Charge/Discharge Protective Circuit Board for Li-Ion

...warsztat małego eksperymentatora, czyli jak gnębiliśmy różne rzeczy żeby je lepiej poznać ...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Charge/Discharge Protective Circuit Board for Li-Ion

Post autor: greg »

Na DX pokazały się własnie PCB do ochrony Li-Ionów, o takie na przykład (i jeszcze 2 większe). Pytanie do fachowców, czy da się przestawić napięcie odcięcia tak, aby chronić pakiet 2xLi-Ion, czyli 8,4V?
Jest tam kilka rezystorków, czy one służą do ustalania napięcia zadziałania ochrony akusa? Jeżeli tak, to możnaby pokombinować... :)
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Raczej te scalaki załatwiają poziom napięcia, a nie możesz każdego ogniwa chronić osobno?
Do sprzedania DARKTORT DT-E1.0 http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=1772
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Nie chciałbym osobnej ochrony z dwóch powodów:
1. Mam już 6 nowych, firmowych ogniw z pewnego źródła (unprotected),
2. Chcę ładować i rozładowywać całość w pakiecie (3x2 - 7,2V), jeżeli użyję 6 pcb do ochrony każdego z ogniw to za 100% każde z tych zabezpieczeń zadziała w osobnym czasie. Znaczy, najpierw odetnie mi jedno ogniwo (pakiet dalej będzie pracował z mniejszą pojemnością jako 2x2 ogniwa), później odetnie mi kolejne (pakiet cały czas działa już jako 1x2) i w końcu wywali trzecie zabezpieczenie i mamy koniec pracy pakietu. Taka sytuacja mi nie odpowiada.

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 7:24 pm ]
Jeszcze jeden pomysł, może i mało sensowny, ale co tam. Co się stanie, jeżeli połączymy 2 takie zabezpieczenia szeregowo? Jak i czy jakkolwiek to zadziała?
A może po prostu zamowić dwie sztuki i pomęczyć temat metodą Adama Słodowego? ;)
Ostatnio zmieniony wtorek 23 cze 2009, 23:06 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Wg mojego doświadczenia do pakietu idzie trochę inna elektronika, chociażby z powodu balansowania przy ładowaniu.
Do sprzedania DARKTORT DT-E1.0 http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=1772
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

może być cięzko....zazwyczaj piny zasilające układ sa podłączone do akkusa, mozna kombinowac z dzielnikiem rezystancyjnym ale dojdzie wskutek tego pobór pradu...o ile nie będzie innych szkodliwych spadków napięcia...trzeba by potestować....
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Ja zamówię chyba tą najmniejszą i postaram się ją ożenić z sku 15880, myślę że nie będzie problemu - zrobię kanapkę, rozwiercę przelotkę od plusa z pcb driverka i puszczę przez to kabelek do płytki zabezpieczającej ;).
Bo właśnie w tym driverku boli mnie że wysysa prąd do zera, przez co muszę stosować tylko ogniwa zabezpieczone, a 20 kilka sztuk wyszabrowanych z baterii się nudzi :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

ciekawy pomysł Igi ;-)
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

moze tu cos sobie wyjnajdziesz?? http://www.bto.pl/go/_category/?idc=%22 ... b2bd29b2a1

sorry, widze ze linka sie zmienila - wejdz na aku/ogniwa / przemyslowe/ lijon i tam masz elektroniki
Ostatnio zmieniony niedziela 28 cze 2009, 01:34 przez m-blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Igi, ciekawy pomysł, chyba sam z niego skorzystam :)
M-blue, dzięki za link, faktycznie, mają tam kilka ciekawych rzeczy, np. pakiety z zabezpieczeniem. Może uda się zakupić samą elektronikę do pakietu bez aku.
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

sadzilem ze wlasnie do tego CI linke podalem:) tam elektronike kupisz za jakies 30-50zl zaleznie od ilosci aku.

sorry, widze ze linka sie zmienila - wejdz na aku/ogniwa / przemyslowe/ lijon i tam masz elektroniki
Pozdrawiam,
Michał
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

Może tak będzie prościej - klik
:wink:
Awatar użytkownika
m-blue
Posty: 385
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 02:39
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: m-blue »

nie bedzie:) wczesniej podalem linke bezposrednia, ale widac strona jakos wyszukuje produkty i linka jest aktywna przez jakis czas, trzeba recznie szukac, ale strona bardzo fajna, wiec nie bedzie sie nikt nudzic:)
Pozdrawiam,
Michał
ODPOWIEDZ