Kieszonkowa latarka z dioda nichia

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
Mooshrom
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 04 paź 2009, 09:54
Lokalizacja: Lublin/Bitburg

Kieszonkowa latarka z dioda nichia

Post autor: Mooshrom »

Witam, dawno mnie nie bylo na forum. Przez dlugi czas tu rowniez nie zagladalem lecz temat z latarkami powrocil jak bumerang od kiedy zakupilem mala tokarke. Postanowilem wytoczyc obudowe latarki. obudowa ma dlugosc 7,5cm a jej szerokosc 2,4cm. Pigula wykonana rowniez z aluminium. Sterownik pozostal mi z jedej z latarek i jest to HS602C. jesli dobrze pamietam to posiada 5 trybow, max 700ma. Zasilanie to pojedyncza bateria cr17345. Test przeprowadzilem na diodzie xp-g lecz docelowo bedzie to dioda nicha nvsw219ct. czekam rowniez na optyke do tej diody. Najgorszy problem to wykonanie wlacznika oraz polaczenie body z dupka
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Ewolucja latarki:

Kolimator 10 stopni

dioda led Nichia 219ct

Pigula przerobiona druga wersja wyglada duuzo lepiej ( podfrezowanie pod sterownik )

Sterownik Nanjg 105d z wylutowanymi 3 amc

pierscien segera ktory blokuje pigule przed wysunieceiem z body latarki

Pobor pradu na dupce wykazal 1,70 - 1,75A

Mysle ze ok 500lm bedzie z tego :)

W razie pytan chetnie odpowiem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 09 mar 2016, 19:51 przez Mooshrom, łącznie zmieniany 3 razy.
SacredFire NF-009 , UniqueFire R5 , Tank007
Awatar użytkownika
SP5VR
Posty: 155
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SP5VR »

Bardzo ładnie. Satysfakcja z budowy na pewno ogromna.
Jak rozwiązałeś połączenie korpusu z dupką z włącznikiem, że nie "wylata"? Gwint?
Awatar użytkownika
Mooshrom
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 04 paź 2009, 09:54
Lokalizacja: Lublin/Bitburg

Post autor: Mooshrom »

Na chwile obecna jest na wcisk. Lecz mam plany zeby latarke przewiercic wiertlem i nagwintowac otwory M3 z obu stron i skrecac srubkami na imbus. Toczenie gwintow na tokarce to mysle ze dla mnie za trudna jeszcze rzecz.
Ostatnio zmieniony niedziela 06 mar 2016, 18:26 przez Mooshrom, łącznie zmieniany 1 raz.
SacredFire NF-009 , UniqueFire R5 , Tank007
Awatar użytkownika
SP5VR
Posty: 155
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SP5VR »

Kiedyś widziałem fotografie jak MIDI robił gwinty w latarkach gwintownikiem i narzynką. Są w starszych postach.

Teraz już tylko tak jak napisałeś bo za mało materiału.
Może "wcisk" ustabilizować oringami?

IMHO coraz mniej opłaca się robić latarki od podstaw bo jest spory wybór hostów. Ale ta satysfakcja :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mooshrom
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 04 paź 2009, 09:54
Lokalizacja: Lublin/Bitburg

Post autor: Mooshrom »

Satysfakcja jest i to jaka :D Jest to jeden jedyny egzemplarz :D ale w planach juz mam nastepna :) byc moze wykonam ja z mosiadzu :)
Ostatnio zmieniony niedziela 06 mar 2016, 18:27 przez Mooshrom, łącznie zmieniany 1 raz.
SacredFire NF-009 , UniqueFire R5 , Tank007
Awatar użytkownika
SP5VR
Posty: 155
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SP5VR »

Podobno mosiądz nie jest "miszczem" w transporcie ciepła ale jak latarka będzie miała niskie prądy max to pewnie da radę.
Może być ciekawy efekt z polerowanym mosiądzem. Tylko niestety szybko śniedzieje.

Doskonale Cię rozumiem jak bawi samodzielna budowa latarek. Sam kilka zrobiłem (kilka zdjęć mam na blogu) i jestem w trakcie budowy lampy kampingowej.

Powodzenia i trzyma kciuki za nowe konstrukcje.
Awatar użytkownika
Mooshrom
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 04 paź 2009, 09:54
Lokalizacja: Lublin/Bitburg

Post autor: Mooshrom »

Jezeli na codzien nosisz taka latarke z mosiadzu to mysle ze nie bedzie takiego zlego efektu gdyz bedzie samoczynnie sie wycierala. Gdyby tak dac powiedzmy 1A w diode to nie bylo by problemu tak mysle. Mam rozniez pytanie do forumowiczow, czy posiada ktos drivery na zasilanie 1.5v (zasilanie AAA lub AA albo akusy eneloop 1.2) bym potrzebowal takich pare sztuk.
Ostatnio zmieniony niedziela 06 mar 2016, 21:16 przez Mooshrom, łącznie zmieniany 1 raz.
SacredFire NF-009 , UniqueFire R5 , Tank007
ODPOWIEDZ