Mocne żarówki GU10 o ciepłej barwie

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Barwa to subiektywne odczucie. Patrz prędzej na oddawanie barw. Sąsiadka ma w tych ledach całą kuchnię i przedpokój, jest zadowolona. Oddawanie barw całkiem ok, radiator w nich to pic na wodę - kawałek blaszki w plastiku. Jak wytrzymają rok, będzie ok. Zasilane beztransformatorowo.
ILPT
kalafon
Posty: 105
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 02:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: kalafon »

No nie powiem jak za 8zł z kawałkiem nie jest źle. Problem w tym, że w tym NETTO co kupowałem wziąłem 2 ostatnie 6Watówki :P Zostały tylko 5W, które i tak wg mnie będą tak samo świecić, widnieje na nich jedynie niższa wartość natężenia no i W oczywiście. Może odwiedzę inne netto jak zdecyduje się na zakup.



W jednym pokoju mamy takie żaróweczki: Polux LED E14 4W 3000K. Żyrandol z 5 sztukami, każda w innym kierunku. Sprawdzałem, faktycznie są gorące (w mieszkaniu mamy dość wysokie temperatury bo lubimy się wygrzewać 26-27C) ale jakoś jeszcze ciągle żyją. Działają już 2gi rok bez zająknięcia. Są w sypialnio-salonie także świecą sie na prawdę często :)
kalafon
Posty: 105
Rejestracja: wtorek 23 gru 2014, 02:45
Lokalizacja: Polska

Post autor: kalafon »

Powiem wam, że teraz założyłem kolejna partię w łazience i efekt jest lepszy niż przy halogenach 50w. Lepsze światło + jaśniej. Ta owa żółtość, o której pisałem to wina wystroju WC. Zabrakło mi tylko na kuchnię, jeszcze jutro pojadę może coś kupię.

Generalnie to zastanawiam się, która opcja na dłuższą metę jest lepsze: 5W czy 6W. Porównywałem jak działają obie i ciężko dostrzec różnicę w ilości lm, choć pewnie przy zamontowaniu kompletu 6 sztuk różnica byłaby zauważalna. Głównie chodzi mi o nagrzewanie. Ta 6W nagrzewa się nieco mocniej, oczywiście różnica nie jest powalająca ale jednak. Z drugiej jednak strony jak zamontowałbym same 5W to miałbym pewien niedosyt jeśli chodzi o jasność :/

Do kuchni kupię chyba 5W, z tym, że 2 żarówki wezmę od Bociana by dodało więcej światła na kuchenkę i stół. Będzie pewnie też lepiej z żywotnością bo w kuchni jednak trochę się świeci...
ODPOWIEDZ