Parametry chińskiej diody ZS20HBB firmy Zhong Sheng

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
hswg
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 15:39
Lokalizacja: brać kasę?
Kontakt:

Parametry chińskiej diody ZS20HBB firmy Zhong Sheng

Post autor: hswg »

Od prawie pięciu lat mam w domu popularną niegdyś latarkę typu POLICE 7W. Siedzi w niej wynalazek oznaczony zs20hbb, wygląda to tak, jakby led stanowił jedność z pcb. Chcę przerobić latareczkę z drogich baterii AAA na 18650 i wypadałoby wsadzić jakiś driverek. Ma ktoś z Was parametry tej diody, a przynajmniej dopuszczalny prąd?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Posiadasz miernik? Moim zdaniem przy takiej diodzie nie ma co się pakować w 18650 i drivery. Jeżeli jest dziura w pigule to diody też nie zmienisz.
hswg
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 15:39
Lokalizacja: brać kasę?
Kontakt:

Post autor: hswg »

Jest dziura, dlatego chcę zostawić tego leda, w dodatku nic mocniejszego nie jest potrzebne. Mierników mam kilka, zasilacz regulowany ze stabilizacją prądu i napięcia również.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
To LED zwany popularnie Chińskim glutem... Można w niego dać około 350mA, czyli powiedzmy 1 x AMC7135
Przeróbka średnio opłacalna, bo należało by tego LEDa wymienić, ale skoro zadowala Cię to co jest...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Jeśli nie zamierzasz toczyć nowej piguły to po prostu wsadź liona i nic nie zmieniaj. Bo wszelkie przeróbki mijają się z celem.
hswg
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 15:39
Lokalizacja: brać kasę?
Kontakt:

Post autor: hswg »

Pyra pisze:Witam
To LED zwany popularnie Chińskim glutem... Można w niego dać około 350mA, czyli powiedzmy 1 x AMC7135
Przeróbka średnio opłacalna, bo należało by tego LEDa wymienić, ale skoro zadowala Cię to co jest...

Pozdrawiam
Dzięki za konkret. To jest lampka leżąca w szufladzie w przedpokoju, używana jak nie ma prądu co czasem się zdarza, lub do poświecenia w gardło żeby sprawdzić migdały :). Ostatnio podczas silnych wiatrów Energa zafundowała nam w weekend 24 godzinny odpoczynek od prądu i zużyłem 6 Duracelli na doświetlanie łazienki czy kuchni, stąd pomysł na przeróbkę na 18650.

[ Dodano: 21 Styczeń 2015, 21:20 ]
Ebola pisze:Jeśli nie zamierzasz toczyć nowej piguły to po prostu wsadź liona i nic nie zmieniaj. Bo wszelkie przeróbki mijają się z celem.
Zdaje sobie sprawę z braku sensu ekonomicznego przeróbki na miarę Convoya S2 czy czegoś w ten deseń, mam kilka 18650 z używanych baterii laptopowych, nie ma szału jeśli chodzi o wydajność prądową, ale 500mA to nie problem, z drugiej strony nie chcę wysilać diody.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Miałem również kilka sztuk police, i u mnie pasowały piguły z ultrafire c8.
A 500mA chyba tak czy raczej zabije tą diodę.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Będziesz potrzebował przedłużki aby zapakować tam 18650.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Kiedyś miałem podobny wynalazek, i zrobiłem mały eksperyment - wyjąłem koszyk na baterie, wsadziłem 18650 w tulejce ze zwiniętego paska papieru (coby się nie telepało) i działało.
Te latarki mają dość dobre zabezpieczenie przed nadmiernym prądem w postaci wysokiej rezystancji na stykach :mrgreen:
Nawet jak spalisz diodę, to nie będzie duża strata, więc chyba warto spróbować.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
hswg
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 26 gru 2010, 15:39
Lokalizacja: brać kasę?
Kontakt:

Post autor: hswg »

Ebola pisze:Miałem również kilka sztuk police, i u mnie pasowały piguły z ultrafire c8.
A 500mA chyba tak czy raczej zabije tą diodę.
Tyle daje ogniwo bez rażącego spadku napięcia, diodzie chciałbym dać tyle, ile potrzebuje.
pier pisze:Będziesz potrzebował przedłużki aby zapakować tam 18650.
Mam :)
Luigi pisze:Kiedyś miałem podobny wynalazek, i zrobiłem mały eksperyment - wyjąłem koszyk na baterie, wsadziłem 18650 w tulejce ze zwiniętego paska papieru (coby się nie telepało) i działało.
Te latarki mają dość dobre zabezpieczenie przed nadmiernym prądem w postaci wysokiej rezystancji na stykach :mrgreen:
Nawet jak spalisz diodę, to nie będzie duża strata, więc chyba warto spróbować.
Szczera prawda :). Nie wiem jak to chińczycy obliczyli, ale działa. Eliminuję koszyk na 3xAAA i jego rezystancję, sprężynkę zmostkowałem miedzianą linką, podobnie ze stykami przełącznika w dupce, dlatego pytałem o rozsądny prąd dla diody.
ODPOWIEDZ