Dobreprogramy.pl - syf w instalatorach serwisu itd.

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Dobreprogramy.pl - syf w instalatorach serwisu itd.

Post autor: skaktus »

Witam.

Czy tylko ja mam wrażenie, czy serwis dobreprogramy.pl zszedł na psy i wymusza wręcz instalację poprzez swój "pobieraczek" który dodatkowo instaluje bez naszej wiedzy pełno syfu na komputerze ?

Ostatnio zainstalowałem niewielki program z tej strony. Po instalacji miałem pozmieniane wyszukiwarki, domyślną stronę i poinstalowane dodatki w przeglądarce FF. Obecnie, nawet po zmianie strony startowej na domyślną, FF na siłę wrzuca mi taki adres:

chrome://quick_start/content/index.html

Co mnie bardzo wkurza, oczywiście wszystko dzięki instalatorowi z dobreprogramy.pl FF zwariował i nie można wprowadzić zmian - pousuwałem dodatki, rozszerzenia itd i lipa.

Tak czy siak, nie polecam tej strony, kiedyś namiętnie korzystałem, teraz już mi przeszło.
ILPT
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Trzeba czytać co tam się wyświetla podczas instalacji. Jesli wybierze się instalację niestandardową to można odznaczyć cały ten syff i instaluje się tylko to co chcemy, inaczej wszystkie ichnie dodatki pewnie, na których zarabiają.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Po pierwsze przy instalowaniu przez ich programik trzeba czytać co pisze i odznaczać ptaszki, bo tam są zawarte informacje co jeszcze będzie zainstalowane przy okazji tego co chcemy i można to odznaczyć. Nie zawsze jednak taka opcja jest dostępna choć powinna być. Można też pobrać program którego szukamy przez mirror omijając ich pobieraczek. Żeby wyczyścić kom z tego syfu, to szukaj w menedżerze programów ostatnio zainstalowanych aplikacji, jedną z nich będzie Quick start choć tak na pewno nie będzie się nazywać. Możesz też użyć cobmofix do usuwania syfu ale nie zawsze pomaga, podobnie jak Malwarebytes Anti-Malware.
matijas
Posty: 117
Rejestracja: czwartek 20 cze 2013, 09:44
Lokalizacja: Koło

Post autor: matijas »

Ja zawszę pobieram przez linki bezpośrednie
Obrazek
i wtedy pobiera bez tego ich durnego menadżera pobierania.
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Zbychur pisze:Żeby wyczyścić kom z tego syfu, to szukaj w menedżerze programów ostatnio zainstalowanych aplikacji, jedną z nich będzie Quick start choć tak na pewno nie będzie się nazywać
Dzięki za radę, wprawdzie w innej sytuacji ale też mi się podobny syf zainstalował i nie mogłem tego wyłączyć w przeglądarce. A to nie jako dodatek / wtyczka w FF było, tylko aplikacja. I już jej nie ma :mrgreen:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Właśnie problem w tym, że instalacja niestandardowa, wszystko odznaczona a i tak syfu pełno. W trakcie instalacji FF zwariował - wielokrotnie uruchamiany a sam AVG co chwilę rzucał ostrzeżeniami...
ILPT
cbanan
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa/Łowicz

Post autor: cbanan »

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać, bo nawet do instalki SMplayera jest "dodatek" co prawda tylko opera, ale jednak.
Zbychur pisze:Możesz też użyć cobmofix do usuwania syfu
Bez obrazy, ale używanie combofixa do usuwania ad/malwere to jak strzelanie z armaty do komara.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

A ja pozwolę sobie polecić - adwcleaner .
Ładnie mi syfy pousuwał ostatnio.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

cbanan pisze:Bez obrazy, ale używanie combofixa do usuwania ad/malwere to jak strzelanie z armaty do komara.
Jest to jednak nie najgorsze rozwiązanie, dla osób które tylko korzystają z komputera i co jakiś czas komputer zaczyna zamulać, zwłaszcza jak dzieciaki siedzą na portalach z grami i zgadzają się na wszystko, cokolwiek wyskoczy w monicie na ekranie, żeby tylko gra się uruchomiła. Raz na miesiąc ComboFix rozwiązuje częściowo problem zamulania, a ja nie muszę obsługiwać całej rodziny i być na bieżąco z adwerowymi i wirusowymi nowinkami. Co z tego że zainstalujesz im jakiś program do ochrony, jeśli i tak pozwalają na wszystko mimo zagrożenia, żeby tylko jakąś strzelankę odpalić. Dorośli są jeszcze gorsi, klikając linki w e-mail i akceptując wszystko, żeby zobaczyć co wczoraj narozrabiała Kim Kardashian albo jakie teraz są modne perfumy.
cbanan
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa/Łowicz

Post autor: cbanan »

Heh, swoim klientom zawsze powtarzam: Albo coś jest wygodne, albo bezpieczne, stany pośrednie nie są ani do końca wygodne, ani do końca bezpieczne.
zgadzają się na wszystko, cokolwiek wyskoczy w monicie na ekranie
Domyślam się, że używają konta admina - proste i skuteczne(ale niezbyt wygodne;))rozwiązanie dać młodym dostęp tylko do konta zwykłego usera. W efekcie zdecydowanej większości śmieci można uniknąć, a przy okazji mieć kontrolę nad tym, w co pogrywają nasze pokemony.
A tak bardziej globalnie, to uświadamiać od małego czego powinno się unikać korzystając z Internetu, bo baaaardzo wiele osób zwyczajnie nie zdaje sobie sprawy jakie mogą być mechanizmy phishing'u, czemu nie powinno się publicznie udostępniać swoich danych, czy chociażby dlaczego niekoniecznie wszyscy powinni mieć dostęp do naszego konta na NK czy innej Ryjoksiążce(FB).
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

adwcleaner, nawet kobiety nie mają z nim problemu :) jest genialny w zasadzie
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

System wyczyszczony - po odznaczeniu całego syfu itd doberprogramy.pl instalują 8 innych pierników, bez zgody, min. kilka dodatków do przeglądarek, toolbar, wyszukiwarkę i jakiegoś trojana oraz kilkadziesiąt wpisów w rejestrze.
ILPT
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Tak z ciekawości: co takiego jest w tytułowym serwisie, czego nie można ściągnąć bezpośrednio ze stron autorów i producentów tychże dobrych programów?
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

ptja pisze:co takiego jest w tytułowym serwisie
Są w jednym miejscu, pozycjonowanie też ten serwis ma dobre... i to chyba tyle by było z plusów ;-)
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Zawsze można ściągnąć program na wirtualną maszynę, uruchomić i przerzucić na główną tylko to, co nas interesuje. O ile oczywiście nie wrzucają syfu w samą instalkę (w co jednak wątpię).
ODPOWIEDZ