Zamocowanie czołówki na rowerze

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
zsolpyw
Posty: 62
Rejestracja: poniedziałek 23 mar 2015, 19:43
Lokalizacja: Myślenice

Zamocowanie czołówki na rowerze

Post autor: zsolpyw »

Cześć.

Mam czołowke Peatzl Tikka. Ma ktoś jakiś patent, lub namiar na uchwyt by zamocować na rowerze ?

Wiem ze na rower są dedykowane lampki, ale wolałbym wykorzystać to co mam niż kupować extra kolejne światło.

Z góry dzięki ;)
Chiński super zoooom: MTE M2-5 2,45A xp-g2 3c
Czołówa: Petzl Tikka
Długopis: Olight O'pen

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=186875#186875
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Najprostsze to chyba zdjęcie oryginalnej opaski na głowę ( żeby jej nie pobrudzić), w jej miejsce jakaś taśma parciana lub coś podobnego i po prostu solidne przywiązanie do końcówki rury sterowej/mostka.
Kolejne to w miejsce oryginalnej taśmy dopasowanie jakiejś blaszki, na końcu, której z dwóch stron otwory i zamontowanie tego do kiery.
Modyfikacja poprzedniego pomysłu - zamiast blaszki włożyć tam opaskę zaciskową blaszana skręcana i to jak w pomyśle nr 1 na koniec rury sterowej.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

mocowanie tej tikki rozpadło mi się podczas normalnego użytkowania - wyłamał się plastik trzymający opaskę, więc odradzam montowanie jej na rowerze, który podskakuje i stuka o czołówkę w trakcie jazdy. Ilość światła to inna, dyskusyjna kwestia ;-)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ja do starek Tikka stosowałem mocowanie Petzl Adapt ale to z 40zł kosztowało, czyli prawie tyle co już Convoy S2...

Do drugiej miałem uchwyt dogięty z blachy, wsuwałem w nią czołówkę z góry.

Oba rozwiązania działały - latarka nie spadała. Chyba tylko przy adapcie po dziurach obniżała się (regulacja za słabo trzymała), ale to tylko przy szybkiej jeździe po dziurach.

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ