Banggood Paypal czy karta?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Banggood Paypal czy karta?

Post autor: sp5it »

Witam.
Czy płacąc kartą zamiast paypalem karta będzie obciążana w złotówkach czy w $ i przeliczana wg jakiego kursu?
Zastanawiam się czy nie wyjdzie to taniej pomijając przeliczanie i haracz z Paypala.
Pozdrawiam, M
My flashlight is smaller than yours...
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Na Banggod płacisz w złotówkach, nawet przez PP, który wtedy nie nalicza żadnej prowizji.
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Dzięki.
M
My flashlight is smaller than yours...
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Karta będzie obciążona w takiej walucie jaką wybierzesz przy płatności, prowizja i kurs zależy od banku. Paypal nie pobiera żadnego haraczu jeśli płatność nie jest przez niego przewalutowana, a zapewnia dobrą ochronę i ukrywa dane karty więc warto z niego korzystać. Kurs PLN na banggood jest dobry, na pewno lepszy niż 2.5% na paypalu, chociaż w kantorach można uzyskać lepszy i wtedy płacić im w dolarach.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Prawdopodobnie w BG wyciekły mi kiedyś dane kart płatniczych także polecam PayPala z podpiętą kartą.
matijas
Posty: 117
Rejestracja: czwartek 20 cze 2013, 09:44
Lokalizacja: Koło

Post autor: matijas »

Mi też wyciekły po płatności na banggood i od tej pory płacę tylko prze PayPal ale z przewalutowaniem od banggood.
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Polecam to rozszerzenie https://chrome.google.com/webstore/deta ... djiopmjnbm

Widać od razu kurs.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

A ja wręcz przeciwnie sugeruję unikać wszelkich takich rozszerzeń.
To one bardzo często są powodem wycieków danych oraz środków z portfela ;-)
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Według mnie to niemożliwe. Google nie mógł by udostępnić ryzykownego rozszerzenia na swoim serwerze. Nie mogliby sobie pozwolić na tego typu wpadkę.
Jeśli oni je zatwierdzili to dla mnie jest ok.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Kolego, nie bądź aż tak naiwny... Google nie jest w stanie upilnować własnych danych a co dopiero "gwarantować" bezpieczeństwo zewnętrznych aplikacji. Poczytaj warunki użytkowania usług Google a zobaczysz jak bardzo dużo zastrzeżeń zwalniających usługodawcę z wszelkiej odpowiedzialności podpisujesz zgadzając się na warunki. A potem wpisz sobie w Google "wyciek danych google" i poczytaj ;)

Trzeba zachować zdrowy rozsądek i być ostrożnym i tyle. Tak więc popieram myśl, że wszelkie dodatki przetwarzające dane wrażliwe należy omijać szerokim łukiem.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Ogólnie używam paypala, więc nie widzę żadnego związku w moim przypadku z używaniem tego rozszerzenia i korzystaniem z jego funkcjonalności z jakimś zagrożeniem w serwisie www.paypal.com

Jesli chodzi o Google to nadal twierdzę, że dla nich te sprawy bezpieczeństwa są ultra ważne i wrażliwe. Od tego choćby zależy ich kurs na giełdzie. Nie będą na pewno ryzykować, oczywiście może się coś zdarzyć ale pewniej łatwiej hackowac serwery rządowe wielu krajów niż Google. Może to podejście dla jednych jest naiwne, ale dla mnie jest zdrowo rozsądkowe.
Po prostu 2 różne punkty widzenia.
W ten sposób każde rozszerzenie może kraść dane, więc dla tych, którzy mają tego typu obiekcje lepiej nie używać ich w ogóle nawet innych lub korzystać w BG w trybie incognito.

https://developer.chrome.com/webstore/program_policies

EDIT: Dodam tylko, że dobrze, że admin ma takie podejście do kwestii bezpieczeństwa, gorzej jakby miał moje :-;-)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Akurat to rozszerzenie zdaje się należy do naszego forumowego kolegi, ma je w swojej stopce, więc można mu wysłać PW i zapytać :) http://www.swiatelka.pl/profile.php?mod ... ile&u=4337

Po za tym podzielam zdanie Pikoma. To się w głowie nie mieści jak niektórzy powierzają swoje dane wielkim korporacjom, instalują dodatki czy aplikacje "bo to google/apple więc są bezpieczne". Bzdura. Obydwie te korporacje miały lub mają niebezpieczne/zainfekowane aplikacje w swoich "sklepach" - wystarczy poszukać i poczytać. O rozszerzeniach do przeglądarek już nie wspominając bo tego nie da się upilnować. tiuro, nie odbierz moich słów źle, ale jesteś strasznie naiwny myśląc w ten sposób, w końcu się na tym przejedziesz. Proszę, info sprzed dwóch dni http://pclab.pl/news68040.html - bezpośrednie zagrożenie utraty pieniędzy. A to czy rozszerzenie zostało zainstalowane przy innej okazji, czy z oficjalnej strony googla, to nie jest istotne bo wszystko da się przemycić.
tiuro pisze:W ten sposób każde rozszerzenie może kraść dane, więc dla tych, którzy mają tego typu obiekcje lepiej nie używać ich w ogóle nawet innych lub korzystać w BG w trybie incognito.
Logując się do banku korzystam z tego trybu tak żeby żadna wtyczka nie wsadzała mi tam ryja, nigdy nie wiadomo co przyniesie jakaś cicha aktualizacja. To tak samo jak korzystanie z apki banku na zrootowanym telefonie - jak ktoś nie widzi zagrożeń to w końcu może je poczuć na własnej kieszeni.
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: alojzy »

Ja płacę często paypalem, ale wolę płacić kartą prepaid, niestety ostatnio wyczytałem że to już koniec kart przepłaconych w Polsce :( i następnej już nie kupię, zresztą z tego co patrzyłem na allegro to już ich nie ma w sprzedaży i kurcze trochę mnie to boli.
Ostatnio zmieniony niedziela 24 sty 2016, 16:39 przez alojzy, łącznie zmieniany 1 raz.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

alojzy pisze:Ja płacę często paypalem, ale wolę płacić kartą prepaid, niestety ostatnio wyczytałem że to już koniec kart przepłaconych w Polsce :( i następnej już nie kupię, zresztą z tego co patrzyłem na allegro to już ich nie ma w sprzedaży i kurcze trochę mnie to boli.
Dlaczego ma ich nie być - kart przedpłaconych?
W zasadzie chyba większość banków ma takie karty w ofercie, a tylko ich sprzedaż zwłaszcza tych przez BZ WBK skończyła się na allegro.
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

max4max,
http://www.cashless.pl/karty/530-knf-ni ... dplaconych
jak rozumiem chodzi o anonimowe, niepowiązane z kontem bankowym.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
ODPOWIEDZ