[K] Szukam auta

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

W 1.6 HDI 90KM, jak kupię 5 litów oleju to wystarcza na wymianę oleju i późniejsze dolewki przez 20kkm. Dokładnie nie pamiętam, ale wychodzi około 1,5L/20kkm
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Uka pisze:... i późniejsze dolewki przez 20kkm. Dokładnie nie pamiętam, ale wychodzi około 1,5L/20kkm
Ja mam przebieg w okolicach pół miliona km, silnik z turbiną 2.2l pomiędzy wymianami żadnych dolewek, przy wymianie po 15kkm, około połowy wskaźnika, przy wlewaniu trochę poniżej max...
Przy zakupie auta, zwraca się uwagę na komfort, ekonomiczność i bezusterkowość. Bezusterkowość też jest różnie interpretowana, dla jednych usterka to przepalenie żarówki podświetlania rejestracji, dla innych dopiero wywalenie uszczelki pod głowicą, lub odpadnięcie wahacza.
O ile jedne auta mają usterki z gatunku uciążliwych i wnerwiających, to u innych np. błąd czujnika poziomu płynu spryskiwacza reflektorów, powoduje zatrzymanie auta.
Co do starych W123 czy W124, to niestety przyzwyczaiły one użytkowników, do złego traktowania auta, i potem są rozczarowani jakością "nowych" modeli, bo trzeba olej wymieniać, itd.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Uka, skoro bierzesz pod uwagę Accorda to może odpowiednik spod znaku Mazdy, czyli model 6. Już drugie auto mam tej marki i jestem bardzo zadowolony :) Mazda, nawet w najnowszych modelach na szczęście nie ulega modzie na "downsizing" i jej motory benzynowe to bardzo udane konstrukcje (nie można tego powiedzieć o dieslach, ale tego raczej nie szukasz). Mam 2.0 141KM (1 generacja rocznik 2004) z instalacją LPG i średnie spalanie gazu to 10,5l (a w większości miasto i krótkie odcinki). Między wymianami oleju raz do roku na Dexelie, jak zaleca producent, nie dolewam nawet ml). Mazda niestety nie błyszczy w temacie korozji i zabezpieczenie podwozia to obowiązkowa operacja po zakupie jak również sprawdzenie i ew. konserwacja tylnych nadkoli. Ja miałem to szczęście, że kupiłem auto od pierwszego właściciela (starszy Pan, sąsiad teściowej, który kupował nowy w salonie jak Mazda wchodziła do Polski, odkupiłem jakieś 3 lata temu jak miała najechane 57kkm :mrgreen: ).
Sometimes darkness can show you the light
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

z mojego 1.9TDI ;) więcej oleju wychodzi z turba niż 'bierze', więc to nie miarodajne :) Dodatkowo na trzech cylindrach przyjechałem nim z Wiednia, byłem w Bułgarii tam i nazad itd, i to wszystko przy przebiegu około 600kkm. Jeżdzi, doinwestowany, siadam i jadę.

Tego w nowych samochodach nie znajdziesz. Fiat w nowych ducati zaleca wymianę oleju co 40kkm. Tak, 40 kkm. Każde audi/vw w Niemczech chodzi na LL i ma wymianę po 30kkm. A ja wymieniam co 10-15 i jeżdzę tym autem już ze 300kkm (najpierw brat, potem ja).
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Oglądałem kiedyś Mazdy 3 z silnikiem 2.0. Fajnie to jeździło, ale rdzewiało na potęgę. Sprzedawca powiedział, że jak widać, że malowany to dobrze, bo już ktoś rdzą się zajął :D
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Nowy Transit, którego kupiłem do firmy ma zalecaną wymianę oleju co 50tys km !!! :mrgreen:
3wymiany oleju i kupujesz nowe auto...
Po 3tys km sam wymieniłem olej jak już auto się wstępnie dotarło
Już był brązowy. Silnik 2.2 155KM.

A co do kupna to skupił bym się przede wszystkim na dobrym stanie faktycznym pojazdu niżeli na modelu i marce. Niemniej proponuje coś zza zachodniej granicy.
Dużo na rynku, każdy mechanik zdiagnozuje i naprawi i tanie części.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

wg mnie 20 000 km to max co można przejechać na jednej wymianie. A w dieslu zalecałbym wymianę co 10 000 km. W moich dieslach wymieniam nawet częściej bo jak widzę czarną smołę po 10 000 km to nie mam serca dłużej męczyć tym silnika.
Zresztą wydłużenie przebiegów olejowych odbiło się mocno na trwałości niektórych silników - które same w sobie nie są takie złe ale właśnie stary olej je wykańcza - dotyczy to np Silników diesla Renault 1,9, i 1,5 l bo 2,2 jest wadliwy konstrukcyjnie.
Starsze auta zza zachodniej granicy maja jeden minus - po sprowadzeniu w krótkim czasie jest do wymiany CAŁE zawieszenie ponieważ z racji lepszych dróg tam wytrzymuje ono znacznie dłużej i często można spotkać sytuację w której np większość elementów zawieszenia przy przebiegach ~ 200 i więcej kkm jest fabryczna skutkiem czego po "zobaczeniu" naszych dróg rozlatuje się w pył. Nie bez znaczenia jest wiek tych elementów - np guma po upływie kilku lat traci swoje właściwości.

kiedyś sprowadziłem sobie Lancie - kilkuletnia - igiełka praktycznie jak nowa. Zabrałem ja na stacje diagnostyczną - zero luzu gdziekolwiek, ale guma sparciał już była troszkę, amorki równiutkie z obu stron. Miałem miesiąc na przerejestrowanie i zrobiłem w tym czasie kilka tys km bardzo zadowolony z samochodu. Przed dużym przeglądem homologacyjnym musiałem wymienić całość zawieszenia łącznie z zawieszeniem wydechu :) i rurą która się ułamała bo zerwały się gumowe wieszaki. Amor jeden zachował parametry takie jak z pierwszej wizyty na stacji drugiemu zostało kilkanaście procent - obie wizyty były na tej samej, zaprzyjaźnionej stacji... Fakt, że to auto stało około roku nie jeżdżone zanim je kupiłem, ale przypadki znajomych ściągających takie podstarzałe auta potwierdzają regułę.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

ww296 pisze:wg mnie 20 000 km to max co można przejechać na jednej wymianie. A w dieslu zalecałbym wymianę co 10 000 km. W moich dieslach wymieniam nawet częściej bo jak widzę czarną smołę po 10 000 km to nie mam serca dłużej męczyć tym silnika.
+1 ja w swoim 2.0 HDI wymieniam co 10 kkm bez żadnej dolewki pomimo że turbina leje olejem, przebieg 294 kkm.

Wcześniej jak wymieniłem po 20 k to w tym okresie musiałem 2x dolać.

Czarny kolor jest u mnie po 5 minutach od wymiany oleju więc kolor raczej nie jest wyznacznikiem potrzeby wymiany, nie mniej jednak 20 kkm to wg mnie też za dużo.
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Jakby było mało. Wymiana paska rozrządu co 240kkm, a w trudnych warunkach co 180 :D Chyba autor stosował marihuanę leczniczą..
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

U mnie jest 160 i 120 :D

2 - masa + Common Rail nie działają tak udarowo na pasek rozrządu jak zwykła pompa czy pompo-wtryskiwacze.
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

smokuxx1987, jak zmieniasz na czas to pasek nie strzeli :)
Awatar użytkownika
Uka
Posty: 437
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2013, 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Uka »

Dziwna sprawa, że Opel w Corsie zaleca wymianę co 60kkm, a tu nagle 4 razy wiecej.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Pamiętam, że w którymś Fiacie się walnęli w instrukcji i wyszła jakaś kosmiczna wartość przebiegu do wymiany paska, padały oczywiście dużo wcześniej...

Kupić auto z łańcuchem ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Pyra pisze:Kupić auto z łańcuchem ;)
Poczytaj o 2.0TDI ze stacji VAG ... koszt ew problemów to często 2-4 średnie krajowe. Ja tam wymieniam wzmocniony pasek co 60k km a olej w okolicy 10-12k km. Do tego turbo na zimnym silniku wkręca się na obroty tylko w wyjątkowych sytuacjach.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
ElSor pisze:
Pyra pisze:Kupić auto z łańcuchem ;)
Poczytaj o 2.0TDI ze stacji VAG ...
Nie noooo, rozmawiamy o samochodach a nie robieniu doświadczeń na użytkownikach...
Ten silnik dobrze znam, padający rozrząd, szybko zużywające się koło zębate napędu pompy olejowej (na wale a nie pompie) itd., i zaprzepaszczona bardzo dobra idea pompo-wtryskiwaczy.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ