Sigma PowerLED Black

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Dominik, a masz jakiś patent na odkręcenie głowicy bez niszczenia jej powłoki?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Kuras77, Guma + 2 żabki ew obejmy rurowe skręcane - ale jak jest zaklejona na fix to nie przejdzie :twisted:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Ok dzięki - jak będę miał już diodę XP-G i trochę czasu to pokuszę sie o jej wymianę :) Za jednym zamachem zabgrejduję też moją Tikkę-XP :D
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Kuras77, z podmiany SSC P4 bezposrednio na XPG nic nie wyjdzie, tzn. beam bardzo rozmyty i swiatla bedzie duzo mniej niz oryginalnie, poniewaz XPG ma inna wysokosc i inny kat swiecenia. Mozna ewentualnie probowac z podnoszeniem diody, ale to zabawa. XPG wymaga idealnego pozycjonowania i centrowania wzgledem optyki.
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

czarny_kruk, właśnie tego się obawiałem... :sad: A więc jedyne wyjście to wymiana również i optyki, jednak z tego co narazie znalazłem to do tej diody są tylko soczewki o bardzo małej srednicy a Sigma w oryginale ma jakieś 30-32mm.
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Kuras77, optyka oryginalna moglaby sie nadawac o ile podnioslbys o wlasciwa wysokosc (ok. 1mm) nowa diode wzgledem optyki. Podniesiesz za duzo - bedziesz mial throwera z widocznym chipem. Podniesiesz za malo - rozmycie i brak skupienia. To tak generalnie. Nie probowalem sie bawic w podmiane z Powerledem.
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

czarny_kruk, podniósł czyli umieścił bardziej wewnątrz optyki tak? Hm, może być z tym problem bo może nie być miejsca na takie zabawy w Sigmie a nie chciałbym robić większej demolki w jej wnętrzu...
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Kuras77, tu akurat miejsce jest, potrzebował byś tylko odpowiednio grubej podkładki + wycentrować to draństwo :)
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Już sam nie wiem czy się bawić w podmiankę... :-| Zależeć to chyba będzie czy uda mi się w ogóle bezstratnie odkręcić głowicę Sigmy.
Dzięki za informację i rady! :)
forrest
Posty: 15
Rejestracja: sobota 25 lip 2015, 14:27
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: forrest »

To, co mi się szczególnie podoba w recenzji Dominika i w podobnych recenzjach, to to, że producenci są przez takie osoby pilnowani, żeby nie robili idiotów z nabywców. Publikowanie takich recenzji uważam za szczególnie pożyteczne. Dzięki.

Natomiast mam pytanie:
Jestem zupełnym laikiem w temacie oświetlenia. Jednak szukając odpowiedniego dla mnie reflektora rowerowego dochodzę do wniosku, że nie znajdę takiego. W związku z tym zacząłem rozważać wykonanie własnej lampy (toczenie, anodowanie, programowanie MCU itd. ...). Czy mógłbym prosić o podanie nazwy tego układu optycznego z lampy Sigma PowerLED? Podoba mi się, jak układa on wiązkę światła. Czy mógłbym też prosić o podpowiedź, jaką diodę zastosować (biorąc pod uwagę obecną ofertę diod)?

Za pomoc z góry dziękuję.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

forrest, odkopujesz wątek sprzed 7 lat. Dużo się zmieniło - weszły nowe diody itp.
Jak chcesz zaprojektować sam lampkę to polecam założyć nowy wątek.
I zastanów się czy nie wystarczyłaby jakaś latarka.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ