Wideorejestratory z chin - warto?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

zależy jaka siedzi w nim bateria, w ls300w od givoe siedzi max co da się upchać, chyba 500mah, w g1wh już 300mah.
Ostatnio zmieniony niedziela 14 wrz 2014, 21:41 przez fxxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Próbuje dalej uzdrowić kamerę z zawieszania się.

Obrazek

Można gorącym powietrzem podgrzać te układu przylutowane na BGA? Może gdzieś zimny lut jest i dlatego zawiesza się za pierwszym włączeniem? Jaką temperaturę powinny przetrwać?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Fluxor temperatura rozpływu dla kul bezołowiowych to 217 stopni , układ wytrzymuje sporo więcej .

Zawiesza się w jakiś konkretnych warunkach ? Próbowałeś wrzucić ponownie soft ?

edit : ok już widzę że wszelkie możliwe próby były

edit2 : sprawdziłbym jeszcze czy te regulatory (chyba U1/2/12) dają na wyjściu stabilne napięcia.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Hej.

Czy ktoś z was ma kamerę marki Shadow SeeZeus ? Chodzi mi o to, czy w tych kamerach można wyłączyć opcję WDR ?
ILPT
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Którą z tych dwóch byście wybrali:
https://dashcamtalk.com/b40-a118/
https://dashcamtalk.com/mini-0805/
:?:
Brat ma LS300W i jest zadowolony, jednak ja wolałbym coś bardziej dyskretnego.
Czy warto dopłacić do GPS i wyższej rozdzielczości?
Przydaje się Wam w ogóle GPS w takiej kamerce?
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

oczywiście, że druga :) jest na ambrelli przecież :)
lucky
Posty: 345
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucky »

Trzeba ożywić wątek ;)
Mam LS300W która większość swojego życia przeleżała w pudełku (na co dzień z Mobiusa korzystam) Niestety nieco niefortunnie spakowałem uchwyt i trochę guma się odkształciła w związku z czym potrzebuje nowy uchwyt.

Interesuje mnie taki do szyby ale najlepiej byłoby jakby w tym samym miejscu można była zakupić uchwyt do lusterka wstecznego. Znacie godne uwagi sklepy/sprzedawców oferujące uchwyty do LS300W?
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Ktokolwiek na allegro, wszyscy sprzedają to samo.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Jeśli chodzi o kamery i zakupy - doradzam zakupy w VAT19.pl - moja RX300 siadła, pisałem do sprzedawcy - brak odpowiedzi. Dzwoniłem - nikt nie odbiera. Wcześniej też miałem problemy z reklamacją, ale w końcu dostałem odpowiedź, teraz już bez odzewu (minęły 2 tygodnie).
ILPT
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

skaktus pisze:doradzam zakupy


jedna literka a dużo zmienia :mrgreen:
elektroda.pl
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Fakt, prawidłowo powinno być tak:

Jeśli chodzi o kamery i zakupy - odradzam zakupy w VAT19.pl - moja RX300 siadła, pisałem do sprzedawcy - brak odpowiedzi. Dzwoniłem - nikt nie odbiera. Wcześniej też miałem problemy z reklamacją, ale w końcu dostałem odpowiedź, teraz już bez odzewu (minęły 2 tygodnie).

Krzyś jak zawsze pomocny :roll:
ILPT
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Wyślij im reklamację potwierdzonym za zawrotnym potwierdzeniem odbioru.
http://www.kamienna-gora.bip.net.pl/?p= ... ar_id=1353
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nieco wetknę w temat swoje 3 grosze.

Mam SJ4000 i Mobiusa z soczewką C.
W dzień dużych różnic nie widać poza tym, że mobius ma nieco szerszą optykę i chyba delikatnie ociepla kolory, w porównaniu z SJ4000, który to wyraźnie oziębia sceny i ma wyraźnie widoczne flary pod słońce. Dzięki minimalnie węższemu kątowi SJ'ta łatwiej jest odczytać z tej samej odległości różne napisy (np tablice rejestracyjne, znaki itp).

Duże różnice między kamerkami jednak widać dopiero po zmroku. Czułość automatyczna (max ustawione przez kamerki).
SJ4000:
Obrazek
Mobius C:
Obrazek

Do tej pory myślałem, że mam fajną kamerkę "sportową" ale czułość w nocy pozostawia wiele do życzenia. Inną kwestią jest fakt, że ponoć flaki mobiusa i SJ4000 są takie same (matryca i procesor) a różnią się "obudową" i softem. Efekt finalny jednak już mocno się różni. Trzeba będzie rozejrzeć się za czymś lepszym o ile w cenie do 500zł znajdzie się z wodoszczelną obudową i LCDkiem :|

EDIT:
Jeszcze coś za dnia, pod słońce:
SJ4000:
Obrazek
Mobius C:
Obrazek

PS ktoś zna jakiś darmowy program do łączenia filmów w którym mogę na połowie ekranu pokazać widok z 1 kamery a na 2giej połowie z 2giej?
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

ElSor pisze:PS ktoś zna jakiś darmowy program do łączenia filmów w którym mogę na połowie ekranu pokazać widok z 1 kamery a na 2giej połowie z 2giej?
Najszybciej i najprościej jest to zrobić darmowym programem Avidemux

Opis tutaj

Potrzeba tylko mieć filmy w avi i nawet jak po wykonaniu skryptu coś tam krzyczy to trzeba zrobić tak jak poniżej zaznaczyłem
Obrazek
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

2 posty wyżej wspominałem o programie do łączenia 2ch video na 1 ekranie. Udało mi się finalnie w VSDC coś skleić. Nie wiem czy YT mnie nie lubi czy co ale zawsze z mojego materiału robi sieczkę i jakość ani w połowie nie przypomina tego, co wysyłam. :roll:

I jeszcze świeży film z nocnej przejażdżki:
ODPOWIEDZ