Luminus SST-90, CSM-360 i inne

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

No właśnie, ja będąc u Edima widziałem taki driver co ponad 5A w diodę dawał więc nie przypuszczam żeby kwestia zasilanie tego leda była większym problemem, zresztą i Arek już coś tam chyba w głowie zrodził patrząc wyżej :twisted: . Skupienie w refach o średnicy 25-30mm może nie będzie imponujące ale bynajmniej nie będzie dziury w środku beamu co pozwoli na zbudowanie fajnych latarek świecących dość szeroko. W momencie gdy oczekujemy mocnego skupienia i sporego zasięgu według mnie należy użyć dużego szerokiego reflektora który powinien sobie poradzić z taką powierzchnią leda, tyle tylko ze takie refy nie są ogólnie dostępne. Mam małą nadzieje iż ref od V65C lub ten od DBS'a da rade.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Rowniez mam nadzieje na to, ze sobie poradzi. Chcialbym takiego throwerka zobaczyc a akcji :twisted:
Midi, ta diodka na EDC to chyba nie jest najlepszy pomysl...9A z jednego 18650? :green:
Chyba ze o mniejszych pradach myslisz.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Ja bym jeszcze zwrócił przy doborze refka uwage na rozmiary tej diodki - sama podstawa (substrate) ma bok o długości 1x1,1 cm a diodka (lens) średnicę 0,8 cm - nie we wszystko da się to wcisnąć.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

He he, no ale można przecież troszkę rozwiercić taki ref :wink: .
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

A sterownik z trybami:
low 1A mid 3A hi 9A :twisted:
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Calineczka pisze:
czarny_kruk pisze:najmocniejszy driver w PL ma na wyjsciu oferuje 2.5A, troche slabo jak na ta diode.
rozumiem, że to oficjalny werdykt ? :razz:
Nie podpuszczaj. Dobrze wiesz co mam na mysli :razz:

Wiem, ze drv CaliDF mozna podciagnac >3A, ale chyba nie powiesz mi, ze na peczki jest gotowych sterowniczow w Polsce lub na swiecie, ktore oferuja na wyjsciu wiecej niz 1A. Tak, jeden, nie szesc czy dziewiec amper przy jakich pelna moc wyciagaja diody Luminusa. Takich nie znam zadnych, a te powyzej dwoch A w ogolnodostepnej sprzedazy mozna policzyc na palcach jeden reki.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Panowie, kto i na jaką był by chętny?
Będę rozmawiał w sprawie tej diodki z dystrybutorem, może jakiś mały groupbuy poprawi cenę...?
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Chętnie się dołącze na jednego stara. Miło będzie takiego monstera potestować.
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Calineczka pisze:Panowie, kto i na jaką był by chętny?
Będę rozmawiał w sprawie tej diodki z dystrybutorem, może jakiś mały groupbuy poprawi cenę...?
Zakladajac, ze dystrybutor nie pokpil sprawy i nie bedzie to >7000K i najnizszy bin to mozesz mnie liczyc.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Dobry bin w neutralnym kolorze to jestem chętny :)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Narazie nic nie obiecuje, ale mam ochote na CST-90 :twisted:
13A w diode :D
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Piszę się na jednego potwora, byle barwa światła była neutralna w miarę. 10.000K odpada ;)
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

hmm... warunkowo, w zależności od ceny, byłbym zainteresowany 2 szt. W30M albo lepiej W35M. Ideałem były by W35H, ale pewnie nie istnieją...
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Ja też się melduje na 1szt :wink: .
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
hooch
Posty: 52
Rejestracja: piątek 19 wrz 2008, 11:27
Lokalizacja: z Bydzi

Post autor: hooch »

i ja też chętnie zakupię sobie taką 'pochodnię'
proszę minie dopisać do listy 'napalonych' :lol:
ODPOWIEDZ