Podziel się swoim smutkiem 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Po wielu miesiącach spędzonych w szufladzie mój "herbatnik" wybrał się dzisiaj w końcu na spacerek. :mrgreen:
Skosiłem nawet wcześniej cały teren żebym nie musiał go potem szukać w gąszczu. Zająłem honorowe miejsce na środku ogrodu i w spokoju wylatałem sobie dwie baterie. Ta trzecia okazała się być pechowa. :kwasny:
Podczas brawurowej ucieczki przed chorobliwą ciekawością kota wzbiłem się na wyżyny możliwości herbatnika (na oko jakieś 15-20m) gdzie został bezczelnie zaatakowany przez jakiegoś skrzydlatego ?!&@€#, który wydziobał mi coś z 3 silnia. Po tym incydencie herbatnik zakończył swój lot niekontrolowanym kretem z pełnej wysokości. Oto efekty:
Obrazek
:[

Jutro od rana lutownica w dłoń i idę poszukać tego pierzastego @%#$!. Przykleję do herbatnika- kamikadze petardę i zrobię mu z d... jesień średniowiecza.
W ciągu roku więcej czasu spędza na warsztacie niż w powietrzu.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

piciex pisze:gdzie został bezczelnie zaatakowany przez jakiegoś skrzydlatego ?!&@€#, który wydziobał mi coś z 3 silnia.
Pewno naruszyłeś nieświadomie jego przestrzeń powietrzną - tzn. terytorium :wink: Może ma gniazdo gdzieś w pobliżu - teraz okres wysiadywania jaj większości gatunków ptaków.

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
rafiak
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek 16 gru 2013, 20:01
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: rafiak »

Wczoraj sobie poszedłem polatać, chciałem sprawdzić jak to wysoko poleci (Eachine h8 mini). W którymś momencie leciał pod słońce i to było ostatni raz kiedy go widziałem :roll: Prawdopodobnie znalazł się w rzece obok bo oba brzegi przeszukane i zero efektów :|
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

marmez pisze:
piciex pisze:gdzie został bezczelnie zaatakowany przez jakiegoś skrzydlatego ?!&@€#, który wydziobał mi coś z 3 silnia.
Pewno naruszyłeś nieświadomie jego przestrzeń powietrzną - tzn. terytorium :wink: Może ma gniazdo gdzieś w pobliżu - teraz okres wysiadywania jaj większości gatunków ptaków.

Pozdrawiam

Gniazdo? Na środku pola? :roll:
Normalnie podleciał, powąchał i zaczął go dziobać! :shock:

rafiak, z tymi maluchami to zawsze wieczorem jak nie ma wiatru, plecami do słońca, ale w sumie teraz już to wiesz...
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Watomierz przestał działać :( 40zł kosztował, nie majątek, ale nie wydam drugi raz teraz tyle, a bardzo mi się przydawał, gdy ustawiałem zekrezy mocy zasilaczy led, i do skalowania potencjometrów do regulacji światła.

Jak zniszczę jakiś śrubokręt tak, aby udało mi się go rozkręcić, to rozkręcę, ale wątpię bym umiał coś naprawić :(

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

W sumie mocno smutny nie jestem, ale troszkę rozczarowany i widzę, że czeka mnie jeszcze pewno kilka godzin kombinowania - mam nadzieję, że zakończonych sukcesem ;)

Mianowicie ten wyjątkowo tani telefon VOIP SIP jaki kupiłem (Cisco 7940G) aby chciał działać z jakimś dostawcą SIP trzeba niesamowicie ręcznie skonfigurować, począwszy od włączenia serwera TFPT, ustawień DHCP, pisania ręcznego plików konfiguracyjnych tekstowych... Czytam już z 3 godziny i widzę, że dziś idę spać, na razie postawiłem serwer TFTP, i skonfigurowałęm DHCP - mam nadzieję, że poprawnie, jutro mam zamiar jakoś wyczarować pliki konfiguracyjne i zobaczymi jak to będzie... Wszyscy na forach odradzają ten telefon do SIPa... wcześniej o tym nie wiedziałem, teraz chcę spróbować :D, wiele do stracenia nie mam (tylko czas, ale i tak zimno ;) ).

Trzymajcie kciuki jutro wieczorem :D
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Wczoraj od 7:00 do 21:30 w pracy... Jakieś gnoje, próbowały ukraść szafę kablową. Przecięli kilkanaście kabli (kilka takich po 75 żył) potem wywrócili szafę (tak około 200kg) i zepchnęli ją ze skarpy, jakieś 10m. Potem wciągnęli ją jeszcze w krzaki.
Pół stacji wyłączone z użytku na kilkanaście godzin. Strat nie jestem w stanie policzyć...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

Dziś przyszła mi z Chin malutka świecąca trytowa rureczka do mini-latareczki D.Q.G. Spy. O taka. Zgubiłem gdzieś na schodach zanim zdążyłem umocować w latarce. :evil: Jak będzie ciemno spróbuję jeszcze wypatrzyć to maleństwo.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

Znalazłem! :) Jednak po ciemku na tyle świeci, że w kącie pod schodami dało się zauważyć.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Dopóki w tym kraju, nie zaczną złodziejom ucinać łap, to dobrze nie będzie...
Znów kradzież i praca do późna...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Bo szafki powinni robić za takim małym płotkiem jak BTSy GSM. Wtedy mógłbyś puszczać napięcie po obudowie. Problem jak "ręką odjął". :twisted:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
piciex pisze:Bo szafki powinni robić za takim małym płotkiem jak BTSy GSM. Wtedy mógłbyś puszczać napięcie po obudowie. Problem jak "ręką odjął". :twisted:
Płotek, to żaden problem... a te kable co kradną, to przecież są cały czas pod napięciem. Zresztą, skoro potrafią ukraść sieć trakcyjną pod napięciem, to nic nie pomoże...
Ja dziś w domu, bo młody się rozchorował...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
No i się okazało, że mamy ospę w domu...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Nie narzekaj, jak moja żona rodziła córeczkę w grudniu to starsze dziecko dostało ospy (3lata synek miał wtedy)
Ani pójść do szpitala, dzieci odseparować i matkę od starszego dziecka itp.
Słaba była ta sytuacja. Rodzeństwo mogło się zobaczyć jak braciszek wyzdrowiał.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Zdrowia dla dzieciaków Pyra, !

Może i off topic, ale moim zdaniem może być pożyteczny, więc robię go świadomie. Na ospę szczepić jak młode są już "kwalifikowane". Niestety ludzie oraz słabsi i powikłania częstsze, a potem wirus i tak siedzi i czeka aby wyleźć półpaścem. I nie słuchać oszołomów z StopNOP, bo koło nauki i EBM to oni nawet nie siedzieli.

Jak ktoś mało wrażliwy (zdjęcia powikłań) to polecam artykuł https://sporothrix.wordpress.com/2012/0 ... ota-party/
ODPOWIEDZ