Latarka uniwersalna EDC X1 | LED XM-L2 1050lm 3x XP-L 1800lm

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Porównanie będzie na pewno wkrótce po weekendzie.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
lumen
Posty: 57
Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 01:13
Lokalizacja: tutejszy jestem :)

Post autor: lumen »

Cześć i czołem! &#8211; Miło mi wreszcie Was przywitać. Witaj greg, witajcie wszyscy!

Jest to mój pierwszy post - dotychczas byłem biernym &#8222;czytaczem&#8221;&#8230;, a spać nie mogę, bo Forum czytam :mrgreen:

Słowem wstępu: gdzieś, na jakimś portalu, ktoś zrecenzował jakąś latarkę. Ktoś inny w komentarzu do artykułu pochwalił się, że ma lepszą, składaną w Polsce we Wrocławiu &#8211; ETC X1. Sprawa mnie zaintrygowała, no i tak oto znalazłem się tutaj.

Jako, że przymierzam się wreszcie do zakupu pierwszej porządnej latarki (rozpatruję zakup właśnie u Ciebie greg) i ja również staję w kolejce, aby zobaczyć porównanie 3x XP-L i 3x Nichia.
Ciekaw jestem, jak będą oddawane barwy (jako, że Nichia ma podobno wyższe CRI), jakie będzie Twoje subiektywne postrzeganie terenu oświetlonego obiema diodami (Toy wcześniej napisał, że przy Nichia teren wydaje się bardziej blady, płaski, tj. jak mniemam - mało plastyczny).

Krótko mówiąc z przyjemnością przeczytam Twoją recenzję - życzę zatem miłego testowania ;-)

Pozdrawiam!
Pozdrawiam!
lumen
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

lumen, Witaj !
Tutaj masz porównanie jak świeci XP-L vs Nichia (w obu przypadkach 3x).
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=16249&start=15

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
lumen
Posty: 57
Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 01:13
Lokalizacja: tutejszy jestem :)

Post autor: lumen »

zieloczek100, witaj!

Dzięki za info - rzucę okiem za chwil kilka...

Miłego weekendu.

Edit:
Patrząc na zdjęcia widzę, że Nichia świeci troszeczkę węziej/słabiej niż XP-L, kolory jednak oddaje bardziej nasycone (cieplejsze).
No nic, czekamy na testy grega.
Awatar użytkownika
7obo
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2014, 21:42
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 7obo »

Witam,

Kolega zakupił latarkę od Grega X1 wersja 920 lumenów ze sterownikiem podstawowym i poprosił mnie o jej ustawienie, jako że ja mam X1 1800 lumenów sterownik extended 3.0 HE. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się aż takiej różnicy w programowaniu latarek i o ile klikanie aby wejść w opcje trybów i jasności nie stanowi problemu tak już przełączanie pomiędzy trybami świecenia w tej wersji latarki jest dla mnie nie do odgadnięcia. Ustawiłem 8-klikiem 5 trybów ale nie wiem jak przełączyć się pomiędzy tymi trybami - robię klik jak w mojej latarce to nic się nie dzieje, dopiero jak zrobię dwa razy szybko klik to wtedy czasami zmienia się tryb świecenia. Jak tylko próbuje wykonać 7 klik to latarka zmienia w tym czasie kilkakrotnie jasność, wchodzi w tryb świecenia i niby ustawiam jasność jaką chcę wyłączam latarkę odczekuje 2 sec włączam i próbuje wybrać tryby to wychodzi masło maślane tzn. albo jest ta sama jasność za każdym razem albo nagle wskakuje inna jasność i ogólnie jeden wielki chaos. W mojej latarce wszystko poszło jak po maśle zaprogramowałem kilka razy różne tryby ale u mnie tryby zmienia się jednym klikiem. Może jak ktoś mi wytłumaczy jak się tu zmienia tryby to pójdzie łatwiej.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 26 paź 2015, 21:16 przez 7obo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Ustal, którą wersję sterownika ma kolega, znajdź w tematach Grega opis funkcji i najlepiej zacznij od resetu, bo wtedy masz pewność, że zaczynasz od początku, a nie walczysz z tym co kolega zdążył wcześniej poustawiać.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

7obo, jeśli wszystko zawiodło i urządzenie nie reaguje na usilne działania Użytkownika, należy... zerknąć do instrukcji obsługi ;)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
7obo
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2014, 21:42
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 7obo »

Wiem, że od razu zakłada się, że delikwent nie czyta instrukcji ale w tym wypadku tak nie było, ale fakt tego info o zmianie trybów jakimś cudem nie doczytałem, może dlatego, że jest ono po opisie programowania zamiast przed i nie sądziłem, że zmian trybów jest tutaj tak utrudniona i nieintuicyjna. Do tego wszystkiego dochodzi fakt, że przy próbie ustawienia 7 klików latarka wariuje światłem przechodząc przez wszystkie tryby, co mnie totalnie zdezorientowało.
Jeżeli dobrze rozumiem, to jak kliknę raz aby wejść w zmianę trybów i mając tych trybów 5 to klikam w sumie 6 razy co jest bardzo bliskie operacji 7 klik i przez nieuwagę mogę wejść w programowanie jasności?
A co jeżeli chce zmienić tryb świecenia, klikam raz aby wejść w zmianę trybów i zaczynam klikać szybko aby znaleźć tryby który mnie interesuje ale niechcący "przelecę" go :P i chciałbym do niego wrócić nie wychodząc tym samym z operacji zmiany trybów to jak kliknę więcej niż 5 razy (przy ustawieniu 5 trybów) to zacznę wracać do wcześniejszych trybów czy wejdę w programowanie jasności?
Skorupa
Posty: 17
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 12:13
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Skorupa »

greg pisze:Była seria Solarforce S1100/S2200. W planach na listopad ciut mniejsza latarka dalekiego zasięgu.
Są widoki na tą latarkę w połowie listopada? :)
Awatar użytkownika
7obo
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2014, 21:42
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: 7obo »

Kolego greg czy mogę liczyć na jakiś komentarz i pomoc w temacie zakupionej u Ciebie latarki a z którą i ja i kolega walczymy od 2 dni próbując ją bezskutecznie ustawić?

Zmiana trybów wydaje się zrozumiała, jednak albo my coś źle robimy albo jest jakiś błąd w instrukcji tudzież funkcjonowaniu zakupionej latarki, tzn.:

"jeśli latarka świeci jakiś czas, np. 5 minut (ściśle, powyżej 1 sekundy) i chcesz zmienić tryb na inny, pierwszy klik oznacza wejście w zmianę trybów, każdy kolejny klik zmienia tryb na 1-2-3... z listy (zmiana trybów rozpocznie się zawsze od trybu pierwszego) "

tutaj jakby nie działa funkcja, że zmiana trybów zaczyna się od trybu pierwszego, gdyż wykonując tą czynność zawsze świeci inaczej (tzn. raz jaśniej raz ciemniej) a powinna zaczynać od trybu pierwszego czyli za każdym razem po wejściu w zmianę trybów (po przez klik) i np. jednym kliku powinna świecić tak samo przy powtarzaniu tej operacji?

Mam nadzieję, że nie jesteś osobą typu "sprzedać i niech się buja" i ostatecznie doczekam się rzetelnej pomocy.

pozdro
Skorupa
Posty: 17
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 12:13
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Skorupa »

Wczoraj wieczorem namieszałem w moim sterowniku i myślałem, że albo się zawiesił, albo powiedział "do widzenia". Dziś rano napisałem maila do Grega z prośbą o pomoc i odpowiedź rozwiązującą problem otrzymałem po kilku minutach, więc spokojna Twoja rozczochrana ;)

Proponuję restart na dobry początek...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

7obo, jak sądzę masz już nieźle "namieszane" w sterowniku, konfiguracja fabryczna został gruntownie zmieniona, znaczy driver jest aktualnie zaprogramowany nazwijmy to "losowo". UI działa dokładnie jak w instrukcji, nie inaczej. Wydaje Ci się, że nie, bo tryby masz o losowej jasności, w losowej kolejności (nie narastająco) i losowa jest ich ilość, nie wiem jaka.

Opcję reset ma wyższy model, czyli extended. Driver w podstawowej wersji nie posiada resetu, więc wszystko na nowo musisz poustawiać.

procedura doprowadzenia do stanu fabrycznego, pozwalająca uniknąć pomyłek:
ustaw sterownik na 1 tryb,
ustaw mu niską jasność,
ustaw sterownik na 2 tryby,
wybierz w 2-gi tryb,
ustaw mu średnią jasność,
ustaw sterownik na 3 tryby,
wybierz 3-ci tryb,
ustaw mu najwyższą jasność


i tym sposobem bez problemu ustawisz konfigurację 3 narastających trybów
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
MaSz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 20:45
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: MaSz »

Gdyby ktoś szukał porównania XML2 vs 3xNichia to wstawiam dwie fotki.
Odległość do bramy 20metrow. Zdjęcia zrobione telefonem z ekspozycja ustawiona manualnie. Balans bieli niestety był w auto.


Solarforce L2P XML2
Obrazek

Solarforce L2P 3XNichia
Obrazek
Awatar użytkownika
lumen
Posty: 57
Rejestracja: piątek 23 paź 2015, 01:13
Lokalizacja: tutejszy jestem :)

Post autor: lumen »

MaSz, opisz proszę (jak możesz) swoje wrażenia, bo ze zdjęć wynika, że XML2 jest cieplejsza...? (...i bardziej soczyście oddaje kolory)
Pozdrawiam!
lumen
MaSz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 20:45
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: MaSz »

Rożnica wynika z tego ze balans bieli w telefonie nie był ustawiony manualnie. Jutro zrobię zdjęcia porównawcze i wstawię je tutaj. Na dzień dzisiejszy po pierwszej jeździe na rowerze muszę powiedzieć ze jestem zawiedziony. 1600 Lumenów ale wogole tego nie widać. Xml2 świeci bardzo podobnie wynika to z tego ze nichia świeci bardzo szeroko.
ODPOWIEDZ