Ryzykowna zmiana samochodu - czy warto?

....nie pasujące gdzie indziej...
Skorupa
Posty: 17
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 12:13
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Skorupa »

Blacharka - nadkola tylne przede wszystkim. Poza nimi klapa i drzwi, ale to szczegóły. Progi zdrowe, podłoga raczej OK chociaż konserwacja się odkleja. Poza tym drażni mnie w tym aucie wiecznie rozszczelniająca się klima i tylne hamulce Boscha, które regularnie się zacierają (ręczny).
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja bym to olał. 6 lat temu remontowałem auto - pełne malowanie, progi, drzwi, klapa, nadkola, maska. Ładne, piękne, cud miód. Teraz znów wyłazi ruda, w między czasie walka z parchami a to na nadkolu a to tu i tam. Jak nie masz genialnego blacharza to wiele nie zyskasz. Mi robił mój kumpel i robił to dobrze, ale i tak ruda zrobiła swoje :)
ILPT
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Dokładne piaskowanie i wysokiej klasy system lakiernicy lub cynkowanie ogniowe całej karoserii. Pomijając samochody zabytkowe- jest to całkowicie nieopłacalne.

Z drugiej strony permanentnie walcząc z ogniskami korozji (czyszczenie i zaprawki co wiosnę) ludzie utrzymywali latami swoje złomy z zasiarczonych socjalistycznych blach, więc póki podłużnice i progi zdrowe - nic straconego.
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Ruda wyszła ruda wyjdzie, na dłuższy czas ratują reperaturki
michal328i
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 05 lip 2012, 00:53
Lokalizacja: wwl

Post autor: michal328i »

Włożyć 5000 w auto które tyle samo jest warte to chyba troche bez sensu? Chyba że chcesz nim jeżdzić całe życie? Takie wynalazki jak passaty TDI to omijać szerokim łukiem. Proponuje sprzedać Astre i szukać jakiejś Toyoty, w cenie 12-13tys, znajdziesz już np Corolle E12, zapominsz o problemach z zawieszeniem czy innych dziwnych mechanicznych bolączkach niemieckich marek.
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

passaty są śmieszne ale pancerne....
ODPOWIEDZ