Oczko LED MR16 GU10 5,8W 3000K 730lm CRI 80+

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
KaszeL
Posty: 186
Rejestracja: piątek 04 lip 2008, 16:23

Post autor: KaszeL »

Które to wolne przemyślenia nie są tutaj pożądane? Te o pomiarach R8 testowanych właśnie lampek? Czy te o oczekiwaniu na wersję 5000K CRI 90 E27?
Z poważaniem
Tomasz Stiller
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Postaram się zrobić analizę fotometryczną (wykres emitowanych długości fali i jasności) jak zbiorę komplet wariantów barwowych. Akurat mam znajomego na Polibudzie warszawskiej (zakład Optyki i Fotoniki), który mi w tym pomoże :)
Sometimes darkness can show you the light
KaszeL
Posty: 186
Rejestracja: piątek 04 lip 2008, 16:23

Post autor: KaszeL »

Super! Bardzo dziękuję :)
Z poważaniem
Tomasz Stiller
hitman047
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: hitman047 »

Bocian, czy masz na bieżąco te "żarówki" pod GU10 na sprzedaż?
Chciałbym nimi oświetlić małą łazienkę (używając dwóch takich nad kabiną prysznicową, oraz dwóch w pozostałej części - nad umywalką i pralką) oraz malutką toaletę (tylko nad samym WC, myślę że jeden wystarczy taki, ewentualnie dwa?)
Rozumiem że wchodzą w standardową oprawę jak będę chciał to wrzucić do sufitu z karton gipsu?
Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

hitman047, tak, są w stałej ofercie. Jeśli oczka LED miałyby mieć bezpośrednią styczność z wodą (kabina prysznicowa) to nienajlepsze miejsce na ich instalację. Poniżej masz link do oferty:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=16759
Sometimes darkness can show you the light
hitman047
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: hitman047 »

Będą umieszczone nad kabiną więc na pewno para wodna je będzie "atakować". Czyli jednak odpada?

Jeszcze mam taki pomysł, aby zamontować je w oprawkach, które znalazłem w sklepie budowlanym, które mają w zestawie lekko mleczne szybki (które nie dość że zamaskują diody, to również ochronią przed wilgocią).
Co myślisz o takim pomyśle?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

hitman047 pisze:Będą umieszczone nad kabiną więc na pewno para wodna je będzie "atakować". Czyli jednak odpada?

Jeszcze mam taki pomysł, aby zamontować je w oprawkach, które znalazłem w sklepie budowlanym, które mają w zestawie lekko mleczne szybki (które nie dość że zamaskują diody, to również ochronią przed wilgocią).
Co myślisz o takim pomyśle?
Kojarzę tego typu oprawki i myślę, że to bardzo dobry pomysł na zabudowę LED w łazience (ja miałem do czynienia z takimi, które miały mleczne szybki i dodatkowo uszczelkę wokół niej).
Sometimes darkness can show you the light
hitman047
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: hitman047 »

Ok, w takim razie resztę pytań kieruję na PW ;)
piotrwa
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek 15 cze 2015, 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrwa »

A jak tam sprawa ściemniania?
Nie poganiam absolutnie, bo nawet teraz budżet nie pozwoli mi :D
Ale tak, wiesz, trzymając rękę na pulsie pytam. ;)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

piotrwa, mod zasilacza do oczka w wersji ściemnialnej jest w toku. Niestety, z przyczyn ode mnie niezależnych, sprawa się nieco wydłuża, względem tego co było planowane.
Sometimes darkness can show you the light
Tom.O
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa / Rybnik

Post autor: Tom.O »

Bocian,

jaka jest wysokość rantu w GU10 ? Mam takie oprawki, ze źródła światła z wysokim rantem nie umożliwiają domknięcia oprawki...
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Witam. Nie pamiętam dokładnie, ale obstawiam ok. 2 mm. Postaram się w poniedziałek zmierzyć i podać wynik. Pozdrawiam
Sometimes darkness can show you the light
hitman047
Posty: 57
Rejestracja: czwartek 15 sty 2015, 11:16
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: hitman047 »

"Oczka" już oświetlają moją łazienkę oraz wc w mieszkaniu :)
Świeci to naprawdę rewelacyjnie, daje bardzo przyjemne światło w dużej ilości (pomimo tego, że u mnie diody są dodatkowo "osłabione" przez mleczne szkiełka oprawek).
Wszystkim którzy jeszcze nie są zdecydowani na rozwiązanie od Bociana, polecam się zdecydować bo naprawdę warto! :)

P.S. Niedługo również cała reszta mieszkania zostanie oświetlona tylko i wyłącznie żarówkami które ma w ofercie Bocian ;)
ODPOWIEDZ