Czołówka w góry i EDC (rower, wokół domu, itp. )

Oświetlenie montowane na głowie
Puco
Posty: 6
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 19:18
Lokalizacja: Będzin

Czołówka w góry i EDC (rower, wokół domu, itp. )

Post autor: Puco »

Witam
tak jak w temacie
poszukuję czołówki do trekkingu górskiego (ok 80-90%)
Zależy mi na dobrym rozkładzie światła (zasięg i szerokość świecenia) oraz czasie pracy
Czołówka będzie również wykorzystywana na rower oraz jako EDC w domowym użytku.
Zdecydowałem się na jedną z nich Nitecore HC30 lub Skilhunt H02R. Do kompletu kupię również ładowarkę i ogniwa, zastanawiam się nad XTAR VC2 lub Nitecore UM20
Jako że nie mam ani ogniw ani ładowarki będzie to wydatek łączny rzędu (mam nadzieję że się zmieszcze)ok 250-260 zł
Może ktoś coś polecili (mam konto na Aliexpresie tylko nie mam żadnych zniżek)
W Polsce koszty HC30 - 199 zł i ładowarka ok 50 zł - ogniwa raczej od forumowego dostawcy
czy to dobry wybór ?

ps.
mam jeszcze starą baterią od laptopa i spróbuje ją rozebrać (może choć trochę poświecą)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 25 sty 2016, 11:32 przez Puco, łącznie zmieniany 1 raz.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Wybór czołówek dobry ale jeśli nigdy nie miałeś doświadczenia z ogniwami 18650 to dla HC30 warto kupić zabezpieczone.
Puco
Posty: 6
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 19:18
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Puco »

OK
Zamawiam HC 30 z aliexpress za 40$
ładowarka Liitokala LII 100 na początek 25 zł z polski+ poczta
ogniwa forumowe

czy ma ktoś taniej ?
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Tak taniej dorwiesz czołówkę na gearbest $33.99 - kod HC30LED oraz na banggood(nie znam aktualnego kodu).
Puco
Posty: 6
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 19:18
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Puco »

ok
poszło - wielkie dzięki za podpowiedź
teraz czekam na paczuszkę :P)
Puco
Posty: 6
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 19:18
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Puco »

mam jeszcze pytanie
mam dwa urządzenia na ogniwa 18650
czy lepiej kupić Lii 300 czy może UM10 ? a może UM20 ?

czy i jedną i drugą i trzecią zmierzę pojemność ogniw ?

nie zależy mi na szybkości ładowania
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ja wybrałbym Lii-300
widmo82
Posty: 22
Rejestracja: piątek 27 lut 2015, 00:03
Lokalizacja: Radom

Post autor: widmo82 »

Witam. Zakupiłem HC30 na Banggood i dostałem kartę gawarancyjną. Jest na niej info, ze jest na caly swiat i na 5lat - czy mozna ja gdzies realizowac? Pytam tak informacyjnie bo latareczka dziala super ;)
Ostatnio zmieniony wtorek 16 lut 2016, 21:21 przez widmo82, łącznie zmieniany 1 raz.
Puco
Posty: 6
Rejestracja: środa 20 sty 2016, 19:18
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Puco »

Po długiej nieobecności melduję :
- zakupiona czołówka HC30 działa rewelacyjnie.
po zakupie wsadziłem zakupione na forum ogniwa z rozbiórki i mały zonk - latarka nie działa. Po sprawdzeniu okazało się że ogniwa rozładowane, po naładowaniu latareczka świeci idealnie czy to świadczy że jest jakieś zabezpieczenie przed rozładowaniem ogniw ? ,
co do samej czołówki to fajne rozproszenie i rewelacyjny zasięg. W tej cenie (na podanym przez was gearbest za 35 $) chyba nic lepszego się nie kupi. ogólnie BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POMOC I POLECAM KAŻDEMU
- zakupiona ładowarka Lii500 super. obsługa jasna i czytelna.
- zakupione na forum ogniwa po naładowaniu pokazało pojemność w okolicach 2950 przy deklarowanych przez sprzedającego 2970 dla mnie w zupełności wystarczające.
pozostało tylko przetestować w górskim ekstremalnym terenie (zapowiadana temperatura na weekend -15, -17 oC)
zdam relację po przyjeździe

ps.
z czołówka zakupiłem również latarkę (klona C8). niestety ona, w przeciwieństwie do HC30 po włożeniu rozładowanych baterii nadal świeciła co świadczy że chyba nie posiada żadnych zabezpieczeń przed rozładowaniem.
Aktualnie poszukuję ogniw z zabezpieczeniem , jeśli ktoś posiada na sprzedaż dobre (czy. pojemne ) ogniwa nie koniecznie markowe i drogie to proszę o info.

PS 2
co do gwarancji nie wiem jak wygląda jej realizacja i mam nadzieję ze się nie dowiem,
ale też dostałem że jest na cały świat i 5 lat
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Ciekawa informacja. Mnie hc30 świeci aż do poniżej 2,5 V ale na najsłabszym trybie - może po prostu w świetle dnia nie zauważyłeś tego światła? Albo miałeś ogniwo bardzo głęboko rozładowane?
ODPOWIEDZ