Zakupy na FastTech - odrzuca płatność kartą MasterCard

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
jarroq
Posty: 100
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 07:41
Lokalizacja: Piaseczno

Zakupy na FastTech - odrzuca płatność kartą MasterCard

Post autor: jarroq »

Witajcie. Od soboty mam problem z płatnością za zakupy w FT. Nie mogę zapłacić $140 przy użyciu swojej debetowej karty MC. Mam konto walutowe w T-Mobile usługi bankowe. Wszystko wcześniej było ok. Teraz mam komunikat:
"Card declined by issuing bank".
Dzwoniłem do banku i mówią że nie było nawet zapytania o kartę więc to nie wina banku.
Czy coś zmieniło się na FT? Może tolerują teraz tyko karty kredytowe?
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

A nie masz czasem limitów płatności jednorazowych w internecie poustawianych na standardowe 100$?
To się samemu ustawia w bankowości elektronicznej.
Awatar użytkownika
jarroq
Posty: 100
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 07:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: jarroq »

Nie mam tak niskich limitów. Miesiąc wcześniej takie płatności przechodziły bez problemu.
Awatar użytkownika
jarroq
Posty: 100
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 07:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: jarroq »

Przed chwilą zapłaciłem tą samą kartą za zakupy na aliexpress. Coś zmienili na FT... :sad:
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Płacisz przez PayPal?
Awatar użytkownika
jarroq
Posty: 100
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 07:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: jarroq »

Nie płacę przez PayPal. Wpisuję dane karty na stronie FT, klikam place order i zwykle wszystko przechodziło bez żadnych problemów.
Czy jak podepnę tą kartę (karta konta walutowego w USD) w PayPal to będę mógł płacić bez dodatkowych kosztów? Głownie chodzi mi o ewentualne koszty przewalutowania. Jeszcze nigdy tak nie robiłem i obawiam się że PayPal ściągając mi moje dolary z konta przewalutuje je na PLN a potem znowu na USD bo przecież płatność będzie w USD.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Awatar użytkownika
jarroq
Posty: 100
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 07:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: jarroq »

Zbuchur w poście z linka wyżej rozwiał moje wątpliwości. :)
Dzięki
Awatar użytkownika
jarroq
Posty: 100
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 07:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: jarroq »

Waśnie próbowałem zrobić zakup przy użyciu PayPal i dodanej karty MC z dolarami. Na koncie mam dolary a przy płatności po zalogowaniu do PayPal pokazało mi stan konta w PLN. Pod spodem była informacja o aktualnym kursie. To chyba tak nie działa i PayPal mimo wszystko przewalutuje.

Spróbowałem więc raz jeszcze zapłacić jak dawniej i o dziwo dziś płatność kartą w FT przeszła bez problemu!!! Nie wiem co się dzieje u FT ale zmarnowałem sporo czasu na szukaniu co jest grane :-|
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

W paypal trzeba ustawić jako podstawową walutę USD. PP to jednak w pewnym sensie jakaś ochrona.
Awatar użytkownika
jarroq
Posty: 100
Rejestracja: środa 26 lut 2014, 07:41
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: jarroq »

Zbychur pisze:W paypal trzeba ustawić jako podstawową walutę USD. PP to jednak w pewnym sensie jakaś ochrona.
Tak zrobiłem. Może za szybko po zmianie podstawowej waluty z PLN na USD chciałem wykonać płatność. :roll:
Fakt, ochrona jest ale ja i tak ochraniam się 2x. Trzymam tam tylko tyle ile mam zaraz wydać :).
ODPOWIEDZ