry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Umberto, to jakieś nieporozumienie.
Wystarczy napisać JEDNEGO sensownego posta zeby sie admin odczepil, a ze nie znalazles odpowiedzi-upominaj sie...ja ostatnimi casy nie nadażałem z czytaniem, brak czasu...no i ludzi na forum wciąż niewiele. Dlatego zalezy mi na aktywnosci....zeby byli tu ludzie ktorzy chca sobie pomagac....zebys mogl znalezac swoja odpowiedz!
Chavez
Posty: 18
Rejestracja: środa 28 lis 2007, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Chavez »

Zarejestrowałęm się na forum, bo zainteresowały mnie LEDy (dużej mocy). Prawie nic wcześniej o nich nie wiedziałem i m.in. dzięki temu forum poszerzyłem trochę moją wiedzę. Ale żadnym znawcą nie jestem. Więc wiedzą dzielić się raczej nie mogę, bo nie mam za bardzo czym. Narazie mogę jedynie zadawać pytania ;) .

PS. Dzięki Wam wiem jaka moc drzemie w LEDach :) .
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Chavez-PYTAJ :mrgreen: :!:
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Znalazlem to forum, nie udzielam sie tak jak czołowi jego przedstawiciele ale i duzo mniej fachowej posiadam anizeli owi ludzie. Stąd tez jest jak jest. Zarejestrowałem sie dlatego zeby móc w sposób łatwy śledzić co nowego pojawiło sie na forum dzięki opcji:
"ZOBACZ POSTY OD OSTATNIEJ WIZYTY"

Proszę mi powiedzieć (zgodnie z tym co Panowie postulujecie ze ci co chca czytac a nie pisac nie musza sie logować) w jaki sposób mógłbym to zrobić bez logowania ? Miałbym przeglądać każdy wątek czy ktoś cos dopisał nowego? Czy chcąc śledzić tematy i być na bierząco miałbym sobie w kalendarzu notować swoją ostatnią datę kiedy czytałem forum i porównywać w ktorych tematach są świeższe wiadomości ?

Jeśli tak to sobie wyobrażacie Panowie to ja rezygnuję i możecie mnie skreślić od razu - nie mam czasu na takie pierdoły jak prowadzenie dzienniczka.

Acha jeszcze jedna sprawa - co z osobą która po aktywnym uczestnictwie zacznie sie mniej udzielać (różne sa koleje losu a nie każdy jest tylko uczącym/studiującym sie młodym człowiekiem) lub wcale (też ja skreślicie doprowadzając z czasem do samozagłady forum) ?

PS.
Panowie być może dla kogoś latarka to cały świat ale być może są ludzie ktorzy Wasze pomysły, sposoby rozwiązań chca przenieść na inny grunt nie związany z latarkami ? Czasem kogos cos zainspiruje dzięki temu ze zobaczy cos i jak to ktos inny zrobil i wykona cos zupelnie innego, ale na to trzeba czasu. Pomysły nie przychodzą do głowy ot tak. Sztuką jest zrobić coś tanim kosztem i na dodatek zeby było zajefajne, nieprawdaż ?
Awatar użytkownika
yano
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 22:06
Lokalizacja: LJA :-)

Post autor: yano »

Witam!
Jest to mój pierwszy post na tym forum. Szczerze mówiąc, to nie miałem jeszcze zamiaru zabierać tutaj głosu - ale zostałem do tego niejako "przynaglony", poprzez zawoalowane ostrzeżenie, że mogę zostać usunięty za nieaktywność. No cóż, jak na razie jestem na etapie "przyglądania się" (taką już mam metodę).
Jestem raczej "zielony" w kwestiach elektrotechnicznych (umysł zdecydowanie humanistyczny :wink: ). Latarkami jestem zainteresowany bardziej ogólnie, nie mam uszczegółowionych zainteresowań (nie mówiąc pasji) w tym temacie. Ponadto podpisuję się obydwoma rękami pod tym, co napisał kisi.
Jeżeli szanowni Admini uważacie, że z takim nastawieniem do tematu nie mam tu czego szukać - możecie mnie usunąć z forum.
pozdrawiam
yano
Awatar użytkownika
kangoo
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2007, 11:09
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kangoo »

Powiem tak ,widywałem osoby ,które po 2 latach od rejestracji napisały 1 posta,a potem udzielały się już regularnie :) . Przemyślcie to sobie . Zwykle na forach czyszczenie "martwych" kont następuje dopiero gdy wymaga tego szybkość bazy danych . IMO nie ma po co robić teraz czystek .
Spoczywaj w pokoju, kolego :(
Awatar użytkownika
maxwlod
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 12:08

Post autor: maxwlod »

Witam
To również mój pierwszy post na forum. Nie mam jeszcze żadnej praktyki w modowaniu latarki, a zastanawiam nad takim rozwiązaniem.

Pytań na razie nie mam, więc ich nie zadaję. Zapewniam, że jak będę miał coś do powiedzenia to nie omieszkam napisać.

Ciekawi mnie z kolei, czemu niepiszący użytkownicy stanowią taki problem? W końcu nikomu bólu chyba nie zadają samym faktem zarejestrowania? Myślę, że złotym środkiem może być usuwanie nic nie piszących użytkowników po jakimś czasie od rejestracji.

Także podpisuję się pod wypowiedzią kisi
Ostatnio zmieniony czwartek 10 sty 2008, 09:41 przez maxwlod, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...no i super ;-)
Ciesze sie, ze sie wypowiedzieliscie i macie inne zdanie.
Ja wiem, ze nie bedac zarejestrowanym nie mozna obejrzec sobie w sposob latwy ostatnich postow...ale chwilunia, tak naprawde bardzo trudno postarac sie napisac od wielkiego dzwona kilka słow? Wcale nie oczekuje, ze beda to powiesci, ale przyznajcie szczerze, ciezko jest wymyslic jakies pytanie które napedzi troche całość...jedno pytanie powiedzmy na tydzien?Dwa tygodnie?Czy ten mechanizm nie wydaje sie byc oczywistym? Ty pytasz, pobudzasz kogos do myslenia...moze nawet poszukania i odpowiedzi na forum...
Jak inaczej mogli byscie teraz cos z pozytkiem dla siebie czytac? Zawsze bierzecie tylko dla siebie czy to tylko w tym przypadku? Moze podpowiecie mi jakis inny sposob na wyciaganie od ludzi ich wiedzy, pisanie tutaj....?Wydaje mi sie, ze to jedyny sposób zmotywowania milczków...znacie inne-napiszcie.

Ja osobiście wolę by na forum było 10 osob do ktorych moge sie zwrocic o pomoc, osob z ktorymi dziele pasję niz 100 osob z czego kilku aktywnie dzialajacych a reszta to niemi obserwatorzy. Jakos chcę i musze wyróżnić tych, którzy nie ograniczają się do czytania.
Zawsze cenilem sobie ludzi ktorzy chca i potrafia dzielic sie swoja wiedza, bez wzgledu na stopien zaawansowania w temacie. naprawde wole pracowac z mlodym niedoswiadczonym i pelnym zapalu, nawet robiacym bledy czlowiekiem niz GURU ktory wie wszystko i robi łaskę ze się odezwie i powie co wie....
Awatar użytkownika
kangoo
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 12 lis 2007, 11:09
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kangoo »

Rzekłem -NIE .Ale pytanie jest tendencyjne ;) Skąd mam wiedzieć ,czy jakiś latarkowy Einstein ,nie chce nic pisać ,żeby nie dzielić się teoriami ?


Idę z psem ,cokolwiek wymyślicie i tak uważam ,że dopóki silnik nie pada na pysk ,nie ma poco czyścić .
Spoczywaj w pokoju, kolego :(
wojtek_pl
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 24 gru 2007, 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtek_pl »

Jestem przeciwko usuwaniu kont. Choćby dlatego, że po usunięciu ktoś inny może zarejestrować konto z takim samym nickiem i będzie bałagan.
Może od razu usuwać posty tych usuniętych użytkowników ? :???:

A ja naprawdę uważam, że jeśli nie ma się czegoś interesującego do powiedzenia to lepiej nic nie mówić niż gadać bzdury. Nabijanie liczby postów dla samego nabijania ? Bez sensu...

Jeśli usuwanie niepiszących użytkowników zostanie w regulaminie to proszę o stworzenie działu, w którym będzie można po prostu pisać jednoliterowe posty, aby nie zostać wywalonym z forum. Po co zaśmiecać inne działy ? ;)

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 8:45 am ]
Calineczka pisze:(...)
Ja osobiście wolę by na forum było 10 osob do ktorych moge sie zwrocic o pomoc, osob z ktorymi dziele pasję niz 100 osob z czego kilku aktywnie dzialajacych a reszta to niemi obserwatorzy. (...)
Każdy by tak chciał. Ale to doprowadzi do powstania "kółka wzajemnej adoracji". Do tego nie potrzeba publicznego forum... Skąd wiesz, że któraś z tych 100 nieaktywnych osób nie doda wartościowego wkładu na interesujący ją temat, jeśli taki się pojawi ? Jeżeli ją usuniesz, usuwasz także możliwość wniesienia przez nią czegoś nowego. Zostaną tylko te osoby, które już dobrze znasz i wiesz to co one wiedzą, bo dyskutujecie tylko ze sobą.

A swiatelka.pl wcale nie jest jakimś super hiper wielkim forum, ani jedynym o latarkach (torch.pl chociażby). Moim zdaniem forum dopiero się rozkręca. Chcesz na samym początku zniechęcić użytkowników ? Znowu moim zdaniem lepiej aby ludzie najpierw zapoznali się z istniejącą treścią forum, wczuli się w jego atmosferę a nie od razu zadawali głupie pytanie ("jaką latarkę kupić za xx zł?"), odpowiedź na które była podana już wcześniej parę tuzinów razy ? Jak zaczniesz ich usuwać to zapewne nie zarejestrują się ponownie. Ja bym się nie zarejestrował... Jak mnie nie chcą to nie będę się pchał...

Jeśli musisz robić porządki, to rób to raz na rok. Wyślij maila do tych nieaktywnych z zapytaniem czy pamiętają o forum i chcą w nim uczestniczyć. Nie dostaniesz odpowiedzi - usuń konto. A i takie działania podejmowałbym tylko wtedy, gdyby były problemy techniczne( wydajność, miejsce na dysku, itp)...

Tyle mojego... :roll: :mrgreen:

PS. A pytania są tendencyjne ! :razz:

DODANO:
PS2. To jest Twoje forum i Ty ustalasz zasady. Od tego jak je ustalisz zależy czy to forum będzie istniało i się rozwijało. Zasady mogą (i nawet powinny) zmieniać sie wraz z rozwojem forum ale żadne zasady nie zmuszą ludzi do uczestniczenia.
Ostatnio zmieniony czwartek 10 sty 2008, 08:59 przez wojtek_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Wojtek
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Calineczka pisze:...no i super ;-)
Ciesze sie, ze sie wypowiedzieliscie i macie inne zdanie.
Ja wiem, ze nie bedac zarejestrowanym nie mozna obejrzec sobie w sposob latwy ostatnich postow...ale chwilunia, tak naprawde bardzo trudno postarac sie napisac od wielkiego dzwona kilka słow? Wcale nie oczekuje, ze beda to powiesci, ale przyznajcie szczerze, ciezko jest wymyslic jakies pytanie które napedzi troche całość...jedno pytanie powiedzmy na tydzien?Dwa tygodnie?Czy ten mechanizm nie wydaje sie byc oczywistym? Ty pytasz, pobudzasz kogos do myslenia...moze nawet poszukania i odpowiedzi na forum...
Jak inaczej mogli byscie teraz cos z pozytkiem dla siebie czytac? Zawsze bierzecie tylko dla siebie czy to tylko w tym przypadku? Moze podpowiecie mi jakis inny sposob na wyciaganie od ludzi ich wiedzy, pisanie tutaj....?Wydaje mi sie, ze to jedyny sposób zmotywowania milczków...znacie inne-napiszcie.
Rozumiem o co chodzi zeby forum żyło a nie było martwe. Cel zbożny, ale czy naprawde uważasz ze sztuczne pisane postów (sztuczne bo wymuszone bo jak nie to mnie wywalą) jest metodą ? Można pisać co jakiś czas cokolwiek - ale to bedą plewy - nic co ani nie pobudzi innych (co najwyżej wzbudzi uśmiech politowania) a innych zniechęci treściami jakie zaczną sie pojawiać na forum.
Ciężko zabrać mi głos w dyskusji nad wyższością jednego drivera nad drugim albo skuteczności świecenia takich a nie innych diod nad innymi bo takich doświadczeń nie posiadam. Uczę się. Jestem zainteresowany wykorzystaniem LEDów w zyciu codziennym (mieszkanie, samochód) a forum elektrody jest zbyt ogólnym a tematy oświetlenia sa tam poruszane marginalnie - stąd moja obecność tutaj.

Wywalając ludzi spowodujesz jedynie ze forum będzie sie skladalo jedynie z 10-20 uzytkowników i bedzie to forum zamknięte. Nie kazdy dysponuje czasem i finansami zeby poświęcic sie swojemu hobby. Cięzko jest poświecic sie hobby nie zaniedbując rodziny. Ciężko cos w domu samemu coś spłodzic dla siebie zeby dopiero pozniej podzielić sie tym na forum z innymi.
Calineczka pisze: Ja osobiście wolę by na forum było 10 osob do ktorych moge sie zwrocic o pomoc, osob z ktorymi dziele pasję niz 100 osob z czego kilku aktywnie dzialajacych a reszta to niemi obserwatorzy. Jakos chcę i musze wyróżnić tych, którzy nie ograniczają się do czytania.
Zawsze cenilem sobie ludzi ktorzy chca i potrafia dzielic sie swoja wiedza, bez wzgledu na stopien zaawansowania w temacie. naprawde wole pracowac z mlodym niedoswiadczonym i pelnym zapalu, nawet robiacym bledy czlowiekiem niz GURU ktory wie wszystko i robi łaskę ze się odezwie i powie co wie....
Nikt z nas za GURU nie uwaza, ale trzeba zrozumiec ze nie kazdy ma czas zeby przychodząc z pracy oddac sie hobby. Sa inne sprawy natury egzystencjalnej ktore sa wazniejsze i maja pierwszenstwo i tak dopiero wczoraj udało mi sie zamontować w samochodzie ściemniacz ktory zrobiłem ponad miesiąc temu. Tą wiedzę ktora posiadam na pewno sie dzielę bo w koncu po to jest forum zeby dyskutować.
Jednakże jesli ta wiedza jest zbyt mała zeby byla wartościowa dla innych uzytkownikow tego forum to proszę mnie wykreślić z jego członków.

PS.
Panowie to jest pierwsze i jedyne forum w zyciu ktorego uczestniczę (lub chciałbym uczestniczyć) gdzie juz na poczatku trzeba sie zadeklarowac i udowodnic ze bedzie sie aktywnym i wartościowym członkiem. Zawsze sadziłem ze o tym czy i jak ktos jest wartościowy powinni decydować inni a nie on sam poprzez ilość swoich wypowiedzi.

PS1
Panowie admini czy naprawdę uwazacie ze poruszany temat latarek jest na tyle ponadczasowy ze pozwoli wam w zamkniętym forum osobowym dywagować o tym latami ciągle z nowymi świeżymi pomysłami ?

PS2
Troszke uwłacza mi ta dyskusja gdzie musze udowadniać dlaczego chciałbym być częścia TEJ internetowej społeczności. Traktuję tą dyskusję (wraz z emailami ponaglającymi do aktywności) jako ostateczną gdzie zapadną konkretne decyzje w tej sprawie bo nie wyobrazam sobie zebym cyklicznie musial sie tlumaczyc dlaczego to i dlaczego tamto.
ODPOWIEDZ