Oświetlenie domu

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
misioCG
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 07:10
Lokalizacja: Ireland

Oświetlenie domu

Post autor: misioCG »

Witam

Chciałbym oświetlić dom z zewnątrz tak aby wyszło mniej więcej coś takiego jak na pierwszym zdjęciu na tej stronie tylko trochę bardziej słupowaty strumień światła:
http://wega-led.pl/prawa-zakladka-inf-15.html

Piszą tam że to "LED SMD 3 W barwa biała ciepła ( 3000K )"

Niestety mam podbitkę po skosie równolegle do dachu więc pomyślałem o takich reflektorkach:
http://www.dx.com/p/waterproof-3w-cob-l ... j-YDmjz3Qo
Tylko że to są cob i nie wiem jak to będzie świeciło.

Jest też kwestia zakupu z tej strony, jak to zrobić aby nie zapłacić za dużo przy większej ilości powiedzmy 16 szt. Jakie będą koszty podatku

Chyba że znacie jakieś dobre sklepy w pobliżu tj. w Polsce lub krajach unii europejskiej żeby nie płacić podatków i nie czekać 5-8 tygodni.

Szukam czytam i nie mogę znaleźć tematu w którym było parę przykładów i opisów, czytałem na tym forum parę miesięcy temu, a może w odleglejszej przeszłości :)

Chodzi mi o ładne ciepłe światło tak aby nie kosztowało majątku bo możliwe że będzie świeciło przez wszystkie noce w roku.

Czy wiecie jak działają Ogniwa fotowoltaiczne i czy warto się w to bawić?
Na tej stronie trochę to opisują, ale jaka jest tego żywotność i czy jest opłacalna?
wega-led.pl


Szukam po różnych sklepach ale opisy i dokumentacja fotograficzna jest bardzo kiepska.

Będę bardzo wdzięczny za wskazówki i porady dotyczące sklepów i rodzajów oświetlenia. Bardzo mile widziane wizualizacje, zdjęcia, linki lub filmy

Wybaczcie proszę laikowi za chaotyczni i niedokładny opis :)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Chcesz te ogniwa fotowoltaiczne używać do obniżenia bieżącego zużycia prądu w ciągu dnia czyli z wykorzystaniem inwertera solarnego (falownik) czy mają ładować akumulatory?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
misioCG
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 07:10
Lokalizacja: Ireland

Post autor: misioCG »

Fluxor pisze:Chcesz te ogniwa fotowoltaiczne używać do obniżenia bieżącego zużycia prądu w ciągu dnia czyli z wykorzystaniem inwertera solarnego (falownik) czy mają ładować akumulatory?
myślałem że raczej akumulator do oświetlania domu i podjazdu i chodnika do domu w ciągu nocy tak aby oświetlenie domu w nocy było niezależne i nie kosztowało energii z sieci, bo inaczej to nie ma sensu
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Ile watów będzie zużywało oświetlenie domu, podjazdu i chodnika? Policz sobie ile w skali roku wydasz na prąd od dostawcy energii a następnie po jakim czasie wyjdziesz na zero z inwestycją za kilka tysięcy zł.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
misioCG
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 07:10
Lokalizacja: Ireland

Post autor: misioCG »

Fluxor pisze:Ile watów będzie zużywało oświetlenie domu, podjazdu i chodnika? Policz sobie ile w skali roku wydasz na prąd od dostawcy energii a następnie po jakim czasie wyjdziesz na zero z inwestycją za kilka tysięcy zł.
Dzięki za radę, policzyłem już wcześniej i to się po prosu nie opłaca. Teraz tylko pytanie gdzie dostać jakieś dobre reflektorki tak aby długo świeciły w polskich warunkach temperaturowych i miały ładne jednolite światło, Chciałbym także kupić po jednym z dwóch rodzajów, jeden z szerokim kontem świecenia a drugi z wąskim kontem. Tak abym mógł podłączyć i porównać jak to świeci. Prawie na pewno jestem zdecydowany na barwę ciepłą ale nie wykluczam też innych opcji.


Czy ktoś zna jakieś sklepy z takimi 3W reflektorkami?

Jedyne jakie znalazłem w rozsądnej cenie to tu:
http://wega-led.pl/reflektor-naswietlac ... p-298.html
ale niestety barwa zimna :(
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

IMHO: zimna barwa robi z domu "laboratorium". Mam tak oświetlone domy w sąsiedztwie i nie wygląda to dobrze.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

misioCG pisze: gdzie dostać jakieś dobre reflektorki tak aby długo świeciły w polskich warunkach temperaturowych i miały ładne jednolite światło
Zrobić samemu, zmodyfikować coś od chińczyka. Skorupy zaproponowałeś. Do środka włożyć to co preferujesz, z optyk możesz wybierać. Nie wykluczone, że będzie trzeba coś dotoczyć ale będziesz miał dokładnie takie jak chcesz. Cena oczywiście też adekwatna do jakości.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
misioCG
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 07:10
Lokalizacja: Ireland

Post autor: misioCG »

Fluxor pisze:
misioCG pisze: gdzie dostać jakieś dobre reflektorki tak aby długo świeciły w polskich warunkach temperaturowych i miały ładne jednolite światło
Zrobić samemu, zmodyfikować coś od chińczyka. Skorupy zaproponowałeś. Do środka włożyć to co preferujesz, z optyk możesz wybierać. Nie wykluczone, że będzie trzeba coś dotoczyć ale będziesz miał dokładnie takie jak chcesz. Cena oczywiście też adekwatna do jakości.
Bardzo chętnie bym się pobawił ale niestety nie mam czasu na to

więc zostaje tylko jakiś reflektorek, tylko skąd je wziąć???
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Nie napisałeś jak wysoki domek a dokładniej podbitka gdzie mają być zamontowane reflektorki. Po tym co czytam obawiam się, że nie dostałeś żadnej konkretnej odpowiedzi zamów sobie na próbę tyle reflektorków abyś mógł oświetlić jedną stronę domu i sprawdź sam. Poza tym zależy jakie mocne chcesz światło na zewnątrz - a to ciężko określić bo dla jednego będzie ok, drugiemu za ciemno. Kup i sprawdź to najlepsza metoda fakt że nie szybka ale trafiona.
misioCG
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 07:10
Lokalizacja: Ireland

Post autor: misioCG »

kisi pisze:Nie napisałeś jak wysoki domek a dokładniej podbitka gdzie mają być zamontowane reflektorki. Po tym co czytam obawiam się, że nie dostałeś żadnej konkretnej odpowiedzi zamów sobie na próbę tyle reflektorków abyś mógł oświetlić jedną stronę domu i sprawdź sam. Poza tym zależy jakie mocne chcesz światło na zewnątrz - a to ciężko określić bo dla jednego będzie ok, drugiemu za ciemno. Kup i sprawdź to najlepsza metoda fakt że nie szybka ale trafiona.
Nie no, taka metoda chyba jest najlepsza tylko takich reflektorów nie mogę nigdzie dostać za rozsądną cenę
Reflektor do ziemi będzie około 3,5 - 4 metra świecił, nie chcę jakiegoś silnego światła więc wybór padł na 3W reflektory ale:

Szukam sklepów ale albo nie maj już takich reflektorów albo w zimnej barwie tylko albo z Chin będą jechać co mi niezbyt odpowiada ze względów czasowych i innych

coś w europie najlepiej
ODPOWIEDZ