Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

marmez, mieszkam w środkowej Walii - Welshpool. Lubię pojeździć sobie po Snowdonii na motorze. Trochę filmików jest na moim YT: https://www.youtube.com/user/MrZedart/v ... _as=public
Ostatnio zmieniony sobota 07 mar 2015, 20:28 przez zedart, łącznie zmieniany 1 raz.
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Właśnie zakończyłem wstępne testy nowej modyfikacji sterownika NANJG 105C/D. 4,55A w max, 13 trybów bez PWMa. W połączeniu z 3xXP-L w obudowie Convoya S2+ daje 2200lm na diodach :mrgreen:
Na następny raz zostawiam sobie M1 z 5,25A a może i 5,6A.
Przy okazji zrobiłem też odmianę NANJGa, programowalną i sterowaną mikroswitchem :mrgreen:
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

ElSor pisze:4,55A w max, [...] w obudowie Convoya S2+
WOW :o , a kontrola temperatury masz? czy tylko na rower? :wink: Nie omieszkaj się pochwalić, gdy zakończysz testy, bo będę potrzebował sterownika do Maglite'a z soczewką asferyczną, tam bez kontroli temperatury się obejdzie :mrgreen:
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

zedart, zapomniałem odpisać Tobie, że tam mnie nie było, ale chętnie zerknę na któreś filmiki z podlinkowanych :)
ElSor pisze:Przy okazji zrobiłem też odmianę NANJGa, programowalną i sterowaną mikroswitchem :mrgreen:
No to już w ogóle super, bo takie sterowanie daje nam dodatkowe możliwości - przytrzymanie włącznika... i kombinacje z przytrzymaniem i klikaniem, i różny czas przytrzymania! Jak będziesz miał w nim Interfejs taki jak w Wizard Pro*, to możesz mi od razu przysyłać z numerem do konta, a będę gotowy za niego jakąś małą trzycyfrową kwotę za niego zapłacić.

*- tak sobie marzyłem, żeby mieć sterowniki sterowane jak w Wizard Pro z tą zmianą, że Klik-Przytrzymanie daje nam większy prąd, niż 2-klik, w wizardzie jest to samo, a sądzę, że na czas trzymania można dać pełen ogień - większy niż w MAX :) Reszta w Wizardzie bardzo mi odpowiada, 2-3 moony, 3- główne, i MAX, i SuperMAX :D

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

marmez pisze:WOW :o , a kontrola temperatury masz? czy tylko na rower?
Kontrola jest i wkurza, lepsza chyba będzie rękawiczka na rękę, bo po 1 minucie już jest bardzo ciepło.
marmez pisze:No to już w ogóle super, bo takie sterowanie daje nam dodatkowe możliwości - przytrzymanie włącznika... i kombinacje z przytrzymaniem i klikaniem,
Jest tylko liczenie klików, bo sterownik zrobiony z myślą o latarkach ręcznych, początkowo z wyłącznikiem mechanicznym i mikroswitchem ale niebawem także bez wyłącznika.
Oba mody to kilkanaście minut korygowania poprzedniego softu, pisanie UI od Wizarda Pro, to pewnie kilka dni.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

ElSor pisze:
marmez pisze:WOW :o , a kontrola temperatury masz? czy tylko na rower?
Kontrola jest i wkurza, lepsza chyba będzie rękawiczka na rękę, bo po 1 minucie już jest bardzo ciepło.
To może progi zmienić, byle nie na takie jak w Wizardzie, że koszulki na ogniwie pękają i się kurczą ;)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

marmez pisze:To może progi zmienić, byle nie na takie jak w Wizardzie, że koszulki na ogniwie pękają i się kurczą ;)
Moc jest taka, że trzeba iść na jakiś kompromis i albo świecić w max kilkanaście sekund albo bliżej 1-1,5 minuty ale za to przy nieco niekomfortowych temperaturach dla dłoni. Zabezpieczenie szacuję, że działa przy ok 55-60 stopniach i mimo tego wystarcza to na minutę pracy w max przy świeżym ogniwie, po włączeniu latarki o temperaturze pokojowej a dodam, że pojemność cieplna latarki się nieco zwiększyła przez dolutowanie pomiędzy pigułę a podłoże miedzianego krążka grubości 5mm. Na rowerze będzie znacznie lepiej ale testy będę robił za jakiś czas dopiero. Dla tego body optimum "do ręki "to i tak okolice 1,75-2,1A a z 3ma XP-L @ 2,1A (3x0,7A) i tak jest więcej światła niż z XM-L2 @ 2,8A. M1 jeszcze nie mam tak dobrze przetestowanego ale mam nadzieję, że w nim uda mi się utrzymać ciągle 2,8A bez zadziałania zabezpieczenia termicznego i bez nieprzyjemnego ogrzewania ręki.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

W Niedzielę w trasie padła mi klamkomanetka w rowerze szosowym. Porady internetowe jednoznaczne: 'rozkręcić się nie da', 'nawet jeśli rozkręcisz to nigdy nie złożysz', 'wymień ją, a najlepiej obie naraz'.

Po przefiltrowaniu tego typu porad, dotarłem do kilku wskazówek pokazujących, że jednak da się rozłożyć taką klamkę do pewnego stopnia. Szybko odkryłem, że usterka spowodowana jest pękniętą sprężyną dociskającą zapadki.

Problemy były dwa: skąd wziąć sprężynę (Shimano nie oferuje takich), i jak dostać się do niej. Cóż, sprężynę z tatą nakręciliśmy z kawałka drutu, a mechanizm po prostu rozkręciliśmy do końca :) Na początku panika bo posypało się wszystko w drobny mak. Kluczem jest jednak chłodna głowa i jako taka zdolność logicznego myślenia, i w końcu udało się złożyć wszystko w całość. Sprężyna siadła idealnie, i klamkomanetka działa jak nowa :D

Kilka zdjęć. Cały mechanizm w kupie:

Obrazek

Podczas składania. Tu już sporo było pozakładane ;)
Obrazek

I jest :)
Obrazek


Radocha jak nie wiem. 200zł zostaje w kieszeni, no i zrobiłem to co teoretycznie jest nie do zrobienia :)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

ja tak kiedyś szczotki w wentylatorze od klimy wymieniałem (też się nie da...). Nowy 300 zł a dwa z rozbitków miałem za 4 soczki :) i trzeci rok działa.

Uruchomiłem w końcu HDMI na długości 20m :) dopiero kabel kategorii 6 pomógł, na 5e nie działało.
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Mi coś kiedyś posypalo się w głowicy silnika renault master. Każdy chciał mi wymieniać silnik lub robić głowicę. 1000£-2000£.
Rozkrecilem sam I wymieniłem wałek popychaczy. Auto naprawione za 60£ ;)

Dziś skończyłem Pucha. Zawsze chciałem takiego mieć :) po przejechaniu się kawałek już mi się odechciało :mrgreen:
Jednak na starość robię się leniwy i chcę odrobinę komfortu :mrgreen:
Prędkość przelotowa to 50km/h :o

Puch'atek :)21

Obrazek
picture share
Obrazek
screen shot windows

Obrazek
click image upload
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Prostota budowy, dojedzie to tam gdzie Gelenda nie da :)
Btw. Stronę wcześniej miałem zapytanie o polimocznik - odpowiedzialbys?
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

Moja lampa LED zawisła dzisiaj pod sufitem. Cieszę się jak dziecko :)
Obrazek
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Wymiana digitizera w tablecie zakończona powodzeniem ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Udało mi się znaleźć czas i chęci na rozkręcenie "nowych" kolumn i znalezienie przyczyny odwróconych faz. Dwa razy prawie się poddałem, ale w końcu udało się wszystko rozebrać. Jeden z głośników był odwrotnie podłączony do zwrotnicy, w dodatku zwrotnica wymagała zamocowania. Dawno nic nie naprawiłem, stąd moja radość. Teraz działa jak powinno. :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

No i zaczęło się! F1 2015. <radocha>
Zablokowany