Tuning latarki iTP R01

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

Tuning latarki iTP R01

Post autor: Pykacz . »

Zabrałem się za tuning mojej ulubionej (najdłużej w posiadaniu) latarki czyli tytułowej iTP R01 fabrycznie z diodą XP-G S2 .
Od czasu zakupu zmieniłem w niej jakiś rok temu tylko sterownik a tym samym sposób mocowania aku czyli + do głowicy . Sterownik dałem AK-47 A z 3-ma trybami i 1,4A w diodę w najwyższym trybie . Fabrycznie był tam sterownik który dawał max jakieś 0,8A w diodę . Po zmianie na AK-47 A 1,4A światła jest wyraźnie więcej . Zaznaczę jednak że dioda jest na starym i raczej zwykłym fabrycznym podłożu więc nie wiem jak się ten XP-G S2 grzeje przy tych 1,4A.
Zastanawiam się czy zmiana diody np na XP-G2 na dobrym podłożu coś da w sensie ilości światła ? Bo jeśli chodzi o poprawę odprowadzenia ciepła do piguły (wkręcana w body) to zapewne tak .Jakiego efektu (przyrostu światła) można się spodziewać przy planowanej zmianie ? Czy jest sens? Czy można w diodę XP-G2 na bdb podłożu mocowanej na wkręcanej pigule dać wyższy prąd niż 1,4A licząc na poprawę ilości światła i zasięgu a jeśli tak to do ilu A można jej dać ?
No i najważniejsze pytanie . Jaka dioda fabrycznie siedziała w tej latarce , ktoś wie ? Chodzi mi o barwę . Ja nie chciałbym by nowa XP-G2 była porównywalna barwą lub trochę cieplejsza .
Ile ten zestaw co mam teraz daje światła (mając na uwadze że szkiełko nie ma powłok) a ile mogę zyskać stosując nową XP-G2 .
A i jeszcze jedno . Fabrycznie dioda jest na podłożu 12mm ale wejdzie 14mm . Czy np noctigon robi takie podłoża ?
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

Post autor: Jarekk »

http://www.amazon.com/iTP-R01-Rechargea ... B0047V3X20 jeśli to ta latarka to siedziała tam XPE. Jaki odcień nie wiem, spodziewam się że zimny biały, coś pewnie 1A.

Z prądem dużo zależy od tego jakich wymagasz czasów pracy... można mocniej na krócej. Sinkpady 14mm gdzieś wpadły mi w oko na BLF ale obecnie nie mogę znaleźć. Można także spiłować 16mm, ale osobiście szkoda byłoby mi tak kombinować: zapewne coś się przyrysuje... może i nie widać, no ale. W przypadku zmiany podłoża różnica będzie max 7%, bardziej placebo niż faktycznie jaśniej. Dla 1,4A chyba szkoda kombinować.
Zmiana diody to przy zastosowaniu dobrego topowego XPG2 powiedzmy +14%. Możesz też sprawić by latarka świeciła szerzej i zastosować powiedzmy XP-L z chipem XML2. Będzie więcej światła. Ale znów szkoda pędzić 1,4A XP-L.
Tak więc albo nie ruszać albo zmiana diody, większy prąd i krótszy czas pracy.
Pykacz .
Posty: 227
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 11:43
Lokalizacja: Zewsząd

Post autor: Pykacz . »

Były dwie wersje iTP R01 ja mam właśnie z fabrycznie zamontowaną diodą XP-G S2 (niestety nie wiem jakiej barwy) co jest nawet uwidocznione na tubusie latarki. Generalnie chcę więcej światła niż teraz i barwę światła nie zimniejszą .Może nawet max ile z diody XP-G2 da się wycisnąć .

[ Dodano: 17 Grudzień 2014, 21:47 ]
Diody XP-L nie chcę w tym refie (jest na mniejsze struktury więc tak duży nie będzie się dobrze skupiał). W grę wchodzi tylko XP-G2 na bdb podłożu i max prąd jakiemu podoła (sterowniki mam nawet 3A w razie czego . Czas pracy na ogniwie mnie nie interesują aż tak bardzo (od tego są tryby w dół w razie czego).
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 149
Rejestracja: poniedziałek 06 sie 2012, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów/Lublin

Post autor: Jarekk »

No to można, dlaczego nie. Tylko jak jest to sterownik na AMC to z układu 1s akumulatora i tak realnie więcej niż 2.4A nie pójdzie (wysokie napięcie przewodzenia diody XPG2). Skoro seryjnie siedział bin S2 (wysoki) to barwa obstawiam zimna odcień 1A, 1C? W każdym razie loteria i ciężko coś wywróżyć. Dużo osób chwali występujący w wysokich binach 2B (obecnie do dostania S3 jak widziałem), odcień 3C czy 4C (neutralny) też powinien Ci się spodobać, generalnie warto zajrzeć do wykresów. Obecnie na wyjściu około 400lm, na szybko szacując będzie jakieś 650. Powinno być wiać różnicę. Można.
ODPOWIEDZ