Latarka zasięg 1km

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

arko1313 pisze:Mi głownie chodzi o odleglosc moze wazyc i 2 kilo i zeby tania byla i dobrej firmy .
Ta, którą zaproponowałem mieści się w kieszeni od kurtki. Co do ceny to rozmawiaj z producentem przez "pw".
smokuxx1987 pisze: HEHE
To by się zgadzało
1 w = 0.005 W
1 Lumens = 0.1 lumena.

Po przeliczeniu akurat wychodzą realne parametry czyli 10 W dioda i 560 lumenów

Do tego tak jak pisałem cena 15zł i gotowe. ;)
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

piciex pisze:Jak szukasz latarki z zasięgiem ok. 300m to Convoy C8 z oskalpowaną diodą- a ekspertem od nich jest ten jegomość.
arko1313 Sprawdż skrzynkę PW.
Mam egzemplarz co prawda troszkę innego modelu ale wyszedł spod ręki Mistrza smokuxx1987 i powinien Ciebie zadowolić! Zresztą zawsze można spytać Mistrza czy warto? :)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Koleś chce przecież mieć 1 km zasięgu więc nawet C8 mu nie podejdzie ;) Dla niego to raczej coś na XPH70 po skalpie + lustro typu wiadro i wówczas może by coś z tego wyszło, ale za 100 zł tutaj się zmieścić nie da :P
ILPT
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Myślę, że autorowi wątku w zupełności wystarczyła by podrasowana C8, bo ten kilometr (jeżeli już nawet mieć odpowiedni sprzęt) to uda się uzyskać li tyko przy kryształowym powietrzu (wietrzna, zimna noc), no i do obserwacji oświetlonej przestrzeni te kilkaset metrów przed nami przydała by się już jakaś jasna lornetka ;)
Wystarczy delikatna mgiełka, odrobinka zawiesiny w powietrzu, której nawet naocznie nie widać i najwymyślniejszy thower nie przebije się za daleko.
Gdyby autorowi zademonstrować na żywo jakiś szperacz niosący na te 200-300m, myślę, że by go zadowolił.
Konkretniejszy markowy sprzęt dalekiego zasięgu (np. jakiś Javelot) to już koszt około 400zł.


___
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Ten model już zbliży się do 1000 metrów pod warunkiem idealnie przejrzystego powietrza:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 89481.html
arko1313
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 29 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: arko1313 »

Witam
Przepraszam , że nie odpisywałem . Przeczytałem wszystkie wasze odpowiedzi i zastanawiam się nad jednym w jaki sposób można podrasować taka latarkę jak np to C8 i czy to jest możliwe w domowych warunkach ?
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Oczywiście, że można. A myślałeś, że co my tu wszyscy robimy? :mrgreen:
Podstawy przerabiania latarki masz tutaj: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=15965
Wprawdzie to inny model latarki, ale zasady te same.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

arko1313, Mniej jednak świadomość iż choćbyś nie wiem jak podrasował C8, to do zasięgu 1km nawet się nie zbliżysz. A tak w ogóle po co Ci taki zasięg? Chcesz nocą chmury podświetlać? :razz:
arko1313
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 29 paź 2015, 18:35
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: arko1313 »

Na wstępie pisałem w jakim celu jest mi potrzebna latarka .
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

arko1313, Przepraszam, faktycznie czytałem wstęp ale wczoraj i dziś już zapomniałem:P
W takim przypadku może pomyśl o jakimś HID-zie, dobry żarnik w dużym lustrze potrafi nieźle walić. Z tego co pamiętam wymieniany już wyżej kolega smokuxx1987 ma taką zabawkę na sprzedaż.
Pozdrawiam
Skorupa
Posty: 17
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 12:13
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Skorupa »

Panowie, ja też najarałem się na szperacza, chociaż nie jest mi niezbędny (podobnie jak planowanych kolejnych 15 szt. latarek :D) jakkolwiek w tym roku zacząłem budowę domu i chciałbym przy okazji jej odwiedzin móc poświecić tu i tam, zwłaszcza że działka jest na tzw. uboczu.

Pierwotnie nakręciłem się na Javelota M2X, który deklaruje 800 metrów zasięgu, ale piszecie, że mimo dużego zasięgu oko i tak nie sięgnie dalej jak 200-300m, więc zacząłem szperać głębiej w forum.

To co udało mi się wyłuskać (pewnie niewiele) to:

Convoy C8 - tuning Smoku87
UltraFire C10 po modzie - Dariusz70
SF1100 - od Grega (podobno ma coś nowego powstać ciekawego w listopadzie)



Możecie mi coś polecić co mnie w pełni ucieszy jeśli chodzi o moje potrzeby?

Obecnie bawię się L2P 3XPL od Grega i zwykłą L2P na OP - mrok ustępuje, ale zasięgu specjalnie nie mają, choć ta druga sięga wyraźniej dalej.
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Latarka zasięg 1km

Post autor: Gregor887 »

arko1313 pisze: poszukuje latarki z dużym zasięgiem
Ta się nada
https://www.youtube.com/watch?v=62NP5GThFo0
:)
Tylko musisz uważać, żeby ryb nie usmażyć :mrgreen:
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Zobacz jeszcze BTU STR 01
oskar
Posty: 425
Rejestracja: sobota 13 lut 2010, 23:49
Lokalizacja: Polska

Post autor: oskar »

Szczerze mówiąc znalezienie latarki świeciecącej na 1km to nie problem przy dzisiejszej technologii. Jedno zasadnicze pytanie PO CO ? skoro w nocy widzisz przy najlepszej pogodzie do max 700m chodzi o to że w powietrzu zawsze jest odrobina wilgoci a silny strumień światła spowoduje że i tak nie zobaczysz tego na co świecisz tylko mleko w oddali.

Moje propozycje:

Solarforce S1100 ale z modyfikacją w postaci diody na miedzianym podłożu i sterowniku na 4.4A i tu spokojnie można powiedzieć że ta latarka świeci na 1km. Cena około 600zł

Olight SR 91 bez dodatkowych modyfikacji ta latarka jest porządnie wykonana tylko cena odstrasza ponad 1000zł.

Thrunire TN32 zasięg moim zdaniem około 800m (producent pisze o 1043m) Cena 550zł.

jest jeszcze trochę co by się dało poddać tuningowi ale nie wiem czy warto.

przy tak dużych potrzebach jeśli chodzi o odległość świecienia rozważałbym wieli szperacz z HID-em 35 lub 70w (70w trudno dostępne palniki )

Pytanie czy warto skoro twoje oczy w nocy maj zasięg na 700m, przykładowo pływając po jeziorze masz więcej pary i co za tym idzie zasięg twojego wzroku tuż po zmierzchu to około 700m nad ranem gdy jest więcej wilgoci w powietrzu rzadko widać dalej niż na 500m.
Midilight 3x XM-L(gorgonzola)/JetBeam M1X/ Midilight 5x R5(puszkin)/ Biedrono mag 2D XM-L/ SF Skyline I/ MacTronic Black Eye/ JetBeam Jet III R5(zgubiona)/ Lumintop P2C/ Nitecore EX11/ Zebralight H31/ Xeno Tiger E03/ Eagletac D25LC2mini/ cdn.
ODPOWIEDZ