Opinie na temat lamp Nitenumen

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Aqumulator
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 22 paź 2015, 08:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Opinie na temat lamp Nitenumen

Post autor: Aqumulator »

Witam wszystkich.

Planuję w niedługiej przyszłości zakupić przednią lampę do roweru i powoli zbieram informacje.
Bardzo dużo pisze się o SolarStorm-ach X2 i X3 które wymagają porządnego zmodowania, ale nie znalazłem żadnych informacji o praduktach Nitenumen. Z tego co udało mi się znaleźć, jest to sprzęt produkowany przez SolarStorm, cena jest wyższa, więc zastanawiam się, czy w parze z ceną idzie lepsze dopracowanie produktu, czy nadal bez solidnego moda się nie obejdzie.

Czy ktoś miał styczność z lampką Nitenumen BC-A2 i może powiedzieć coś konkretnego na jej temat?
Awatar użytkownika
Aqumulator
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 22 paź 2015, 08:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Aqumulator »

Wysłałem email z zapytaniem o budowę Nitenumen BC-A2 bezpośrednio do dystrybutora na Polskę, zobaczymy co odpowiedzą, bo zdaje się, że to w miarę "świeży" model i ciężko będzie znaleźć konkretne opinie na jego temat.
Awatar użytkownika
Aqumulator
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 22 paź 2015, 08:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Aqumulator »

W odpowiedzi na zapytanie otrzymałem link do forum z dokładnymi zdjęciami:
http://forums.mtbr.com/...

Na zdjęciach widocznych w dalszej części widać dokładnie "co siedzi pod diodami", myślicie że taka konstrukcja da radę z odprowadzaniem ciepła, czy raczej bez moda diody długo nie pożyją?

Nie miałem wcześniej lampek tego typu i opinia osób bardziej doświadczonych będzie dla mnie bardzo cenna.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Pod diodami jest tyle żeby nie wpadła ona do środka.
W diody idzie po 2A dla trybu 100%.
Zimą da radę, latem na diodach (emiterach) będzie 100*.
Żeby taką lampkę poprawić i dosyć łatwo, to zmienić podłoża diod na miedziane sinkpad llub noctigon.
Takie podłoże ma dużo większą przewodność cieplną i mimo że kontakt podłoża z obudową jest mizerny, powinno być ok, tylko jeszcze dobra pasta termo na rant.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Aqumulator
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 22 paź 2015, 08:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Aqumulator »

I wszystko jasne, dzięki za wskazówki.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Dziury pod ledami (prawie) więc zbytnio nie odbiega od X2. Problem jest taki, że w X2 wystarczy wrzucić dodatkowy krążek, a tutaj tego zrobić się nie da. Czyli lampka nie odbiega od zwykłej chińszczyzny.
ILPT
Awatar użytkownika
Aqumulator
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 22 paź 2015, 08:32
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: Aqumulator »

Czyli na rower lepiej jednak nieśmiertelnego Convoy S2 lub S2+?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Przyszła do mnie Nitfighter bt40 i mogę go polecić. Solidnie wykonana, ciepło jest dobrze odprowadzane.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ