Tapatalk

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Żyjemy w Polsce i dlatego właściciel decyduje co jest lepsze dla jego własnego forum, a nie przypadkowy użytkownik czy urzędnik. Gusta są różne - dla mnie obsługa forum w obecnej postaci jest bardzo wygodna na smartfonie za to w tapatalku nie potrafię się odnaleźć. Co więcej staram się unikać wszelkich grup dyskusyjnych które na siłę zamiast treści wyświetlają reklamy tapatalka typu "KONIECZNIE DO ZAINSTALOWANIA POWTARZAM KONIECZNIE".
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 311
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Normalnie, trudno mi uwierzyć w ten irracjonalny opór przed tą apką, jeśli dla jednych trabant jest dobry to ja to potrafię zrozumieć, że chcą nim jeździć, ich sprawa. Ale czemu wmawiają mi, że jeśli dla nich trabant jest najlepszym rozwiązaniem to dla mnie też powinien być.
UWAGA, jakby forum obsługiwało Tapatalka, nie ma obowiązku jego używania ;-)
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

To nie do końca tak, po prostu aby zainstalować tapatalka, trzeba zmienić silnik forum, a to wiąże się z dużą ilością pracy kogoś kto się tego podejmie, a także ze zniknięciem wielu ciekawych dodatków na forum (np guzika "Otwórz wszystkie w nowych oknach" i wielu innych).
Jeśli dało by się zainstalować tapatalka tak, aby nie trzeba było niczego zmieniać i aby ktoś kto nie chce z niego korzystać, korzystał jak do tej pory, to pewnie nikt nie miał by nic przeciwko.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

hoka pisze:Co więcej staram się unikać wszelkich grup dyskusyjnych które na siłę zamiast treści wyświetlają reklamy tapatalka typu "KONIECZNIE DO ZAINSTALOWANIA POWTARZAM KONIECZNIE".
?
Tobie się jakieś reklamy wyświetlają ?
Nie zniósłbym :) Mam je wszędzie poblokowane :)
Pozdrawiam, Leszek
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Abstrahując od kosztowności czasowej przeniesienia forum na inny silnik, a to dużo godzin roboty informatyka, to po przeniesieniu było by tutaj całkiem inaczej, i pewno było by dużo więcej głosów, że wcześniej było lepiej, niż teraz, że konieczny jest upgrade.

Co do czytania na telefonie, to mi się bardzo sprawnie przegląda forum i na Lumii 520 w systemowej przeglądarce jak i wcześniej na starym telefonie z Andkiem pod Operą Mini.

Nie róbmy z siebie osób zbyt leniwych czy upośledzonych, że coś, co kiedyś było dla nas łatwe (oglądanie światełek) teraz jest dla nas zbyt męczące...

Przypomina mi to zakładanie wszędzie automatycznych bram na pilota. Kiedyś nikt nie marudził, że trzeba wyjść z auta sobie garaż otworzyć ręcznie (cieszył się, że ma auto i garaż), a teraz wielu nie wyobraża sobie życia bez automatów. Jestem ideowym przeciwnikiem bram automatycznych jeżeli nie dotyczy to osób z problemami z poruszaniem się. Człowiek się zbytnio rozleniwia i nie widzi świata poza pilotami od automatyki.

Życzę więcej sił do korzystania z życia (niekoniecznie z forum, nie trzeba non stop być na forum, na wyjeździe można książkę poczytać ;) ) - tak mówi, to ten, który forum czyta głównie na telefonie :P Bo w domu szkoda mi czasu na czytanie forum, a w autobusie, mam na to czas.

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
supraz
Posty: 66
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 19:48
Lokalizacja: GOP

Post autor: supraz »

endrju1 pisze:To nie do końca tak, po prostu aby zainstalować tapatalka, trzeba zmienić silnik forum
Może najwyższa pora, biorąc pod uwagę, że ostatni minor phpBB by przemo, czyli 1.12 miał miejsce w połowie 2006 roku. Od tamtej pory tylko release naprawiające pewne bugi, z czego pomiędzy przedostatnim i ostatnim (1.12.18 -> 1.12.19) minęło 5 lat. Ten skrypt od dawna jest martwy.

Sam skrypt phpBB3 posiada wbudowaną możliwość migracji z drugiej wersji skryptu. Oczywiście phpbb2 by przemo ma minimalnie inny układ tabeli w bazie danych, ale i to jest oczywiście opisane - http://wiki.phpbb3.pl/wiki/Konwersja_skryptu_z_Przemo
marmez pisze:Abstrahując od kosztowności czasowej przeniesienia forum na inny silnik, a to dużo godzin roboty informatyka, to po przeniesieniu było by tutaj całkiem inaczej, i pewno było by dużo więcej głosów, że wcześniej było lepiej, niż teraz, że konieczny jest upgrade.
Studenciak przeniesie za 50 zł*. A przy zrobionym backupie, to mając dostęp do sporej ilości poradników nawet średnioogarnięty admin sobie bez problemu poradzi.
marmez pisze:Przypomina mi to zakładanie wszędzie automatycznych bram na pilota. Kiedyś nikt nie marudził, że trzeba wyjść z auta sobie garaż otworzyć ręcznie (cieszył się, że ma auto i garaż), a teraz wielu nie wyobraża sobie życia bez automatów. Jestem ideowym przeciwnikiem bram automatycznych jeżeli nie dotyczy to osób z problemami z poruszaniem się. Człowiek się zbytnio rozleniwia i nie widzi świata poza pilotami od automatyki.
Rozumiem, że po wodę chodzisz do studni, kanały w telewizorze zmieniasz wstając z kanapy, a telefony wykonujesz z automatu na poczcie ;-)

* - uprzedzając pytanie - nie oczekuję, że Administratorzy wyciągną pieniądze ze swojej kieszeni - można zrobić zrzutkę do której z chęcią dołączę :-)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

supraz pisze:
marmez pisze:Przypomina mi to zakładanie wszędzie automatycznych bram na pilota. Kiedyś nikt nie marudził, że trzeba wyjść z auta sobie garaż otworzyć ręcznie (cieszył się, że ma auto i garaż), a teraz wielu nie wyobraża sobie życia bez automatów. Jestem ideowym przeciwnikiem bram automatycznych jeżeli nie dotyczy to osób z problemami z poruszaniem się. Człowiek się zbytnio rozleniwia i nie widzi świata poza pilotami od automatyki.
Rozumiem, że po wodę chodzisz do studni, kanały w telewizorze zmieniasz wstając z kanapy, a telefony wykonujesz z automatu na poczcie ;-)
Telewizowa nie mam, za to Internet mam świeży, bo kupuję go raz w tygodniu na targu w miescie :wink:

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

supraz pisze:Studenciak przeniesie za 50 zł*. A przy zrobionym backupie, to mając dostęp do sporej ilości poradników nawet średnioogarnięty admin sobie bez problemu poradzi.
Nie wiem czy za <5zł/h pracy, studentowi będzie się chciało. Sam upgrade silnika (testowo robiłem) zabrał ~1 wolny dzień a gdzie tam czyszczenie i konfigurowanie wszystkiego + dodanie TapaTalka i innych niezbędnych rozszerzeń. Szacuję, że potrzeba 3 wolnych dni na to bez gwarancji, że wszystko będzie działać jak do tej pory.
Osobiście TapaTalka używam coraz mniej, bo coraz bardziej go udziwniają i nie mam ochoty do niego zaglądać.
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Ja aktualnie przełączyłem się na tryb komórkowy przy przeglądaniu forum i jest ok :)
Awatar użytkownika
supraz
Posty: 66
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 19:48
Lokalizacja: GOP

Post autor: supraz »

ElSor pisze:Nie wiem czy za <5zł/h pracy, studentowi będzie się chciało. Sam upgrade silnika (testowo robiłem) zabrał ~1 wolny dzień a gdzie tam czyszczenie i konfigurowanie wszystkiego + dodanie TapaTalka i innych niezbędnych rozszerzeń. Szacuję, że potrzeba 3 wolnych dni na to bez gwarancji, że wszystko będzie działać jak do tej pory..
Jeżeli forum stoi na czymś mocniejszym niż tani VPS w firmie, która bawi się w overselling zasobów to mocno przeszacowałeś roboczogodziny. 2 dni to trwała migracja 90GB bazy, prawie 700GB plików statycznych, skrypt z IPB na vB, mysql na postgres i apache na nginx - za czasów, gdy dual core robił furorę, czyli z 9 lat temu. Sam dedyk chodził na jakimś A64 X2, jeżeli dobrze pamiętam.

Oczywiście rozumiem, że nie ma czasu, nie ma sensu lub po prostu nie ma chęci na migrację zastanego środowiska, ale jednak przyszłościowo patrząc Przemo już nie istnieje, więc prędzej czy później i tak nadejdzie na to czas :-)

Nie mniej jednak zrozumiałem - Tapatalk nie będzie, sorry za zawracanie gitary i miłego dnia życzę :-)
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

supraz pisze:Jeżeli forum stoi na czymś mocniejszym niż tani VPS w firmie, która bawi się w overselling zasobów to mocno przeszacowałeś roboczogodziny.
Pewnie nie chodzi o czas pracy CPU serwera, tylko dupogodziny admina w postaci ElSor.

Swoją drogą kusi mnie ostatnio trochę, żeby zaryzykować próbę modyfikacji HTML/CSS generowanych przez silnik phpBB/Przemo, żeby był responzywny layout znośny do czytania na komórce. Czyli ominąć (skądinąd słuszny) ruch migracji silnika, nałożyć na niego tylko nowego patcha. Tyle że pewnie dopiero na emeryturze będę miał czas na takie zabawy. :-|
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Trzeba poszukać luki w forum (pewnie coś by się znalazło ciekawego w przemo), wyciągnąć bazę i pliki, zmigrować do nowego phpbb, a potem dostarczyć gotowca po migracji ;-)
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

arekm, dobry plan. :)
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

bawi was to Panowie?
Bo mnie nie.
Ani te ani inne prowokacje. Coście się tak uparli?
Nie macie co robić? Naprawdę tak źle tutaj? Wiecie, co o tym myślę...
Dupogodziny brzmią ciut obelżywie i przy następnej takiej prowokacji(?) ustosunkuję się subiektywnie szybko. Szanujcie słowa i rozmówców Panowie, bo ku niczemu dobremu to co tu czytam nie zmierza :evil:
Zablokowany