czołówka Petzl Tikka Xp

Oświetlenie montowane na głowie
harry
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 11:19
Lokalizacja: B-B

Post autor: harry »

A czy aby poprzez rozebranie nie tracisz gwarancji? :wink:

Co sie tam przejmowac, jak bedzie lepsza!
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

nie było plomb :D
harry
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 11:19
Lokalizacja: B-B

Post autor: harry »

Wiem, w myo tez nie zauwazylem, ale nie mam zamiaru czekac na koniec gwarancji, te latarki maja jej chyba ze 3lata!
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

mozliwe.Mam zasady.Nie moja-nie psuje/ulepszam :D
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

W firmie to się określa jako inicjatywa innowacyjna i o ile przynosi wymierne efekty kwalifikuje się do premii :)
harry
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 11:19
Lokalizacja: B-B

Post autor: harry »

Wlasnie, moze sprobuj zalatwic to legalnie.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...w naszej firmie nie ma premii.Przynajmniej nie dla takich szarakow jak ja, co to po godzinach ratuja image firmy ganiajac po piwnicach z Petzlem na glowie...no ale moze wrocmy do sedna sprawy, ok?
c++

Post autor: c++ »

Możesz Arku, przybliżyć mi układ kontroli chłodzenia?? Jak to się ma do elektroniki latarki (po za jej wysterowaniem oczywiście)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

co tu duzo pisac.Nie analizowalem jej szczegolowo pod tym wzgledem.Mysle, ze to i tak niemozliwe-jak sam zauwazyles na fotkach mikrokontroler sprawujacy w niej wladze to plastikowy(?) glut napackany na plytke :D w jakims procesie produkcyjnym.Widzialem tylko tyle ze z plytki z elektronika wychodzi takie cus pod radiator i ma kontakt z radiatorem diody poprzez paste termoprzewodzaca.Jak Ci zalezy to odpackam to cus, ale chyba nie ma wiekszego znaczenia czym oni ten sygnal temperaturowy czytaja, moze to byc termistor a nawet dioda...
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Widziałem kiedyś czołówkę (nie pamiętam jakiej firmy ale jakiś krzak zapewne) w której gwiazda była doklejona do odsłoniętej miedzianej części laminatu będącej minusem całej latarki (czyli sporo cienkiej miedzi na laminacie). Wydało mi się to dziwne ale miedz mimo tak cienkiej wartwy jak ścieżki na laminacie musiała robić swoje. Ps nie była to skomplikowana konstrukcja (prąd był regulowany rezystorami o różnych wartościach w zależności od pozycji przełącznika).
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
maxwlod
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 12:08

Post autor: maxwlod »

Calineczka czy w rozproszonym trybie low, światła wystarczy do swobodnego czytania?
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

lampka zostala w pracy bo tam jej miejsce, moge sprawdzic w poniedzialek, ale na pewno wystarczy do swobodnego pracowania w totalnej ciemnosci, na 99,9% i do czytania sie nada...choc moze BHPowcy mieli by inne zdanie ;-)
druga sprawa kazdy inaczej postrzega swiatlo....jasnosc, komfort oswietlenia etc...
Jak Ci zalezy to przypomnij sie w poniedzialek miedzy 715 powinienem byc w pracy...--zejde do piwnicy z jakaś ksiazka i aparatem ;-)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Tikka w zupełności wystarczy do czytania- najlepiej w trybie low i nawet z rozpraszaczem.
Jaśniejsze światło jest za silne - zwłaszcza przy odbiciach od papieru -książka, gazeta itp, odbicia bardzo potrafią oczy zmęczyć.
Awatar użytkownika
maxwlod
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 12:08

Post autor: maxwlod »

Calineczka i Pawelsz dzięki, to już chyba wiem, że ją kupię :smile:
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

A do czego ma ci służyć ? Jak do czytania książek pod kołdrą i buszowania w piwnicy to ok, jak do outdooru i sportu to za słaba.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
ODPOWIEDZ