Wybór power banku

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Spokojnie. Niech najpierw dotrą, potem ustalę, czy w rodzinie zostaje jeden czy dwa i wtedy resztę znajdziesz w sklepiku forumowym. :mrgreen:
felixx
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 25 gru 2014, 23:56
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: felixx »

piciex pisze:Spokojnie. Niech najpierw dotrą, potem ustalę, czy w rodzinie zostaje jeden czy dwa i wtedy resztę znajdziesz w sklepiku forumowym. :mrgreen:

Ok czekam :wink:
tefawsrerges2123
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 11:37
Lokalizacja: świat

Post autor: tefawsrerges2123 »

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc podepnę się tutaj. Szukam dużego powerbanku do lapka - mam Lenovo s210 i bateria jest bardzo biedna. Właściwie to w necie z opcji budżetowych znalazłem tylko trzy opcje: 1 2 3
No i problem, bo w sumie nie wiem co dalej, a o rzeczonych PB też nic mi nie wiadomo. Może coś polecicie? A może ktoś chciałby mi z Panasoniców na zamówienie taki PB zrobić?
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Wszystkie powerbanki, które widziałem zdolne ogarnąć laptopa, przeważnie były droższe od samej baterii tego laptopa- czasem nawet dwukrotnie droższe. :mrgreen: O ich rozmiarach nawet nie wsponę. Czasem łatwiej i wygodniej wymienić baterię w lapku na nową.
tefawsrerges2123
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 11:37
Lokalizacja: świat

Post autor: tefawsrerges2123 »

No nie lepiej, bo innej opcji niż to stockowe badziewie nie ma. Chodzi nie o to, że jest zużyta - po prostu ta bateria jest żałosna od nowości :P
chrisek
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2013, 12:10
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: chrisek »

To już chyba lepiej TO
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Pvt.CyP, A tak z ciekawości ile Ci trzyma? Sam mam lenovo S210 ideapad, i bateria trzyma znośnie bo ok 3,5godz pracy. Nie jest to może super wynik, ale też nie najgorszy.
tefawsrerges2123
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 11:37
Lokalizacja: świat

Post autor: tefawsrerges2123 »

No właśnie tak ze 3.5h, maksymalnie 4h ale ja często jestem w terenie grubo ponad ten czas i niestety nie zawsze mam gdzie kompa doładować. Poza tym zdarza się, że komórki albo GPSa trzeba podładować i wtedy też jest problem, więc ten PB nie będzie służył tylko i wyłącznie do lapka.
A co do tego PB poleconego przez chrisek, wejdzie tam 6 Panasoniców 3400mAh? Gdzieś tam napisane jest, że 10400mAh maks.
chrisek
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2013, 12:10
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: chrisek »

Wątpię, żeby było takowe ograniczenie, bo niby jak miałoby to być sprawdzane? TU wersja z końcówkami.
tefawsrerges2123
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 11:37
Lokalizacja: świat

Post autor: tefawsrerges2123 »

A ładowanie tego jak się odbywa? Muszę wyjąć ogniwa i ładować osobno? Trochę lipa, bo mam tylko dwumiejscowego Nitecore'a Intellicharger. Ogółem cenowo z akusami wyjdzie jakieś 270zł.
chrisek
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2013, 12:10
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: chrisek »

Jeden port to jest wyjście, a drugi to ładowanie. Ładować można ładowarką od laptopa.
tefawsrerges2123
Posty: 82
Rejestracja: niedziela 15 maja 2011, 11:37
Lokalizacja: świat

Post autor: tefawsrerges2123 »

To chyba faktycznie bardziej się opłaca od tych innych. W razie czego będę miał 6 porządnych aku do wyjęcia w nagłej chwili. W sumie super opcja, bo do lampki można przełożyć w terenie w razie czego.
chrisek
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 04 kwie 2013, 12:10
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: chrisek »

Tylko sprawdź czy parametry wyjściowe (napięcie/prąd) odpowiadają tym z zasilacza od laptopa.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Faktycznie fajna opcja, tylko ciekawe jakie parametry i sprawność ma w praktyce.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Wracając do naszego powerbanku to zauważyłem jeszcze jedną ciekawą rzecz. Mianowicie dokupiłem sobie taką przejściówkę bo po co nosić dwa kable. :mrgreen:
I teraz tak: biorę powerbank, podpinam zwykły kabel USB-miniUSB i do tego momentu nic się nie dzieje. Wtedy zakładam na końcówkę miniUSB moją przejściówkę lightning i powerbank zaczyna świecić. :-| Tak jakbym coś ładował, ale ja jeszcze iPada nie podpiąłem! Świeci tak 5 sekund i gaśnie. Myślę sobie, że jakieś g... kupiłem, a nie adapter i lepiej tym nie ładować, ale okazuje się, że jak podłączę fabryczny Applowski kabel USB-lightning to reakcja powerbanku jest taka sama- czyli świeci 5s i gaśnie. Jakieś sugestie? Tak ma być?
Próbowałem ugryźć to miernikiem, ale lightning, mimo, że ma odkryte piny to są tak małe, że jedną sondą biorę trzy na raz, a systemem miernika, sond, szpilek, kabli i dwunastu rąk nie jestem w stanie się wyrobić w pięć sekund- zanim zgaśnie. :neutral:
Ostatnio zmieniony piątek 06 lut 2015, 13:53 przez piciex, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ