Jaki kupić aparat bezlusterkowy

....nie pasujące gdzie indziej...
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Jaki kupić aparat bezlusterkowy

Post autor: alojzy »

Zamierzam powoli wziąć się za zakup aparatu foto, mój wybór padła na jakiegoś bezlusterkowca pisałem na różnych forach foto, ale zero odpowiedzi może któryś z szanownych Panów ma jakieś doświadczenia z takowym sprzętem. Więc tak zdjęcia robię dość sporadycznie, potrzebuję w miarę małego wygodnego aparatu. Z racji żadnego :D doświadczenia póki co mój wybór pada na
1. OLYMPUS E-PL6

Kod: Zaznacz cały

abfoto.pl/aparaty-z-wymienna-optyka-olympus-olympus-e-pl6-14-42-+-40-150+-kupon-o-wartosci-50zl-na-ab-fotoksiazk-o_l_1000011_3093.html
Dwa obiektywy od razu w komplecie to chyba dobrze :D bo z tego co wyczytałem stokowe są bardzo średnie
2. SONY ILCE-5000LB

Kod: Zaznacz cały

abfoto.pl/aparaty-z-wymienna-optyka-sony-sony-ilce-5000lb-16-50-mm-czarny-+kupon-o-wartosci-50zl-na-ab-fotoksiazk-o_l_1000012_3383.html
[/quote]
arkus
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 04 sie 2013, 15:43
Lokalizacja: kieleckie

Post autor: arkus »

Używam SONY ILCE-6000 z obiektywem 18-105mm G OSS.
Z tym szkiełkiem nie jest mały ale najbardziej uniwersalny.
Zanim kupiłem przeczytałem wiele recenzji zawodowców i amatorów.
Na dalekim wypadzie sprawdził się bardzo dobrze.
Przy wyborze pamiętaj o ergonomii.
Co mi przeszkadza:
-Wbudowana lampa winietuje.
-Brak stałki z jasnym światłem:) ale pracuje nad nią.
pzdr
a
Obrazek
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Ja też posiadam SONY ILCE-6000 - naprawdę dobry aparat. Poręczny, dobra jakość fotek, obiektywów. Polecam. Kiedyś bardziej byłem wymagający wobec lusterek, teraz już lat przybyło, dziecko to człowiek patrzy aby mógł i miał z czego kadrować, fotka szybko strzelona, ostra z wiernym odwzorowaniem kolorów. W zasadzie w komplecie z tele masz wszystko do domowego focenia.
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

Też polecę te tanie sony. Niestety obiektywy do nich są "drogawe" a kity takie sobie..
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

Panowie dziękuję za rady.............ale ;) sama a6000 to prawie 2,6k dobry obiektyw to pewnie z klocek albo półtora, przedstawione przeze mnie aparatki to 1,5-1,9k, dlatego prosiłem o wypowiedz na temat takiej półki cenowej. To że a6000 jest boski to ja wiem :) tylko po co mi aparatka za 3k plus obiektyw za ...piiii... wie ile :) jeśli zdjęcia robię przez max 4 tygodnie łącznie w roku :) . Czy foty robione aparatkami w podobnej cenie będą dużo gorsze? Może jakieś inne propozycje sprzętu?
GoBo
Posty: 36
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 11:51
Lokalizacja: Silesia

Post autor: GoBo »

Od lat jestem użytkownikiem Olympusów. Z uwagi na wg. mnie najładniejsze kolory zdjęć , jakość obiektywów, program partnerski , wsparcie forum olympusclub.pl oraz chwalony za szybkosc i profesjonalizm i ludzkie podejscie serwis (nie korzystałem). Obecnie mam E-M10. Z maleństw olka polecam E-PL - mialem 3-ke , lub XZ-2 to kompakt ale rewelacyjny kompakt. A najlepszy aparat to ten który masz przy sobie i możesz nim zrobić zdjęcie :wink:
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

alojzy, Kitowy obiektyw wystarcza. Tak więc w cenie 2.7kpln się zmieścisz.
Jeśli koniecznie z tych dwóch to chyba Olka może niekoniecznie ten model, ale wejdź na plympusclub.pl i poczytaj. To sympatyczne forum i na pewno ktoś ci pomoże.
neutrinus
Posty: 534
Rejestracja: piątek 09 wrz 2011, 16:16
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

Post autor: neutrinus »

alojzy pisze:Panowie dziękuję za rady.............ale ;) sama a6000 to prawie 2,6k dobry obiektyw to pewnie z klocek albo półtora, przedstawione przeze mnie aparatki to 1,5-1,9k, dlatego prosiłem o wypowiedz na temat takiej półki cenowej. To że a6000 jest boski to ja wiem :) tylko po co mi aparatka za 3k plus obiektyw za ...piiii... wie ile :) jeśli zdjęcia robię przez max 4 tygodnie łącznie w roku :) . Czy foty robione aparatkami w podobnej cenie będą dużo gorsze? Może jakieś inne propozycje sprzętu?
A sony a5000 ? Jakieś 1400zł z tego co pamiętam, bebechy podobne jak reszta tej serii, tyle że nie ma manualnych ustawień na pokrętłach.
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

To właśnie a5000 biorę pod uwagę, ale piszą że ten stokowy obiektyw taki sobie a w tym olku od razu są dwa :D
@kisi na forum olka wlezę i popatrzę
pawel_kord
Posty: 2
Rejestracja: środa 14 paź 2015, 19:35
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: pawel_kord »

Stawiam na aparat SONY ILCE-6000 z obiektywem 18-105mm G OSS. Sam taki posiadam i jest niezawodny i uniwersalny.
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Arkus :arrow: Jak to zdjęcie z tego Soniacza to jakość marna.
My flashlight is smaller than yours...
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

Ale widoki piękne :D a taki obiektyw jak on pisze to sam kosztuje 2k :D :D czyli cała aparatka to prawie 5k
arkus
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 04 sie 2013, 15:43
Lokalizacja: kieleckie

Post autor: arkus »

sp5it pisze:Arkus :arrow: Jak to zdjęcie z tego Soniacza to jakość marna.
Jestem tylko amatorem w fotografii. Zdjęcie nie jest referencyjne, robione na zielonym polu :) Wtedy nieźle bujało i ciężko było cokolwiek skadrować. W sieci można znaleźć dużo lepsze referencyjne zdjęcia z tego obiektywu. Cały czas uczę się aparatu i za każdym razem zaskakuje mnie na plus.
Miałem kupić lusterko ale jak zobaczyłem, potrzymałem coś na N jak D7100 zwątpiłem.
Żeby zapakować, to potrzebna osobna walizka.
Z A6000 jestem w stanie wejść na 2000m i zejść albo zmieści w bagażu podręcznym.

Każdy ma swoje preferencje i potrzeby. Najważniejsze, że mamy wybór :)
Zasugerowałem koledze bezlusterkowca, którego użytkuję od pół roku.
Drugi raz też wybrałbym ten aparat.
pzdr
a
PS
to może jeszcze jedno (program dla zielonych)
Obrazek
Kilka fotek z kitowego obiektywu
arkus
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 04 sie 2013, 15:43
Lokalizacja: kieleckie

Post autor: arkus »

alojzy pisze:...czyli cała aparatka to prawie 5k
A6000+18-106G z kartą 32GB za 3,9kzł.
z kitowym obiektywem 16-50 OSS, który wcale nie jest zły za 2650zł.
Ale i tak poza budżet.
Pozostają wersje uboższe albo trzeba szukać u konkurencji.
Napewno nie zrezygnowałbym z wizjera.
pzdr
a
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

A co powiecie na Olympus Pen E-PL6 + 14-42 mm II R + 40-150 mm = niecałe 1800zł
Źródło: http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wymie ... z42TzFHRwQ
Fujifilm X-M1 + XC 16-50 mm + XC 55-230 mm za 1900zł
Źródło: http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wymie ... z42TzbauuG
Sony Alpha a5000 (ILCE-5000Y) + 16-50 mm + 55-210 mm za 2100
Źródło: http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wymie ... z42TziDLMu

Tak mnie nęcą te dwa obiektywy, a w kwietniu przymierzam się żeby coś wreszcie zakupić
ODPOWIEDZ