Co to za dioda

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
daro777
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 15:34
Lokalizacja: tychy

Co to za dioda

Post autor: daro777 »

Witam.Jestem tu nowy.Czytam forum już parę dni, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.Szukam diody zamieszczonej na zdjęciu.Z opisów na forum wydaje mi się, że to osram oslon, ale nie jestem pewien.Dioda była zamontowana w rowerowej lampie przedniej AXA sprint 20.Gdzie można dostać taką diodę w rozsądnych pieniądzach.Pozdrawiam

http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... ce1783.jpg
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Po naniesiony napisie z boku, sądzę że to Philips - z tego co pamiętam, to tylko ta firma oznaczała ledy na boku, dzięki czemu łatwo można było je rozpoznać.

Mozliwe że podejdą jakieś XP-G lub podobne w zamian. Pokaż jak wygląda druga strona leda.

PS-Po co chcesz wymieniać leda ?
ILPT
Awatar użytkownika
dodo
Posty: 220
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 16:36
Lokalizacja: USTROŃ

Post autor: dodo »

Witam .
Osram Oslon SSL . Dostępność Farnell .
Ostatnio zmieniony niedziela 11 sty 2015, 16:28 przez dodo, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Ten drążek na którym trzymała się dioda jest metalowy czy plastikowy?
Można kupić CREE na bardzo małym PCB:
https://www.fasttech.com/p/1682201
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Racja, Oslon, własnie sprawdziłem u siebie i to to samo. Mozna wymienić na XP-G, XP-E - podłoża niemal że takie same i bez problemu są zamienne.

Ps-Nie spodziewaj się też że wymiana spowoduje nagle znaczący wzrost ilości światła :) Ta lampka to taka bardziej dobra lampa pozycyjna + oświetlacz niewielkiego obszaru przed rowerem.
ILPT
daro777
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 15:34
Lokalizacja: tychy

Post autor: daro777 »

Witam.Dziękuję za zainteresowanie.Diodę muszę wymienić bo się spaliła, a zamontowana jest na części płytki drukowanej ze zdjęcia.Pozdrawiam.
http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... 079412.jpg
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Jak będziesz kupował diody weź z dwie na zapas, bo przepalą się dokładnie tak, jak ten Osram :]
daro777
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 15:34
Lokalizacja: tychy

Post autor: daro777 »

Witam.Czy taka dioda będzie ok, chociaż wolałbym coś o barwie nieco chłodnejszej.Może ktoś z Was ma takie diody na sprzedaż?Pozdrawiam.
http://allegro.pl/elmag-dioda-led-cree- ... 32560.html
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
A mógłbyś zrobić fotkę diody od spodu, bo to pady na płytce trochę dziwne...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Patrząc na te pady, wywalił bym tą lampkę w kosmos. Wymiana nie ma sensu, to nie ma jak oddawać ciepła, zdechnie tak samo jak poprzednik lub jeszcze szybciej.
ILPT
daro777
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 15:34
Lokalizacja: tychy

Post autor: daro777 »

Witam.Może dużo światła nie daje, ale jest podpięta pod dynamo w piaście i spełnia swoje zadanie łącznie ze światłem postojowym i chcę ją uruchomić.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

daro777 pisze:Witam.Może dużo światła nie daje, ale jest podpięta pod dynamo w piaście i spełnia swoje zadanie łącznie ze światłem postojowym i chcę ją uruchomić.Pozdrawiam.
Tylko że w trakcie jazdy, w leda idzie jakieś 400 mA. Przy braku chłodzenia, led ma jakieś 90 - 100 st. Aby to w ogóle działało, należało by zrobić chłodzenie lub poprawić oddawanie ciepła na to co jest. W innym wypadku, po kilku godzinach jazdy jasność już znacznie spadanie a led znów padnie, może to się stać po kilku km.
ILPT
ODPOWIEDZ