Latarka z dx, ebay lub pl . proszę o pomoc

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
xsxszymonxsx
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 04 sie 2015, 13:48
Lokalizacja: kalisz

Latarka z dx, ebay lub pl . proszę o pomoc

Post autor: xsxszymonxsx »

Siemanko majsterczyki . Zima juz tuż tuż a mnie coś naszło na latareczke z zagranicy . Obecnie posiadam convoya c8 który prawie całe światło skupia w centrum strumienia ale szukam czegoś co zaświeci troszeczkę (ale bez przesady) szerzej i rownomiernie na rowerku i proszę o poradę co wybrać z tych wszystkich cudeńek . Chętnie kupil bym także części do zbudowania latarki . Mam trochę narzędzi i z wielką przyjemnością bym coś samemu złożył . Cena maks 130-140 zł bez ogniw.
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Idealnym uzupełnieniem jest do znudzenia sugerowany convoy s2+ https://www.fasttech.com/search?convoy% ... ey%2018650 konfigurację możesz wybrać sobie sam.
Optymalny dla mnie jest prąd 2,1A (AMC7135*6), preferuję odcienie cieplejsze np. 4c.
Ostatnio przychodzą często z pastą pod diodą i modyfikacji właściwie nie trzeba robić. Równomierny rozkład osiągniesz instalując zamiast reflektora coś takiego https://www.fasttech.com/products/0/100 ... ml-t5-t6-u
Można też nabyć rowerową latarkę typu X2, ale mnogość egzemplarzy powoduje, że ciężko trafić na dobry produkt.
Modyfikacja takiej lampki w której nie ma piguł to już wyższa szkoła jazdy, a i w budżecie zapewne się nie zmieści.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Do Convoya możesz kupić lepszy, sterownik, wydajną diodę na miedzianym podłożu. Ogólnie znajdzie się kilka rzeczy do poprawienia, ale latarka jak najbardziej godna polecenia. :)
modelarz
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 21:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: modelarz »

Ja proponuję BLF A6 z kodem "GBLFA6SE". Latarka świeci trochę szerzej od convoya s2 więc ogólnie rozkład światła będzie podobny do s2+. W latarce specjalnie dużych modyfikacji robić nie trzeba, dioda jest na miedzianym podłożu, sterownik customowy z kilkoma trybami, szybka z powłokami antyrefleksyjnymi i ogólnie wszystkie elementy są dobrze dobrane.
Nie wielkie modyfikacje można i warto zrobić, ale o tej latarce jest cały, bardzo duży temat na innym forum.
Dlatego na rowerze powinna sprawdzić się bardzo dobrze, nawet 7 trybów więc jasność można dostosować do warunków, wykonanie również bardzo dobre i za trochę ponad 100zł będzie to chyba jeden z lepszych, możliwych wyborów.
ODPOWIEDZ