Banggood

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Wojto pisze:Macie coś fajnego do kupienia za kupon 5$/10$?
A czego konkretnie szukasz? Na mojej wishliście mam takie dwie zabawki które czekają na ten kupon.
Przetwornica buck-boost
Kit do budowy zasilacza liniowego
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Jeśli nie musi być liniowy i wystarczy 2A (dla 3A chyba przydałoby się dodatkowe chłodzenie), to warto rzucić okiem na to: http://www.banggood.com/B3603-Precision ... 46751.html
Właśnie kupiłem trafo od Paolo1976 i sobie poskładam.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Manekinen, też długo myślałem nad tym zasilaczem i w sumie fajne to jest, ale za tą cenę mogli by go wysyłać poskładanego. Nie żebym miał nie podołać, ale ja wiem, że na pięć rezystorów przed końcem okaże się, że Chińczycy czegoś nie wsadzili do tego worka. ;)
Jakaś fajna obudowa i wyświetlacz do tego i na moje potrzeby by starczył.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

To jest zdaje się ten sławny zasilacz z electronics-lab. Akurat lutowanie takiego kitu TH to dla mnie czysta przyjemność :) Chętnie bym w jedną obudowę wsadził takie dwa, do tego dwa proste mierniki prądowo napięciowe też od chińczyka, jakieś dwie przetworki buck z sieciowego na 30V i mam podwójny odseparowany galwanicznie zasilacz z ograniczeniem prądowym i cyfrowym wskaźnikiem. Konstrukcja z electronics-lab jest na prawdę dobra (chyba że pingpongi coś skopały) i tak poskładany zasilacz powinien w zupełności każdemu amatorowi wystarczyć.
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

wujek_red pisze:spokojnie można z karty, nie tylko kredytówki ale i debetówki z możliwością płacenia w sieci. co więcej, w banggoodzie możesz płacić w złotówkach z debetówki z pominięciem PP jeśli mnie pamięć nie myli. wtedy nie bawisz się w przewalutowanie. prościej już się nie da ;)
Jeśli powiąże kartę kredytową z kontem PP to zapłata za towar jest pobierana z karty od razu czy czeka się? Jest wtedy doliczana prowizja dla PP?

Płacąc kasą z konta na PP są pobierane prowizje? czytałem że nie, więc na czym zarabia PP? Na kursie walut?

Jak zapłacę bezpośrednio kartą z pominięciem PP nie będe miał mozliwości zwrotu kasy jak nie dotrze....

Może to głupie pytania dla kogoś kto kupuje "od lat" przez PP, ale ja na razie nic nie kupowałem za granicą :(
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Kasa pobiera się z karty odrazu. Paypal zarabia na prowizjach od sprzedających. Ty płacisz 100, odbiorca dostaje 99 (w zaokrągleniu). Jak nie dotrze zakładasz spór i kasa wraca na kartę.
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

Jimmy pisze: Jeśli powiąże kartę kredytową z kontem PP to zapłata za towar jest pobierana z karty od razu czy czeka się? Jest wtedy doliczana prowizja dla PP?
ujmę to tak- w trybie pilnym. czyli może dojść za 5 sekund albo 5 godzin ;)
Płacąc kasą z konta na PP są pobierane prowizje? czytałem że nie, więc na czym zarabia PP? Na kursie walut?
płacisz normalną cenę. pp się rozlicza ze sklepem. dodatkowo mają taki sobie przelicznik walut. pewnie na tym tez odrobinę zarabiają
Jak zapłacę bezpośrednio kartą z pominięciem PP nie będe miał mozliwości zwrotu kasy jak nie dotrze....
zależy. płacąc Visa masz coś takiego jak charge back, czyli płatność zwrotna. wtedy gdy jest jakiś problem, dzwonisz do banku, oni się kontaktują z Visa, ci wysyłają swoich prawników do ich prawników i przy okazji jeszcze skubią ich za usługę. teraz pytanie, czy jeśli pp powie nie możesz cofnąć płatność w banku ;) ano możesz.
[/quote]
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

wujek_red, a jak płacisz Swoją kartą w sklepie to też czekasz 5 sekund, albo 5 godzin na autoryzację? Straszne kolejki muszą się za Tobą robić. Rozumiesz różnicę pomiędzy zasilaniem salda konta PayPal, a podpięcięm pod nie kart?
Podpięcie karty polega na dodaniu do swojego konta PayPal swoich kart kredytowych lub debetowych przy pomocy zakładki "powiąż kartę". Można ją też potem autoryzować, klikając "autoryzuj". Pobiera się wtedy z Twojego konta ok. 5zł celem uwierzytelnienia tranzakicji, które następnego dnia jest bezwarunkowo zwracane. Od tej pory Twoja karta jest do stałej dyspozycji w portfelu konta PayPal i można jej używać bez ciągłego podawania kodu cvv.
Każdy zakup z konta PayPal, nie zależnie czy z salda, czy z podpiętych kart jest objęty ochroną kupujących i nie ma żadnego związku z usługą chargeback.
W przypadku gdy się nie korzysta z PayPala i po zapłaceniu kartą okaże się, że coś poszło nie tak to chargeback jest ostatnią deską ratunku. Polega to na "zwrocie środków za transakcję dokonaną kartą płatniczą realizowany przez wystawcę karty i inicjowany przez klienta w sytuacji, gdy konsument nie był zadowolony z produktów albo usług, za które zapłacił, nastąpiła pomyłka techniczna w rozliczeniu transakcji lub transakcja nosi znamiona oszustwa." Całą procedurę w imieniu klienta prowadzi wystawca karty czyli bank przy pomocy agenta rozliczeniowego. Jest to proces czasochłonny, więc łatwiej na własną rękę dogadać się ze sprzedającym, a najprościej płacić PayPalem tam gdzie tylko się da- wtedy powyższe informacje nie zaśmiecają nam głowy.
Ostatnio zmieniony niedziela 03 sty 2016, 01:12 przez piciex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

czyli powiązanie karty kredytowej jest wygodniejsze niż trzymanie kasy na PP, bo bez problemu płącę za towar a jednoczesnie nie musze trzymać kasy na koncie PP...
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Jimmy pisze:czyli powiązanie karty kredytowej jest wygodniejsze niż trzymanie kasy na PP, bo bez problemu płącę za towar a jednoczesnie nie musze trzymać kasy na koncie PP...

Dokładnie tak.
Dodatkowo kasa z karty idzie do sprzedawcy przez PayPal, który nie udostępnia sprzedającemu danych Twojej karty.
Jedyna wada takiego rozwiązania to w przypadku zwrotu kasy za zakupy, środki wracają na kartę (zgodnie z regulaminem) do 30 dni, w praktyce 3-5 dni.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

BG chyba ma luzy teraz, bo na 6 zamówień złożonych dziś w nocy, wszystkie zostały już wysłane (czas realizacji 7-10h). :mrgreen:
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

piciex pisze:wujek_red, a jak płacisz Swoją kartą w sklepie to też czekasz 5 sekund, albo 5 godzin na autoryzację? Straszne kolejki muszą się za Tobą robić.
pytanie było o to kiedy kasa znika z konta i kiedy pojawia się w innym miejscu. więc nie myl autoryzacji z transakcja. czas zabezpieczenia kasy - pilny, a czas odpływu jej z konta i fizycznego rozliczenia jest różny i może trwać nawet do kilku dni. trudno tez nie rozumieć, że jeśli się nie ma środków na koncie to autoryzacja nie przejdzie z braku środków. więc nawet nie ma co rozważać takich kwestii.

Jimmy - jest po prostu szybsze i wygodniejsze niż ciągłe wpisywanie danych... nie topisz czasowo gdzieś środków. ale przyjmij jedną dobrą radę- zakładając konto na pp daj sobie tam mocne hasło np. $%fdFSdg4%^@#:,=-[;,kdD ;) bo tylko ono będzie stało ewentualnemu złodziejowi na drodze do ususzenia ci konta.
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

ElSor, bo podnieśli ceny i wszyscy teraz czekają na promocje. Taki Xiaomi powerbank 10 Ah kosztował najmniej $11.99. Teraz kosztuje $16.99.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

rafalzaq pisze:ElSor, bo podnieśli ceny i wszyscy teraz czekają na promocje.
Te moje rzeczy są w tych samych cenach i tańsze niż np na ali więc dodatkową promocją było wpisanie kodów dostępnych u nich na stronie.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
A ceny na to co mi było potrzebne, nawet spadły. Trzy zamówienia też po kilku godzinach status Shiped, mimo, że jeden z produktów na stronie miał termin wysyłki 6 - 9 dni.
Mam tylko nadzieję, że dość szybko opuszczą Kraj Środka, bo jedno z moich zamówień, kwitło 20 dni w "Shanghai Qi Yun".

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ